Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szpynda

ASUS GTX 770

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja

qnmKB8Q.jpg

ASUS GTX 770 DirectCU II OC.

Tutaj akurat troszku podkręcona ale o co chodzi. Otóz działa na płycie ASUS P8Z77-V, która obsługuje PCI-E 3.0 x16. Karta działa x8. BIOS pokazuje x8, nawet CPU-Z pokazuje iż płyta obsługuje x16, a działa aktualnie x8. Wszelkie oszczedzanie energii w BIOS wyłaczone Płyta powinna wejść w działanie x8 dopiero w SLI O co kuźwa chodzi?

Z kartą jest też taki problem, że za nic nie dział z TV. Nie widzi go ikoniec (SAMSUNG widziany nawet przez stare laptopy). Ai Suit II też nie widzi tej karty (teraz odinstalowany oczywiście) Strasznie mnie irytuje to x8. Bardziej niż brak współpracy z TV. Coś nie teges jest z kartą czy płytą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź karę u znajomego w innym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od obciążenia GPU... Aha pomiędzy x8 a x16 dawno temu była różnica w granicach błędu pomiarowego.

 

edit:

Kliknij na znak zapytania i render test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie ze swoim strixem 970, przyczyną był paproch na złączu pci karty :E Przeczyść delikatnie złącze na płycie i złącze karty i zobacz. Uruchom też render test pod znakiem zapytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z render testem już próbowałem i nic się nie zmienia. natomiast po wyjęciu karty zauważyłem, że ma styki zdrapane(?) do połowy. Nie wiem czy brać się za lutownicę i je przedłużyć czy lepiej zostawić jak jest tym bardziej, że działa :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia lutuj. Dawno nie widziałem fajerwerków na forum.

Poważniej - karta pracowała w fizycznym x16 a elektrycznym x8 z tego co rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz. fizycznie x16, elektx8. Nic sie nie zmieniło po czyszczeniu złącza. Natomiast ono same jest luźne jak pipka pani luźnych obyczajów. Gdyby nie zabezpieczenie ;) to karta sama by pewnie wypadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było minimalna różnica fpp w starszych gierkach ale robi sie różnica juz nieraz spora w nowszych np Ryse korzysta z silnika CryEngine 4 i przy tym sa niezłe spadki nawet 10% spadku na szynie .Tak samo gry z silnikiem idTech5 tez sa spore spadki .Moze być tak ze jakaś starsza gierka otrzyma nowy silnik np World of Warcraft otrzymał i tez juz sa spore spadki . Twórcy zaniedbują ostatni prawidłowo zoptymalizować portu na PC . Wiec kombinuj aby było PCI-E 3.0 x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych spadków GTX 770 prawie nie odczuwa różnic pomiędzy PCIE 2.0 x16 a x8 a tutaj mamy 3.0 więc 3.0 x8 = 2.0 x16, nie mniej jednak powinno to działać normalnie, niech autor wstawi zdjęcia tych zadrapań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa spadki w paru grach i to spore zalezy od silnika gry i rozdzielczości jakiej sie gra przykład np w Ryse 12 fps to nie jest różnica ? to oki tak samo moga byc spore na tym silniku co podałem wyzej np gra Wolfenstein The New Order i inne wiadomo większość to mała roznica ale sa spadki Kiedyś tak nie było to wiem 1 % i w większości tak jest ale coraz częściej robią się wyjątki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie Ty te wyjątki widziałeś, miałem 770 przez prawie 3 lata, wielokrotnie testowałem wpływ szyny na wydajność i nawet na PCIE 2.0 między x16 a x8 różnice są znikome, w przypadku 3.0 nie będzie żadnych bo x8 3.0 ma wydajność x16 2.0 co jest wszystkim czego ta karta potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załącz sobie Ryse son of rome jak masz widzę ze masz gtx980Ti i przy rozdzielczości no nie wiem 1600 na 900 zobaczysz minimum 10 fps mniej a przy najwięcej osob ma takie monitorek 1920 na 1080 ponad 5 fps gwarantuje przy 2560 na 1440 tez gdzieś 5 fps powinno byc . Mówimy o 3.00 16 a 8 oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co mieszasz 980Ti do 770, przecież to bez sensu, 980Ti potrafi zrobić użytek z szybkiej szyny, 770 nie, powyżej 16x 2.0 ta karta nie zrobi użytku bo sama w sobie jest już słabiutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty miałes gtx PCIE 2.0 x16 a x8 na tej szynie nie było rozncy az takiej .Wiadomo gtx770 to nie 980ti ponad 2 tys w cenie rocznicy :P i moze bada mniejsze roznice w fps ale beda . Bo moge sie założyć ze przy 3.00 bys zobaczył przy swojej juz karcie różnice jak bys zmienił na x8 przy tej gierce oczywiście w innych to tak jak pisałem 1% pomiarowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty miałes gtx PCIE 2.0 x16 a x8 na tej szynie nie było rozncy az takiej .Wiadomo gtx770 to nie 980ti ponad 2 tys w cenie rocznicy :P i moze bada mniejsze roznice w fps ale beda . Bo moge sie założyć ze przy 3.00 bys zobaczył przy swojej juz karcie różnice jak bys zmienił na x8 przy tej gierce oczywiście w innych to tak jak pisałem 1% pomiarowy

