Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dudek329

Chłodzenie z Intel dual core na Intel core 2 quad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem procesor Intel core 2 quad q6700 w wersji OEM. Pytanie moje brzmi czy muszę dokupić chłodzenie do tego procesora czy moge zostać przy chłodzeniu z Intel core 2 duo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie, quady mialy tdp na poziomie 105W a dual core'y nawet z wytsokich serii e8xxx tylko 65W, w zwiazku z czym boxowe coolery byly zaprojektowane do odpowiednich poziomow wydzielanego ciepla. Zadzialac to moze zadziala na krotki okres czasu ale i tak dokladnie monitorowalbym temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostać? :)

 

Albo może dokupić chłodzenie z Intel core 2 quad? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie warta świeczki,jeśli chcesz zakupić to coś innego.Poszukaj jakiegoś używanego chłodzenia na socket 775 a także aby obsługiwało nowsze.Możesz przejrzeć dantejski test chłodzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to czym różni się box z dual core a quad core?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/cooler-chlodzenie-intel-775-30mm-miedziany-rdzen-i4910385674.html takie było w c2q przynajmniej tak mi sie wydaje, ale lepiej szukaj czegoś takiego jak to http://allegro.pl/silentiumpc-spartan-pro-he924-775-1150-am3-pasta-i5218069490.html nie wiem czy to bedize akurat najlepsze ale na pclabie na pewni masz jakiś test chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zależy mi na czymś do 40 zł, nie więcej

 

Zrobimy tak. Ja jak zamontuje procesor do nowej płyty głównej to zaryzykuje i zostanę przy tym chłodzeniu ale jeśli temperatury nie będą mnie zachwycać to zmienie chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te chłodzenia różnią się wysokością (wielkością) oraz miedzianym rdzeniem (core duo cały aluminiowy). Jeśli nie będziesz podkręcał powinno dać radę, choć może być głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nie bawie w OC, bo:

1. Nie znam się na tym

2. Nie chce ryzykować

Ogólnie jak już wszystko podlacze to da am znać, ale na chwilę obecną, zaryzykuje i zostanę przy chłodzeniu z 2duo. Moglibyscie polecić jakieś nie drogowe chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...