Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukaszup

Szukam płyty głównej na 1150 mATX o konkretnej budowie ! Potrzebuję małej pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Niestety nie udało mi się nigdzie znaleźć podobnego wątku z wyborem płyty głównej.

Widzę, że jest główny wątek gdzie można poradzić się odnośnie wyboru płyty głównej, lecz założyłem ten wątek, ponieważ mam mocno określone cechy mobasa i poprostu wiem, że jedna odpowiedź nie położy kresu w moich poszukiwaniach.

 

Szukam płyty głównej na 1150, nieważne czy będzie to H81, B85, Z87 czy Z97, ważną kwestią będzie aby płyta miała złącze na karte grafiki PCI-E x16/8 na drugim lub trzecim slocie. Moja buda posiada pewne ograniczenie w pierwszym slocie (większośc płyt1150 posiada właśnie w pierszym możliwość montażu karty graficznej) oraz 4 slot także odpada i stąd moje poszukiwania.

 

Oto modele, które spełniają to kryterium :

Gigabyte Z87MX-D3H

Gigabyte Z97MX-Gaming 5

Asrock Z97M OC Formula

Asrock Fatal1ty Z97M Killer

Asrock Z87M OC Formula

Asrock Z87M Extreme4

MSI Z97M GAMING

MSI Z87M GAMING

 

Czy są to tylko jedyne płyty, które spełniają możliwość zamontowania karty graficznej na 2 lub 3 slocie ? Są to jednostki jedne z najdroższych i moje pytanie brzmi czy jest coś tańszego ? Czy są to tylko jedyne możliwości, które muszę rozważyć ? Szczerze chciałbym kupić coś tańszego, a z tych modeli, które spełniają to moje kryterium cena lecą od 500zł w górę co jest dla mnie bardzo dużą kwotą jak za płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może być płyta z podstawową funkcjonalnością, a głównym wymogiem jest PCIE 16x jako drugi slot to wyszło niedawno kilka płyt w formacie DTX, czyli taki dwuslotowy ITX

(slot PCIE 1x jako pierwszy, 16x jako drugi), oparte niestety o H81.

 

Np. taki ASRock: http://www.asrock.com/mb/Intel/H81M-VG4%20R2.0/ .

 

asrock-h81m-vg4-r2-0-socket-1150-matx_thumb3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z87 g45 też ma na drugim bodajże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, zwłaszcza rzymo nie wiedziałem, że jest coś takiego dostępne oparte o itx.

 

z87 g45 to ATX, a wersja micro ma na pierwszym i czwartym slocie pci-e dlatego odpada :).

 

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycję, czy jest to wszystko ?

 

A jeśli są to wszystkie płyty główne, to która prezentuje najsolidniejszy poziom jeśli chodzi o dźwięk ? Chciałbym aby płyta była już wyposażona w dość dobrą dźwiękówke, bez konieczności zakupu zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z97M GAMING najsolidniejsza sekcja zasilania, realtek 1150 z wzmacniaczem słuchawkowym, praktycznie posiada wszystko co pełnowymiarowe topowe płyty na z97, zapomniałem dodać o znakomitym Asus Gryphon Z97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...