Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yoo!

Nowy routet - Netia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu mam problem z internetem z Netii. Ale zacznę od początku.

Od prawie roku standardowo raz na miesiac miałem kontakt z Bok Netia w celu ustalenia przyczyny braku internetu u mnie w domu. Po wielu próbach i trafieniu w końcu na osobę kompetentną udało się odzyskać normalny dostęp do internetu. Pan z Netii zresetował serwer i wszystko grało.

Od tygodnia problem się znów pojawia tym razem jednak mam ciągle przerwy w łączu, raz jest, raz nie ma.

Po dzisiejszym telefonie dowiedzialem się, że u nich jest wszystko w porządku i dowiedziałem się też,że może to być wina mojego przestarzałego routera jakim jest Asmax 1004g. Nie mam już siły i nerwów na rozmowy z nimi, muszę niestety wytrzymać jeszcze rok, ale może spróbuję faktycznie wymienić ten router..................i tu pojawia się moje pytanie,potrzebuję routera do domowej sieci wifi na internet z Netii, moja taryfa to Max10.

Czy musze skorzystać z sprzętu jaki oferuje Netia czyli na chwilę obecną jest to Netia Spot za 150zl, który dostane w dzierżawe (+ 1zł miesięcznie) czy lepiej wziąść coś co może mi posłużyć do korzystania z internetu również z innych firm.

Nie znam się kompletnie na tego typu sprzęcie, zawsze dostawałem gotowe urządzenia pod danego dostawcę dlatego też proszę Was o pomoc przy wyborze,pozdrawiam :)

 

 

 

Ps: Przedwczoraj kontaktował się ze mna dział techniczny, najprawdopodobniej przyczyną jest przestarzały router.

Polecono mi zakup jakiegoś "zwykłego" w Aneksie A, ADSL 2+...... ale kompletnie nie mam pojęcia co to znaczy i jakiego routera mam zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spota nie polecam. Zastałem go w wynajętym mieszkaniu, po czym po kilku dniach wymieniłem na własnego Linksysa WAG320N, który przynajmniej zapewnił stabilny sygnał WiFi kilka ścian dalej. Poza tym Spot ma znikome możliwości konfiguracji.

 

Wszystko zależy od tego, jak dużej wydajności WiFi oczekujesz. Jeśli chodzi tylko o dostęp do Internetu, wystarczy tak naprawdę cokolwiek. Na przykład stąd:

http://x-kom.pl/g-6/...demem-adsl.html

 

Dość ciekawy jest W8960N, jako dużo bardziej uniwersalny - da się wykorzystać także jako zwykły router, nie tylko do ADSL. Nie wiem tylko, jaką przepustowość WAN wówczas zapewnia, może jimasek kiedyś to sprawdzał.

http://x-kom.pl/p/46...ma-annex-a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu daj ze Spota parametry lini telefonicznej bo moze jestes za daleko od centrali, a oczekujesz, ze Netia cuda zdziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a taki:

TP-Link TD 8816

 

Co do sygnału, to od 6 lat było ok, rok temu zmieniłem umowę na szybszy transfer, klopoty zaczeły się jakieś 2,3 miesiące temu, kiedy to sygnał zaczął przerywać, a teraz działa tylko po kablu.

W mieszkaniu nie mam żadnych urządzeń bezprzewodowych (typu mysz czy klawiatura), które mogłyby zakłócać sygnał.

 

Niestety z Netia jest tak, że nie przyślą mi montera z własnym modemem, który by mógł mi to sprawdzić na miejscu, muszę sobie radzić niestety sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAJ PARAMETRY LINI JAK CHCESZ JAKIEJS POMOCY, A NIE CWANIAKUJESZ. JAK ZWIEKSZYLES PREDKOSC PARAMETRY MOGLY SIE POGORSZYC I KUPNO INNEGO ROUTERA MOZE JESZCZE TO POGORSZYC NIZ POMOC.

 

Moze teraz je tu wstawisz bo chyba nie zauwazyles prosby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAJ PARAMETRY LINI JAK CHCESZ JAKIEJS POMOCY, A NIE CWANIAKUJESZ. JAK ZWIEKSZYLES PREDKOSC PARAMETRY MOGLY SIE POGORSZYC I KUPNO INNEGO ROUTERA MOZE JESZCZE TO POGORSZYC NIZ POMOC.

 

Moze teraz je tu wstawisz bo chyba nie zauwazyles prosby.

 

Na chwilę obecną nie mam Netia Spot to skąd mam wziąść te parametry po pierwsze.

Po drugie nowa taryfa jest ok roku. Po zmianie internet śmigał, aż miło, nie było najmniejszych problemów.

Problem pojawił się jakieś dwa miesiące temu. Przeczytaj dokładnie pierwszy post, bo wszystko tam pisze.

Pisze równiez o tym, że sygnał do routera dochodzi prawidłowy, czyli ok 9,4mb/s (po kablu). Natomiast z routera (wifi) sygnał zanika. Gdyby to była wina odległości od centrali Netia by o tym poinformowała.

Dorwałem od znajomego Pirelli DRG A226G, który Netia również rozdawała, ale jest chyba nowszy od mojego Amsaxa, przez weekend go przetestuję.

A i to, że nie odpisałem na Twoją wypowiedź, nie nazwałbym cwaniakowaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wifi ci rozłącza w jakiejs konkretnej sytuacji czy chodiz chwile i rozlacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...