Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

darkman83

OCZ 1600MHz 1.9V i OCZ 1600MHz 1.65V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie, posiadam 2x2Gb OCZ Platinum DDR3 1600MHz 7-7-7-24 1.9V i możliwość kupienia od znajomego 2x2Gb OCZ DDR3 1600MHz 7-7-7-24 1.65V i tu własnie pytanie czy te pamięci z sobą będą współpracować? Dodam jeszcze że 2x2Gb OCZ Platinum DDR3 1600MHz 7-7-7-24 1.9V już mam podbite napięcie do 1.94 bo był problem ze stabilnością i czy jest szansa że da radę podnieść napięcia z 1.65V do 1.94?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wersja 1.65v jest oznaczona jako "low voltage" to istnieje duża szansa, że jest to praktycznie to samo co 1.9v i pójdzie bez istotnego skrócenia żywotności ale nikt tego nie przewidzi bez testu, najlepiej podbijać stopniowo i kontrolować temperatury pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wersja 1.65v jest oznaczona jako "low voltage" to istnieje duża szansa, że jest to praktycznie to samo co 1.9v i pójdzie bez istotnego skrócenia żywotności ale nikt tego nie przewidzi bez testu, najlepiej podbijać stopniowo i kontrolować temperatury pod obciążeniem.

 

Tak zgadza się jest oznaczone jako "low voltage"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wersja 1.65v jest oznaczona jako "low voltage" to istnieje duża szansa, że jest to praktycznie to samo co 1.9v i pójdzie bez istotnego skrócenia żywotności ale nikt tego nie przewidzi bez testu, najlepiej podbijać stopniowo i kontrolować temperatury pod obciążeniem.

 

????

Bez przesady , nie jest praktycznie to samo .

 

1.65 v vs 1.90 v to spora różnica , jak myślisz dlaczego jedna potrafi iść na takim napięciu a drugi wymaga wyżej ?

Liczysz że uda ci się dovoltować aż prawie 0.3 v bez konsekwencji w przyszłości ??

Na jakiś czas może ale to będzie spory ryzyk .

Można kombinować ale bezpieczniej dopasować ramy o podobnym napięciu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica taka jak między 1.35 a 1.5/1.65 - kości zapewne były robione z myślą o standardowych napięciach ale wyższej jakości komponenty w testach umożliwiły osiągnięcie niższego napięcia i zostały oznaczone jako low voltage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica taka jak między 1.35 a 1.5/1.65 - kości zapewne były robione z myślą o standardowych napięciach ale wyższej jakości komponenty w testach umożliwiły osiągnięcie niższego napięcia i zostały oznaczone jako low voltage.

 

 

 

Właśnie magiczne słowo ZAPEWNE ... Co nie znaczy że napewno tylko być może .

O ile to jest od znajomego to można ugadać żeby przyniósł i sprawdzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że często tak właśnie robią kości low voltage więc podzieliłem się opinią i nigdzie nie pisałem o pewności...

Jeżeli wersja 1.65v jest oznaczona jako "low voltage" to istnieje duża szansa, że jest to praktycznie to samo co 1.9v [...] najlepiej podbijać stopniowo i kontrolować temperatury pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie co ile "V" podnosić napięcia i jak długo puszczać test?, Prime95 lub OCCT myślę, że starczy do testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuj głównie programem memtest86 a co do napięcia to ja bym wystartował od 1.8 i podnosił co 0.02. Swego czasu miałem pamięci firmy OCZ, model Reaper CL7 1600MHz, co ja z nimi wyczyniałem to aż sam się dziwiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci przetestowane:) 1.94V MemTest86 nie sypie błędami :E temperatura ok, sprawdzałem palcem praktycznie jak by się nie grzały :), (ciekawostka taka jak były ustawione na auto to po 3min wyskoczyły errory), Tylko kolejny problem przy starcie na początkowym ekranie nie pisze ze pracują w Dual, tak jak było gdy miałem tylko 2 kości, sprawdzałem w Everescie i wydaje się wszystko ok, poniżej zrzut ekranu :hmm: .

 

Sorki moja niewiedza. Po prostu pamięci pracują teraz Unganged Mode, nie wiedziałem co to, już doczytałem, problemu nie ma ;)

post-80158-143108276974_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...