Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

drago4587

Problem z podkręcaniem procesora i3-540

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio postanowiłem podkręcić mojego i3-540, wiem wiem procek dosyć stary, ale niestety nie stać mnie na nic nowszego jak na razie. Wszystko szło ładnie, podkręciłem z 3.06 na 4.2 GHz, bo później już napięcia wzrastały nieproporcjonalnie, gdy zacząłem robić testy stabilności też wszystko szło nieźle, w prime95 test z małą liczbą danych trwał 4 godziny, nie było żadnego błędu ani ostrzeżenia, to samo przy średniej ilości danych, problem pojawił się przy "blend" teście, przy dużej ilości danych i dużym obciążeniu RAM'u. Jakoś po 3 minutach test został przerwany, bo pojawił się jakiś błąd krytyczny, wyłączyłem testy, restart kompa i od nowa test blend, teraz leci już 2 godzina tego testu, jak na na razie bez błędów. I teraz właśnie nie wiem czy ten błąd to była jakaś anomalia, czy może coś poważniejszego i trochę zejść z taktowaniem? Opis do błędu to było coś, że wynik był 0.5, a powinien być poniżej 0.4. Proszę o jakieś w miarę konkretne odpowiedzi :)

 

Właśnie przed chwilą znowu dostałem ten sam błąd, tylko nie jak poprzednio na jednym wątku, tylko teraz na dwóch, jeszcze dopisek hardware failure detected

 

Źle się wyraziłem, problemów nie był na testach Small FFT i In-place large FFT, błędy są przy BLEND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do wróżki, on zna odpowiedzi na Twoje pytania

 

 

Gdzie informacja o konfigu kompa?

Jakie taktowania szyny systemowej, Vcore?

Jakie ustawienia RAM - taktowanie, timingi, napięcie?

Chłodzenie procka i budy? Jakie temp. pojawiały się w trakcie testów stabilności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta: Asus P7H55

CPU: i3-540

Zasilacz: CoolerMaster 500W

Ram: ADATA DDR3 2000G 2OZ

Vcore: 1.31

Mnożnik: 23

Szyna: 182MHz

Temperatury max 60

Timingi: 6;7;7;20;60

Napięcie RAMu 1.55

Taktowanie RAMu 540 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zrzut z CPU-!, zakładki CPU oraz memory.

Poczytaj testy wydajności, skoro masz pamięci 2000MHz OC, to szukaj taktowania w okolicach 1600MHz z niskimi timingami (CL 8,może 9).

Zegar 4,2GHz może być kresem możliwości dla twojego CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU

 

Memory

 

Przestawiłem taktowanie RAMu, bo po przywróceniu ustawień w biosie nie zauważyłem, że wrócił na auto

post-522928-143075721521_thumb.jpg

post-522928-143075726937_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na CPU mniejszy mnożnik by wyeliminować element blokady zegara, np x20. Poluzuj timingi lub znów zejdź o jeden krok z dzielnikiem pamięci.

Podbijaj szynę aż do uzyskania maksymalnego stabilnego zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, zbyt niskie napięcie na pamięciach przez co nie były w stanie pracować z ustawionym parametrami. I o ile w spoczynku nie było tego widać, to w stresie najprościej mówiąc "głupiały". Prime95 chodzi od 2 godzin i wszystko w jak najlepszym porządku. Do zamknięcia, dziękuję wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...