Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

apidrasolostar@o2.pl

Filmy/Gry/Muzyka/Programy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym sie dowiedziec w skrocie ktore pliki pobierane z internetu sa legalne a ktore nie i czy sa jakies dodatkowe okolicznosci. (zakladam ze zadne z tych plikow nie beda w zaden sposob nikomu kopiowane/udostepniane na jakichkolwiek portalach, serwerach.

 

1. Pliki mp3 np z wrzuta.pl ?

2. Instalki gier, np z thepiratebay.

3. Filmy np z thepiratebay.

4. Programy typu winrar itp sciagniete z google z instalki pl.

5. Microsoft Office sciagniety z google lub torrentow.

6. Czy posiadanie na nosnikach CD/DVD gier (pelnych wersji) sciagnietych z torrentow/google jest legalne?

 

 

Prosze o rzetelne informacje.

 

Z gory serdecznie dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

1. Pliki mp3 np z wrzuta.pl ?

2. Instalki gier, np z thepiratebay.

3. Filmy np z thepiratebay.

4. Programy typu winrar itp sciagniete z google z instalki pl.

5. Microsoft Office sciagniety z google lub torrentow.

6. Czy posiadanie na nosnikach CD/DVD gier (pelnych wersji) sciagnietych z torrentow/google jest legalne?

1. Dyskusyjne.

2. Dyskusyjne. Przestępstwo.

3. Dyskusyjne.

4. Przestępstwo

5. Przestępstwo.

6. Przestępstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to troll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest legalne jedynie możesz posiadać lub nie licencję na dane orogramowanie ( oryginalną płytkę, itp. )ponieważ prawo pozwala na posiadanie kopii ( nie wiem w jakich ilościach pewnie jedna kopia)

 

Z programami typu winrar zależy od rodzaju licencji, które są różne np. SHAREWARE często jest trial 30 dni a potem należy usunąć z dysku

 

Niestety ściąganie z torrentów to automatyczne rozpowszechnianie i tutaj może nawet licencja nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dyskusyjne.

2. Dyskusyjne.

3. Dyskusyjne.

4. Przestępstwo

5. Przestępstwo.

6. Przestępstwo.

 

Liczylem troszke na bardziej obszerna odpowiedz, ale mimo wszystko dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Dyskusyjne.

Ja bym powiedział, że raczej

Przestępstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Ja bym powiedział, że raczej

True.

 

Nie wiem czemu, ale widziałem tam coś o filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Nie.

Ot, trwają spory w doktrynie prawa.

 

Jedni twierdzą, że można bo jest to dozwolony użytek osobisty, drudzy, że aby mówić o dozwolonym użytku przynajmniej jedna z osób w kręgu towarzyskim, który się plikami wymienia musi mieć legalnie nabyty oryginalny egzemplarz utworu (filmu, muzyki, książki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Ot, trwają spory w doktrynie prawa.

 

Jedni twierdzą, że można bo jest to dozwolony użytek osobisty, drudzy, że aby mówić o dozwolonym użytku przynajmniej jedna z osób w kręgu towarzyskim, który się plikami wymienia musi mieć legalnie nabyty oryginalny egzemplarz utworu (filmu, muzyki, książki).

 

Tlumaczac na jezyk kowalskiego, jeden sad moze orzec to jako legalne 1/3 a drugi natomiast nielegalne, czyt: wedlug wlasnego widzi mi sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug wlasnego widzi mi sie?

Nie widzi mi się, tylko zasad interpretacji, "ducha" przepisu, intencji ustawodawcy itp. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzi mi się, tylko zasad interpretacji, "ducha" przepisu, intencji ustawodawcy itp. :D

 

Tak chyba nie powinno byc przy takich materialach/sprawach. To nie zabojstwo w afekcie. Moim zdaniem zenada, bezprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Tak chyba nie powinno byc przy takich materialach/sprawach. To nie zabojstwo w afekcie. Moim zdaniem zenada, bezprawie.

Dobrze, zatem.

 

Nielegalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zatem.

 

Nielegalne.

 

Reasumujac, nie mozna w Polsce korzystac z komputera bedac przecietnym kowalskim czyt: nie majac 100tys zl na oprogramowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 tys. zł? Co tak skromnie, 1 mln co najmniej, mistrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Reasumujac, nie mozna w Polsce korzystac z komputera bedac przecietnym kowalskim czyt: nie majac 100tys zl na oprogramowanie?

Oczywiście, że możesz korzystać z komputera.

 

Np. do przeglądania internetu.

 

Ale jeśli chcesz mieć muzykę, filmy, gry, programy to płać.

Jak chcesz jeździć autem to też benzynę potrzebujesz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 tys. zł? Co tak skromnie, 1 mln co najmniej, mistrzu.

No, ok. Przesadzilem. 10tys zl. Rok oszczedzania.

 

Oczywiście, że możesz korzystać z komputera.

 

Np. do przeglądania internetu.

 

Ale jeśli chcesz mieć muzykę, filmy, gry, programy to płać.

