Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

prof87

OC DDR3 G.Skill 2133Mhz CL9 @ 2400Mhz CL10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ustawiłem swoją pamięc G.Skill 2133 Mhz CL 9 (11,10,28) na 2400 Mhz CL 10. Jak sprawdzić przepustowośc podsystemu pamięci czy to nowe ustawienie jest bardziej wydajne, jakim programem najlepiej? Płyta w tych nowych ustawieniach niestety tez nieznacznie podniosła pozostałe opóżniania (12,11,32) i nie wiem jak to wygląda wydajnościowo.... Jak usawie na sztywno 2400 Mhz CL10 (11,10,28) no niestety płyta nie wstaje, muszą byc pozostałe opóźnienia na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mam podkręcone te pamięci( jeszcze w 2ch innych kompach zamontowane ;) ), przepustowość możesz sprawdzić w Aida64 -> Narzędzia > Test wydajności Cache i pamięci.

 

enp2mtbkvdws.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mam podkręcone te pamięci( jeszcze w 2ch innych kompach zamontowane ;) ), przepustowość możesz sprawdzić w Aida64 -> Narzędzia > Test wydajności Cache i pamięci.

 

enp2mtbkvdws.png

 

No jednak coś musze jeszcze pobawić sie tymi opoźnieniami bo jak np. LinX godzina sesję przechodzi tak w GTA V potrafi sypnać blue screanem... i jestem pewien że nie jest to wina OC procesora bo ten juz jest ustabilizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie masz na tych kościach ustawione ? Bo one mają stanadrd 1.65V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ prof87 :

1. prockowi jednak tez robi roznice czy 2133 czy 2400.

2. chce ci sie to zmieniac? G.Skille 2133 CL9, a 2400 CL10 to raczej niewielka roznica. oba tryby dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie mam standard 1.65 V :) Wiem ze róznica w wydajnosci minimalna ale jesli pójdą to dlaczego nie przestawić ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...