 

Twoja logika jest co najmniej dziwna, jakim cudem mam zobaczyć różnice na 3.0 skoro na wolniejszym 2.0 jej nie było widać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna łatwa do sprawdzenia i w 100 % prawdziwa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekam na konkrety ;)

 

Bo jak na razie nie ujawniłeś nic.

 

Przepustowość 3.0 x16 to 32GB/s

 

dla 3.0 x8 jest 16GB/s

 

dla 2.0 x16 jest 16GB/s

 

dla 2.0 x8 jest 8GB/s

 

Skoro nie było różnicy większej pomiędzy 8 a 16 GB/s to jakim cudem ma być przepaść między 16 a 32 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie mam gtx980 ti na stanie ale ok wieczorkiem poszukam w sieci bo na testy teraz nie mam czasu i tym bardziej gtx9... nie mam ( oki za 3 h tak napisze tu oki ( bo teraz porządki dziewczyna przyjeżdża itp ) daj mi czas znajdę może jakiegoś gtx970 ,gtx980, lub twoja 980ti i na bank przy tej gierce beda takie różnicy znam z autopsji oki i zapodam wykresy spadków bo tez powinny byc w całym necie takie testy :) oczywiscie z ta gra muszę szukać wyzwanie hihiih ale znajdę :P jak nie znajdę sam zrobię test oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, poważnie nie wiem co Ty chcesz udowodnić, nie masz podstawowej wiedzy i nie wiesz skąd biorą się pewne różnice, bo nie przedstawiasz żadnych merytorycznych kwestii.

 

Mój link - Autopsja pokazuje że nawet dla zwykłej 980 szyna nie robi większych różnic, pomijając tryby x1, x4 i x8 2.0/1.1

 

3.0 x16, 2.0 x16 i 3.0 x8 praktycznie wymieniają się ułamkami różnic, dla sporo szybszej karty od GTX 770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie sam mi znalazłeś wiec chłopie sam nie masz pojęcia sprawdź dalej Ryse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślepota ogarnia :lol2:

 

Test jest na GTX 980 a nie GTX 770, skoro nie jesteś wstanie pojąć że ten przestrzały układ nie zrobi użytku z szybszej szyny, bo samo GPU jest za słabe to rozmowa z tobą jest bezcelowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ślepota ogarnia )

Sam ten test podałes nie ja i Ty nie widzisz różnicy przy gtx 980 tam a myślisz ze wszystkie rozumy pozjadałeś to oki dyskusja nie ma sensu ja widzę spadki Ty nie oki dyskusja bezcelowa fakt . Co do tematu niech jednak ustawi x16 .Koniec .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawy klękają, gdybyś się choć troszkę douczył to nie walił byś tak bezwartościowych postów.

 

W przypadku GTX 770 i Ryse szyna schodzi na drugi plan ponieważ to samo GPU zaczyna limitować wydajność, a nie łącznik między CPU i GPU, co również potwierdza zwiększanie rozdzielczości, w 1440p różnice nie przekraczają 3-4 % dla GTX 980 między x16 3.0 a x16 2.0 czy x8 3.0

 

W 770 trzeba na tyle zjechać z detalami że szyna nie zrobi żadnej potężnej różnicy.

 

Co do samego testu jak na razie jedna jedyna aplikacja, 99% przypadków to 1-2% różnicy dla 980, nie wspominając o 770, do tego test przeprowadzony na słabiutkich pamięciach.

 

W przeciwieństwie do Ciebie, znam podstawy, a nie wypisuje durnoty i spamuję emotkami w każdym prawie poście.

 

Zresztą, klepanie tego samego jest nudne, nie interesuje mnie to zbytnio, miałem 770 przeprowadziłem szereg testów, i wiem ile tej karcie potrzeba, a tobie pozostają bajki bo zapewne nigdy nie miałeś w rękach tej karty, sądząc po tonie bzdur typu, "na 2.0 nie ma różnicy ale na 3.0 to już NAPEWNO przepaść" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...