Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fox460

Youtube a niedozwolona muza

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie jak to jest z tą muzyką, chciałem dodac np: jeden kawałek i został on od razu zablokowany(cały świat), oczywiście pierw dałęm ją na zwykłej licencji, a potem wrzuciłem ją od nowa dodałem ja na licencję Creative Commons. Mimo wszystko znowu został on zablokowany na całym świecie.

 

Gdzie inni zwykłe randomy np tutaj albo tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=wJuqL0auKcw

 

Wrzucają sobie muze i nie są one zablkowane(na standardowej licencji), raczej nie dostali pozwoleń od autorów czy coś w ten desień. Więc co trzeba zrobić by można było udostepniać swoją muzykę ??.

Dodam że te nie jest ona pobrana z internetu!!, trochę głupio że jak ktoś kupi kawałek to potem nie może jej udostepnić na YT od tak, tylko trzeba wiedzieć co i jak.

 

Więc jak to jest z dodawaniem tej muzy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Youtube weryfikuje jakoś przesłany materiał (muzyka, teledysk) z tym przesłanym od właściciela praw autorskich

i dlatego ci z automatu odrzuca. Na 99% nie do obejścia. Zresztą radzę uważać, po 3 ostrzeżeniach ci blokują konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu tamtym nie odrzucił tak samo ?? co oni zrobili że moga opublikować taką muzę ??

 

POS: A jak jest z muzyką z gier ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Two steps from hell ma bardzo łagodne podejście do wrzucania ich muzyki pozwalają wrzucać swoją muzykę, ale nie pozwalają jej monetyzować.

 

Dodatkowo kanały mogą mieć partnerstwa z sieciami i jeżeli sieć jest tzw. managed to mogą wrzucić wszystko i moga to nawet monetyzować taki film da się zdjąć dopiero gdy zareaguje właściciel praw autorskich i ręcznie zgłosi film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pozwalają by morzna było wrz\ucać ich muzę to czemu ja mam zablokowaną na cały świat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODświerzam, czy mugłby ktoś wyjaśnić co miałbym zrobić by taka muza nie była zablokowana ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW!! patrz nawet nie zauważyłęm, i co ci urzytkownicy mają teraz problem ??

 

A jak wygląda sprawa muzyki z gier ?? tak samo ?? zablokują ?? i po co jest Creative Common np:

http://creativecommons.pl/

 

I baner wybierz licencję dla swojej twórczości. To jest jakbym chciał np: dać podkład muzyczni jakiegoś autorstwa + jakieś zdjęcie pod to ?? czy jak ??.

 

Kurde to jest beznadzioejne, bo ogólnie autorzy nie utrudniają niczego (dają otwartą furtkę) tylko właśnie YT to utrudnia.

Tu mi sięaż przypomina ACTA z 2012 roku na podobnych zasadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz po prostu zmienić ścieżki dźwiękowej? TSFH ma masę innych utworów, starszych, których nie blokuje.

Chyba że chcesz się bawić w zmianę tego utworu, np. robiąc jego remix, rozciągając czy jeszcze inaczej modyfikując, by system rozpoznawania dźwięku YT go nie rozpoznał.

 

Więc co trzeba zrobić by można było udostepniać swoją muzykę ??.

 

Przecież można udostępniać swoją muzykę, którą sam stworzyłeś od zera w jakimś Fruity Loopsie.

Z cudzą zwykle są problemy, bo blokują na kraj/świat/wyświetlają reklamy/kasują film z kanału. I nic z tym nie zrobisz. Chyba, że chce Ci się pisać maila do wytwórni muzyki i prosić o pozwolenie.

 

Tak w ogóle sprawdzaj, co wysyłasz na forum, bo aż oczy bolą:

 

mugłby, morzna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to jest, youtuba tylko oglądam. Dla mnie wygląda to tak że muzyka z gry jest własnością firmy która grę wydała, oni się dogadali i rozliczyli z muzykantami i koniec. Muzykę z gier kopiujesz dokładnie tak jak ona leci i łamiesz prawo bo autorzy nie są powiązani z vevo itp. Łamiesz prawo bo poszczególni artyści którzy świadomie ciągną grubą kasę z tego biznesu jaki maja z youtube, mają inne kontrakty niż autorzy soundtracków z gier. Oni się wkurzają bo raz już podpisali kontrakt 'z kimś tam' od gier komputerowych, a ktoś trzeci czyli urzytkownicy youtuba na zasadzie third-party rozpowszechniają to w milionach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi ortografia w tym temacie wypala muzg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to jest, youtuba tylko oglądam. Dla mnie wygląda to tak że muzyka z gry jest własnością firmy która grę wydała, oni się dogadali i rozliczyli z muzykantami i koniec. Muzykę z gier kopiujesz dokładnie tak jak ona leci i łamiesz prawo bo autorzy nie są powiązani z vevo itp. Łamiesz prawo bo poszczególni artyści którzy świadomie ciągną grubą kasę z tego biznesu jaki maja z youtube, mają inne kontrakty niż autorzy soundtracków z gier. Oni się wkurzają bo raz już podpisali kontrakt 'z kimś tam' od gier komputerowych, a ktoś trzeci czyli urzytkownicy youtuba na zasadzie third-party rozpowszechniają to w milionach

 

Walka z piractwem to jak walka z wiatrakami. Dlatego przy utworach np. Madonny lecącej w jakimś gameplay'u z Simsów są wyświetlane reklamy i dodatkowy zarobek dla twórców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie możesz dostać ostrzeżenie za niemalże wszystko, a jak ktoś wyżej napisał po 3 ostrzeżeniach masz blokadę konta, jeśli miałeś podlinkowanego do zablokowanego kanału adsense, czyli coś na tym zarabiałeś to jesteś w ciemnej dupie, bo innego kanału do adsense już nie podpniesz bo masz bana.

Ostrzeżenie możesz dostać za wrzucanie wszystkiego co nie należy do ciebie - muzyki (z gier również), nagrań z gier - wszelkiego rodzaju let's playe, ba według zasad yt nawet za pokazanie interfejsu jakiegoś programu możesz dostać. Nawet jak wrzucasz muzykę która została udostępniona na zasadach cc, lub innej licencji pozwalającej na jej rozpowszechnianie możesz dostać ostrzeżenie, tyle że możesz się w takim przypadku odwołać. Zdarzały się przypadki że ludzie tworzący własną muzykę dostawali ostrzeżenia od yt. Jak w filmiku powiedzmy godzinnym użyjesz nawet kilka sekund jakiejś muzyki to cały wpływ z reklam z tego filmu może trafić do posiadacza praw autorskich do tej muzyki.

 

Aj na ten temat:

 

Kanały managed mają nieco łatwiej, ale też nie jest zbyt różowo:

 

Youtube weryfikuje jakoś przesłany materiał (muzyka, teledysk) z tym przesłanym od właściciela praw autorskich

i dlatego ci z automatu odrzuca. Na 99% nie do obejścia. Zresztą radzę uważać, po 3 ostrzeżeniach ci blokują konto.

 

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś dało się to zmienić poprzez zmianę pitcha (tonacji?), ale ogólnie nie warto ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzały się przypadki że ludzie tworzący własną muzykę dostawali ostrzeżenia od yt.

 

Ja tak miałam właśnie z jednym filmem. Muza w 100% moja (robiłam ją w Fruity Loopsie), filmik kręcony w kuchni, żadnych logo reklam na nim - i niemożliwość zarabiania, bo ścieżka dźwiękowa jest wątpliwa. Youtube zakopało się we własnych zakazach :lame:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...