Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

exm

[Zestaw] Ocena zestawu za ~3k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę odstawić laptopa i złorzyć komputer stacjonarny. Na chwię obecną wygląda to tak: http://www.morele.net/inventory/info/KKwE4v/ do tego mam do dyspozycji TV 32" z głośnikami (2+1), klawiatura, musz, słuchawki.

Przeznaczenie:

- gry: nadrobienie zaległości z ostatnich lat + fajnie było by gdyby sprzęt poradził sobie z aktualnie pojawiającymi się tytułami (nie koniecznie z ustawieniami na max, aby gry chodziły płynnie)

- czasami będzie podłączony jednocześnie TV i monitor (gry, filmy)

Zastanaiwałem się nad dyskiem SSD i Windowsem, ale zostawię to chyba na później. W przypadku Win nie wiem czy warto czekać na 10 czy nie, ale na razie zainstaluję chyba wersję testową albo 8.1 (chyba można na niej pracować przez 3 miesiące)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/jh0nMO/

 

Karta graficzna dużo lepsza niż r9 270.

Jest trochę zmian.

1. Cikawi mnie napęd różnica w cenie 3zł więc chyba nie chodziło o zbicie kosztów, żeby dołożyć do karty?

2. Obudowa, czy obie będą tłumić dzwięk tak samo? Z3 zapewnia chyba lepszą wentylację.

3. Płyta, którą zaproponowałeś chyba powinna być OK, ale nie orientuję się za bardzo w tym temecie.

4. Zasilacz jw.

5. Karta graficzna, skoro jest dobra to czemu cieszy się małym zainteresowaniem (mało opinii)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Napęd jak napęd, niczym się nie różnią, a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.

2. Z3 jest lepszą budą ale wsadziłem tą ze względu cięcia kosztów aby lepszą kartę wsadzić która i tak głośna nie będzie bo nie grzeje się

3 i 4 płyta w zupełności wystarczająca jeśli nie potrzebujesz 15 portów sata, usb i innych dupereli, jedynie nie posiada usb 3.0 na front ale jeśli miało by być to lepiej wziąć msi b85 e45 za 249zł z 4 bankami pamięci, zasilacz jest trochę mocniejszy ale obydwa są na tym samym poziomie

5. Mało opini ? Małe zainteresowanie ? Przecież to najnowsza karta nvidii, zobacz w dziale kart ile o niej jest tematów, a chłodzenie na niej jest wystarczające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Sugerowałem się komentarzami na Morele (tylko 2), ale właśnie przeglądam formum z działem kart i się dokształcam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat i odbiegnę trochę od tematu. Kupiłem ten zestaw biorąc pod uwagę rady katystopej, czyli mam coś takiego:

  • Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
  • Pamięć Crucial Ballistix Tactical 8GB/1600 CL8 (BLT8G3D1608DT1TX0CEU)
  • Płyta główna MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX (H81M-P33)
  • Obudowa Zalman T4 - USB 3.0 - czarna (ZM-T4)
  • Zasilacz Antec VP 500 - 500W
  • Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh
  • Karta graficzna MSI GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5 128Bit DVI/HDMI/3xDP (GTX 960 2GD5T OC)

Mam pytanie do podkręcania. Da się coś z tego więcej wyciągnąć, czy nie ma sensu się w to bawić bo nie zauważę różnicy? Ogólnie jestem zadowolony z zakupu (dzięki za pomoc), pytam bardziej z ciekawości.

 

edit.

Linki do wyników z 3DMARK, może komuś się przyda jak będzie wybierać zestaw dla siebie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...