Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

halabalala

Komputer pod TV/ Ekran znika na sekundę co kilka minut.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem jak w temacie. Z powodu chwilowego braku monitora podłączyłem sobie kompa pod TV (Sony 42W705B) keblem HDMI-HDMI i co jakieś 5-10 minut ekran znika dosłownie na sekundę i zaraz się pojawia. Trochę tak jakbym zmieniał rozdzielczość czy coś odświeżał, nie ogarniam, co może być powodem?

Dodam iż podłączyłem dość długi kabel bo 10 metrów, ponieważ komputer jest w jednym końcu pokoju a monitor w TV w drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KLIK weź ten kabel i przetestuj na innym monitorze czy też TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem jak w temacie. Z powodu chwilowego braku monitora podłączyłem sobie kompa pod TV (Sony 42W705B) keblem HDMI-HDMI i co jakieś 5-10 minut ekran znika dosłownie na sekundę i zaraz się pojawia. Trochę tak jakbym zmieniał rozdzielczość czy coś odświeżał, nie ogarniam, co może być powodem?

Dodam iż podłączyłem dość długi kabel bo 10 metrów, ponieważ komputer jest w jednym końcu pokoju a monitor w TV w drugim.

Problem z tak zwanym hdmi-handshake. Mam to samo na kablu 1 metrowym...sporadycznie na monitorze...nie mam tego w ogóle na kablu no name, 10 metrowym, z telewizorem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiłem właśnie że to coś z prądem. Kiedy ktoś włącza czajnik w kuchni momentalnie wywala mi czarny ekran. Wszystko by było spoko, nie włączałbym czajnika jak siedzę na kompie, ale nawet jak nie włączam go to co kilka/ kilkanaście minut wywala. Czy to przez kabel 10 metrowy no name czy o co chodzi? Dodam iż np. konsola podłączona pod ten sam telewizor ale krótkim kablem nie wywala czarnego ekranu nawet po włączeniu czajnika, tak samo jest jak podłącze komputer krótkim kablem pod tv. Czy to wina za długiego kabla czy jego jakości...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w opcjach przedstawianie zawartości. Bo pewnie komp ciągle zmienia typ zawartości i TV stara się dopasować. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w opcjach przedstawianie zawartości. Bo pewnie komp ciągle zmienia typ zawartości i TV stara się dopasować. Powinno pomóc.

 

Ale przeczytales moj post w ktorym pisze ze dzieje sie tak tylko z tym kablem po wlaczeniu np.czajnika ? A jesli dalej sadzisz ze to cos pomoze to napisz mi prosze jak to zrobic bo nie ogarniam o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zrobiłem testy:

 

Komputer--HDMI 10M--TV - wywala czarny ekran po podłączeniu np. czajnika

 

Komputer--HDMI 1,5--TV - nie wywala nawet po podłączeniu kilku urządzeń prądożernych

 

Konsola PS4--HDMI 10M--TV - nie wywala nawet po podłączeniu czajnika!

 

Wnioskuje z tego że skoki napięcia czy cuś przerywają dostarczanie sygnału z mojego kompa do TV

 

Coś z zasilaczem czy jakieś zabezpieczenie na grafice? Czy po prostu lipny kabel 10 metrowy a że komputer potrzebuje więcej prądu niż konsola to przy kompie wywala czarny ekran a przy konsoli nie???

 

Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel Prolink Exclusive i wszystko działa aż miło ;) Polecam. Temat zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...