Skocz do zawartości
21szpak

AMD ZEN nowa architektura procesorów AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ja :)

 

Przez ponad dwa tygodnie analizowałem sprawę, bo nie wiedziałem co w końcu daje "kopa" starym Ryzenom:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1280406-Moja-i7-vs-Ryzen-7-1700/page__st__460__p__15512291entry15512291

 

https://www.3dmark.com/fs/19408393

 

I wyszło mi, że połączenie "starej" wersji AGESA 1.0.0.6 + Perf BIAS na CB11.5 z ASUSa + dobre B-Die + właśnie May 2019 Update daje rezultaty na starym Ryzenie R7 1700 lepsze od R7 2700X :D

 

Porównaj sobie mój Physics oraz Combined Score względem tego ze screena powyżej.

 

 

 

Dodatkowo można porównać wyniki w Cinebench'u R20 pomiędzy 1700 a 2700X:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1280406-Moja-i7-vs-Ryzen-7-1700/page__st__460__p__15512414entry15512414

 

Wszystko jest na plus i tak ma być :D

 

Ryzen w końcu działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja :)

 

Przez ponad dwa tygodnie analizowałem sprawę, bo nie wiedziałem co w końcu daje "kopa" starym Ryzenom:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1280406-Moja-i7-vs-Ryzen-7-1700/page__st__460__p__15512291entry15512291

 

https://www.3dmark.com/fs/19408393

 

I wyszło mi, że połączenie "starej" wersji AGESA 1.0.0.6 + Perf BIAS na CB11.5 z ASUSa + dobre B-Die + właśnie May 2019 Update daje rezultaty na starym Ryzenie R7 1700 lepsze od R7 2700X :D

 

Porównaj sobie mój Physics oraz Combined Score względem tego ze screena powyżej.

 

 

 

Dodatkowo można porównać wyniki w Cinebench'u R20 pomiędzy 1700 a 2700X:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1280406-Moja-i7-vs-Ryzen-7-1700/page__st__460__p__15512414entry15512414

 

Wszystko jest na plus i tak ma być :D

 

Ryzen w końcu działa jak należy.

 

Ja testów nie robiłem, ale subiektywna responsywność systemu wzrosła niesamowicie :) Ten Windows teraz lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z grami na najnowszej aktualizacji ? Nie ma jakichś mikroscinek czy coś xd? Bo może bym zaktualizował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z grami na najnowszej aktualizacji ? Nie ma jakichś mikroscinek czy coś xd? Bo może bym zaktualizował.

Nie używam tej platformy do gier, więc nawet jeżeli teraz coś odpalę, to nie będę miał porównania.

 

Wydaje się być raczej wszystko na plus, więc i gry powinny działać lepiej.

 

W najgorszym przypadku będą działać tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-kom też ma promocję, 489 zł za R5 1600 i 399 zł za R5 1500X. W tych piniądzach warto.

Xkom ciśnie dalej, https://www.x-kom.pl/aktualnosci/6220-wyprzedaz-last-minute-produkty-do-96-taniej-i-rabaty-na-akcesoria-w-aplikacji.html

 

1300x - 229zł

1500x - 339zł !

1600 - 429zł - nie dawno 2 letnią używkę sprzedałem za więcej

2700 - 799zł

 

Ryzeny jak za darmo.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na te Ryzeny 3000, tylko raczej nie wezmę 8rdzeni bo już ponad budżet, zostaje 3600 albo 2700 + b450 MSI Gaming Plus, albo coś innego, te promocje kuszą by jednak wziąć coś z obecnych. Do tego 16gb 3200mhz i jakaś buda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-kom też ma promocję, 489 zł za R5 1600 i 399 zł za R5 1500X. W tych piniądzach warto.

Warto szczegolnie R2700 za 799zl.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy R7 1700 za 500? :D

Było brać r7 2700 jak dawali do niego 2 gry i zasilacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy R7 1700 za 500? :D

na promocji w x-kom był w zeszłym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 - 429zł - nie dawno 2 letnią używkę sprzedałem za więcej

