Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rynn

Zrobili mnie w bambuko

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałam o tym wcześniej na prw, ale postanowiłam założyć temat, by było więcej wypowiedzi. Forum prawne jak zwykle nie pomogło.

 

Dałam się zrobić w jajo jednemu z serwisów, gdzie są moje e-booki. Dotyczy to Wydaje.pl. Chciałam na próbę, po raz pierwszy, wypłacić zarobione pieniądze, czyli 50 zł. W regulaminie jest, że termin realizacji wynosi 14 dni (od chwili wysłania zgłoszenia o wypłatę, do chwili otrzymania pieniędzy na konto).

 

10 kwietnia wysłałam żądanie wypłaty, otrzymałam na maila potwierdzenie:

 

Witaj XXX

Twoje zlecenie wypłaty w serwisie Wydaje.pl, zostało przekazane do realizacji.

Wiadomość wysyłana automatycznie, nie odpowiadaj na nią.

 

Dla pewności wysłałam też zapytanie, ile trwa czas realizacji, do Kingi Kasperek, która obsługuje BOK, dostałam odpowiedź 13 kwietnia:

 

Szanowna Pani,

 

do 14 dni.

 

Pozdrawiamy,

Biuro Obsługi Klienta

 

 

Czas minął. Kasy nie ma. Kontakt też się urwał, mimo że wysłałam wiele maili z żądaniem wypłaty. Pozostaje więc napisanie do nich listu fizycznie. Pytania moje brzmią:

 

1. Jaką treść najlepiej napisać? Na jakie paragrafy się powołać, by nastraszyć?

2. Jeśli to nic nie da, co powinnam, kolejno, dalej zrobić? Czy oprócz opłaty sądowej (30 zł) od pozwu w sprawie cywilnej poniosę jeszcze jakieś koszta? Te 50 zł to grosze, ale zasady się liczą.

 

Nie chcę w to mieszać rodziny i się przyznawać, bo hańba straszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyślij wezwanie do zapłaty. za rok nazbiera się trochę odsetek to się przypomnisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w temacie chcę się dowiedzieć, jak najlepiej napisać treść tego listu, by jakoś nastraszyć. Bo w straszeniu to ja kiepska jestem.

 

W jakim sensie odsetek? Jeśli wyślę wezwanie do zapłaty i nie będzie reakcji, to mam specjalnie z tym zwlekać? Jestem gamoniem w tych sprawach. Jest jeszcze kwestia, że oni mogą z sieci po prostu zniknąć i oszukani zostaną na lodzie. A ma jak największe wyciągnięcie pieniędzy za oszustwo jak najbardziej się zgadzam.

 

http://swiatczytnikow.pl/co-sie-dzieje-z-wydaje-pl/

Myślałem, że oni już zbankrutowali.

 

Już to wszystko widziałam :D Znalazłam o nich w necie chyba każdą informację, łącznie z tymi od osób oszukanych. Gdybym wcześniej doczytała, że ich prezes zarządu (ponoć teraz były) nazywa się [zmoderowano], nawet bym nie tknęła tego serwisu. Chociaż ma opinię największego w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ogłosili upadłość to raczej marne szanse na odzyskanie kaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman
WEZWANIE DO ZAPŁATY PRZEDSĄDOWE

 

Szanowni Państwo.

 

Niniejszym wzywam Państwa do zapłaty do dnia 15 maja 2015 roku kwoty 50,00 zł, tytułem wierzytelności wynikającej ze sprzedanych za pośrednictwem Państwa serwisu ebooków.

 

Brak zapłaty wyżej wymienionej należności w wyznaczonym terminie spowoduje konieczność wystąpienia na drogę postępowania sądowego, co narazi Państwa dodatkowo na poniesienie kosztów procesu, kosztów zastępstwa procesowego, a także kosztów ewentualnego postępowania egzekucyjnego. Nadto, w przypadku zapłaty wierzytelności w terminie wyżej wymienionym umorzone zostaną ustawowe odsetki za opóźnienie w spełnieniu świadczenia.

 

 

Zapłaty należy dokonywać na rachunek bankowy o numerze:

..............

prowadzony przez Bank .....................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo.

Jak nie odpowiedzą, to po ilu dniach zgłaszać to do Sądu? Którego oddziału w Szczecinie? Prócz 30 zł będę musiała coś jeszcze płacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Żeby wiedzieć jaki wydział to musiałbym znać Twój adres.

Możesz też do e-sądu to wysłać.

 

Tylko 30 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło na prw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze.

Czy między tymi 3 wydziałami cywilnymi jest jakaś różnica, czy zrobili ich tyle, bo jest dużo interesantów?

 

Może nawet skorzystam z e-sądu. Warto spróbować i zobaczyć, co to w ogóle jest.

Oczywiście to wszystko po tym, jak nie będzie odpowiedzi na list.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam sobie "Predatorów", kiedy przyszła odpowiedź:

 

> Szanowna Pani,

>

> z góry przepraszamy za opóźnienia w wykonaniu płatności.

> Dopiero przed chwilą rozwiązał się problem, dzięki któremu wróciła nam płynność. Problem był po błędnej interwencji urzędu skarbowego i całkowitej blokady naszego konta przez ponad 3 tygodnie.

> W trakcie trwania blokady nie udzielaliśmy odpowiedzi w temacie płatności, ponieważ nie znaliśmy terminu usunięcia blokady - procedury przywrócenia środków na konto w skutek błędu urzędników trwają.

>

> W związku z powyższym jeszcze raz prosimy o wybaczenie i zrozumienie.

> Przelew zostanie wysłany w dniu jutrzejszym.

>

> Z poważaniem,

> Biuro Obsługi Klienta

 

Wygląda na to, że Twoja treść listu, Gordon, podziałała (okaże się to jutro). Dzięki raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...