Jak chcesz jeździć autem to też benzynę potrzebujesz... :)

 

Spoko, za prace, pracodawcy tez niech placa, a nie wykorzystuja rzucajac ochlapy pozwalajace jedynie na wegetacje. Wtedy tez bedzie stac przecietnego kowalskiego, tak samo jak przecietnego budowlanca Smitha na windowsa 18 i offica XXX oryginalnego.

 

Dziekuje za odpowiedzi, w najblizszym czasie jestem zmuszony wyjechac do Niemiec z tego co widze, zeby moc posluchac muzyki w Polsce i obejrzec film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy za free masz w TV, no może za kilkadziesiąt zł miesięcznie.

Muzykę na youtube chociażby.

 

Możesz też być piratem i mieć co chcesz! Prawie jak na Karaibach kiedyś, czy niedawno w Somalii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dyskusyjne.

2. Dyskusyjne. Przestępstwo.

3. Dyskusyjne.

4. Przestępstwo

5. Przestępstwo.

6. Przestępstwo.

Dlaczego 1. dyskusyjne?

A "dozwolony użytek prywatny"? (zakładam, że autorowi nie chodzi o rozpowszechnianie ani czerpanie korzyści finansowych).

 

Punkt 3 to zupełnie inna sprawa bo pobierając torrentem zachodzi rozpowszechnianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ok. Przesadzilem. 10tys zl. Rok oszczedzania.

 

 

 

Spoko, za prace, pracodawcy tez niech placa, a nie wykorzystuja rzucajac ochlapy pozwalajace jedynie na wegetacje. Wtedy tez bedzie stac przecietnego kowalskiego, tak samo jak przecietnego budowlanca Smitha na windowsa 18 i offica XXX oryginalnego.

 

Dziekuje za odpowiedzi, w najblizszym czasie jestem zmuszony wyjechac do Niemiec z tego co widze, zeby moc posluchac muzyki w Polsce i obejrzec film.

Muzyke i film pobrać możesz ale nie z torrentów bo tam udostępniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Dlaczego 1. dyskusyjne?

A "dozwolony użytek prywatny"? (zakładam, że autorowi nie chodzi o rozpowszechnianie ani czerpanie korzyści finansowych).

 

Punkt 3 to zupełnie inna sprawa bo pobierając torrentem zachodzi rozpowszechnianie.

To jest kwestia dyskusyjna, bo istnieje koncepcja, której jestem zwolennikiem, że aby dozwolony użytek osobisty był legalny to musisz otrzymać kopię od osoby z Twojego kręgu towarzyskiego, która to w dodatku posiada oryginalny egzemplarz.

 

 

A co do punkt 3 - w pierwszym zdaniu było założenie, że nie będą udostępniane, więc założyłem, że również przy P2P upload jest wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia dyskusyjna, bo istnieje koncepcja, której jestem zwolennikiem, że aby dozwolony użytek osobisty był legalny to musisz otrzymać kopię od osoby z Twojego kręgu towarzyskiego, która to w dodatku posiada oryginalny egzemplarz.

 

 

A co do punkt 3 - w pierwszym zdaniu było założenie, że nie będą udostępniane, więc założyłem, że również przy P2P upload jest wyłączony.

 

 

Ciekawe jak sąd rozstrzygnął by problem kręgu towarzyskiego z np portali społecznościowych i czy wyklyczłby np. kolegę tylko ze świata wirtualnego z takiego kręgu. Doba internetu to ciężki orzech pewnie dlatego te wszystkie ACTY i CISPY czy jak te ustawy się zwie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Ciekawe jak sąd rozstrzygnął by problem kręgu towarzyskiego z np portali społecznościowych i czy wyklyczłby np. kolegę tylko ze świata wirtualnego z takiego kręgu. Doba internetu to ciężki orzech pewnie dlatego te wszystkie ACTY i CISPY czy jak te ustawy się zwie:)

Znajomi z wirtualnego kręgu towarzyskiego by uszli, np. gdyby mi Badalaman coś wysłał.

Ale anonimowy uploader? Nie bardzo.

 

 

ACTA nic w polskim prawie nie zmieniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10K zł na potrzebne dla przeciętnej osoby oprogramowanie? Serio????

Typowy człowiek potrzebuje w zasadzie tylko kupić Windowsa. Pakiet Office na poziomie zaawansowania normalnego użytkownika można zastąpić zamiennikiem, lub wersją webową MSOffice.

Takie argumenty są niedorzeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie płatne programy mają swoje wcale nie gorsze darmowe odpowiedniki (np. OpenOffice), także nie ma sensu kupować tych płatnych - mam na myśli zwykłych użytkowników, a nie np. grafików, którym potrzebne są najlepsze programy (jak Adobe Photoshop). Wystarczy zatem kupić Windowsa - co prawda kupując go oddzielnie to spory wydatek, a jednak kupując go wraz z nowym kompem dostaje się go co najmniej o połowę taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...