6 rdzeniowy 12 wątkowty procesor za 429zł? :o :o :o

3-5 lat wstecz Intel tyle sobie liczył za i3 2/4 :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows zaktualizowany do wersji 1903 i niestety jest gnój , apexa mi wyrzuciło po 5 minutach , witając bsodem , zszedłem z taktowaniami ram na 3400 i procka na 3850 i dopiero dość stabilnie się zrobiło, ale dostałem lagi z tyłka , tzn jakby mi net wisiał a mam lose 0 i ping wedle speedtestu 14 ... , więc albo jakaś funkcją mi zaczęła blokować oc , albo ta aktualizacja jest do 4 liter ... ;/. Żałuję lekko , że nie zostałem na tym co było, pc jakby szybciej pracuję ale nie w grach ;x .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zwane Dupa stable było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było stable , kręciło parę godzin benchmarki,memtesty i inne , ani razu bsoda , ani nawet ścinki w grach na starej wersji windowsa, teraz nawet w cs go dropy do 170fps, gdzie poniżej 220 nie widziałem . Więc albo aktualizacja się nie powiodła , albo psuję wydajność w grach, W cs go mam stuttering , że myszka się przycina na ułamek sekundy przy obracaniu, więc gra na poziomie supreme z 60hz , jest nieosiągalna na tym windowsie. Co z tego , że w benchmarkach kręci więcej punktów, jak w grach jest padlina ;x . Wcześniej miałem 1803 wersje .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz przywrócić poprzednią wersję jednym kliknięciem w ustawieniach systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było stable , kręciło parę godzin benchmarki,memtesty i inne , ani razu bsoda , ani nawet ścinki w grach na starej wersji windowsa, teraz nawet w cs go dropy do 170fps, gdzie poniżej 220 nie widziałem . Więc albo aktualizacja się nie powiodła , albo psuję wydajność w grach, W cs go mam stuttering , że myszka się przycina na ułamek sekundy przy obracaniu, więc gra na poziomie supreme z 60hz , jest nieosiągalna na tym windowsie. Co z tego , że w benchmarkach kręci więcej punktów, jak w grach jest padlina ;x . Wcześniej miałem 1803 wersje .

Postaw system na nowo z nowa kompilacja windy, czesto akt tylko pogarszaja jak sie nie postawi na nowo systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro leci format na najnowszym Windowsie, akurat neta mi modernizuja do 50mb/s to chwila i zrobione , a teraz na 15 to jednak trochę schodzi ;). Napisze czy pomogło. Tak apropo ściągnąłem dziś aktualizację i komputer nie chciał się zrestartowac , wyskakiwal błąd więc stawiam że aktualizacja nie do końca się powiodła. Dobrze , że chociaż danych mi nie usunęła bo bym się lekko zdenerwował;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualizacja się pobrała bez problemów, zainstalowała. Robiłem testy odczytu pamięci ram programem AIDA4 i wyniki o jakieś nie wiem 5% lepsze. W grach jeszcze nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po formacie, i stuttering znikł, cs go się ściąga, ale apex śmiga ślicznie. Dodatkowo Windows dostał kopa jakbym mu dorzucił z 2x ramu i podkrecil znacznie procka . Wieczorem pobawię się w moje ustawienia oc i zobaczę czy już jest Oki.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.3dmark.c...673/spy/7447367

 

Stock R5 2600, B450 Aorus Pro, 2x8GB B-Die 14-14-14-34 @ 1.38V, 1.14V SOC vs maksymalnie wykręcony Z390 i 9900K. Na Ryzu mialem minimalnie szybszy VRAM, nie pamietam co dokladnie ustawilem na Intelu.

 

 

Zainstalowalem te najnowsze stery chipsetu i pierwsze co zauwazylem to ze forza dużo dłużej startuje i mocniej obciąża pojedyńczy rdzeń (?). Start gry, menu główne:

 

xNUYnuL.png

 

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza Horizon 4, pelny gaz po autostradzie:

 

iDKsJHZ.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem te najnowsze stery chipsetu i pierwsze co zauwazylem to ze forza dużo dłużej startuje i mocniej obciąża pojedyńczy rdzeń (?). Start gry, menu główne:

A co w tych sterownikach siedzi? To, co normalnie, czyli niepotrzebne pierdoły + plan Ryzen Balanced, czy coś więcej? Bo wiesz, może to placebo jest 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zainstalowalo tego planu, musze sprobowac jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbyś Tomcug jakieś testy tych mitycznych sterów i poprawek pod Win 10 bo wydaje mi się, że nieco fps mi wzrósł w WOT na 2400G. A nie chcę się nabrać na placebo :)

Stery do x570 do starszych nie sa wymagane do poprawki windows. W twoim wypadku to tylko poprawka Jak nie plecebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...