Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MartinZCH

[Zestaw]4500zł/ GRY

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko ponieważ rozglądam się za komputerem do 4500zł który będzie służył typowo do gier chciałbym się waz zapytać jakie bebechy wybrać nie znam się zbytnio na podzespołach a moja wiedza się ogranicza do tego że im wyższy nr. modelu karty graficznej tym lepszy. :P Byłem w sklepie ale koleś chciał mi dać komputer z:

 

Procesor i5-4460

Płyta główna: ASUS z97-p LGA 1150 Z97

Ram: Kingston HyperX Beast 2x4gb

Karta graf: Asus GTX750Ti

SSD: Adata SSD SP900 120gb

Dysk: ITB Seagate ST1000DM003 1 TB

Obudowa: SilentiumPL Gladius M40 Pure Black

Zasilacz: CHiftec GPA-500s* ATX IARENA

 

Ale na allego znalazłem komputery z:

Porcesorami i7-4790 / i7-4770K i kartami GTX 960

Zreszta sami zobaczcie co ja znalazłem:

 

http://allegro.pl/komputer-i7-4770k-gtx970-4gb-ram8gb-wiedzmin-3-i5290896822.html

 

http://allegro.pl/komputer-dell-xps-8700-i7-16gb-ssd-gtx745-win8-1-i5308510952.html

 

Liczę na odpowiedź expertów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś za taki komputer dał 4500 zł, to chyba po zdobyciu odpowiedniej wiedzy, musiałbyś wziąć ze dwa opakowania Persenu. ;)

 

Zestawy z Allegro także nie mają sensu, gdyż są składane na szybko, a w dodatku często nie wiadomo jakiego pochodzenia są poszczególne elementy (głównie RAM).

 

Procesor

Płyta główna

RAM

Zasilacz

Karta graficzna

Dysk twardy

Obudowa

Napęd

Dysk SSD

 

Jeżeli chciałbyś podkręcić, to można ewentualnie zmienić płytę na tę: Płyta Z97 oraz dodatkowe chłodzenie. Rozumiem jednak, że nie zamierzasz dokonywać takich obliczeń. :E

 

Taki zestaw będzie w mojej ocenie najbardziej odpowiedni. Cena Proline.pl - 4516 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 4 kafle koleś ci chciał wepchnąć sprzęt wart 2,5~~? Nie sugeruj się allegro, bo tam z reguły wpychają badziewie w jednostki komputerowe, nigdy nie kupuj tam pc. Jak już kupować przez internet to przez jakieś znane firmy typu morele czy coś. Przeglądając forum trafiłem na bardzo fajnie złożony komputer przez jednego z użytkowników, wychodzi trochę więcej niż 4,5k ale na pewno warto, także polecam.

http://itechkom.pl/336/archiwum/4/1430808777549152

 

@up szkoda trochę na takiego procka dawać ramy 1600 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest słaba tylko nieopłacalna, i7 ma 4 rdzenie i 8 wątków czyli dodatkowe 4 wirtualne rdzenie które nie są wykorzystywane w grach, jest tylko kilka gier dopiero które faktycznie wykorzystują 4 rdzenie a co dopiero 8 więc taniej o 500zł jest i5 który ma 4 rdzenie i 4 wątki a po OC wystarczy na kilka lat nowych gier. Różnica w fps'ach nie jest warta tych 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo żadne gry nie wykorzystują więcej niż 4 rdzenie, a małoktóre nawet te 4 potrafią wykorzystać ;)Dowód - różnica 1FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między kiepskim, a nieopłacalnym. Na chwilę obecną faktycznie, mało gier korzysta z dodatkowych wątków, ale za rok? Kto wie.

 

Wybrałem taki procesor, gdyż przy i5 było jeszcze kilkaset złotych zapasu, a wszystkie potrzebne części w zasadzie już zostały dodane. Można oczywiście je zostawić, ale skoro została podana cena, to rozumiem, że autor nie ma tego na myśli. ;)

 

katystopej - a cóż Ty masz do tego zasilacza? Jest naprawdę atrakcyjny cenowo, jak na 80+ Bronze. Na linii +12V ma aż 540W. Czy do takiego zestawu potrzeba czegoś więcej? Nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale patrze tez w przyszłość żebym za parę lat nie musiał procesora kupować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nawet słabszy i tańszy Thermaltake Smart SE 530W dałby radę z palcem w nosie po mocnym OC, nie przesadzajmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz powiedzcie mi ktory i7 jest lepszy i dlaczego? i7-4790 czy i7-4770K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja

Masz tutaj procesor, który wystarczy do każdej gry, a gdy go podkręcisz to będzie lepszy niż i7.

Porządna płyta główna, zapewnia wszystko co do szczęścia potrzebne,

dobre chłodzenie, które poradzi sobie z podkręconym i5,

GTX970 przykładowo od ASUS'a, można wziąć też MSI Gaming,

Dysk SSD o świetnych parametrach

Duże HDD na dane

Modularny zasilacz o wysokiej sprawności

Standardowa, ale dobrej jakości obudowa

8GB szybkiego RAM'u

 

Jest to optymalny zestaw w tej kwocie, pchanie się w i7 przy takim użytkowaniu jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja

Masz tutaj procesor, który wystarczy do każdej gry, a gdy go podkręcisz to będzie lepszy niż i7.

Porządna płyta główna, zapewnia wszystko co do szczęścia potrzebne,

dobre chłodzenie, które poradzi sobie z podkręconym i5,

GTX970 przykładowo od ASUS'a, można wziąć też MSI Gaming,

Dysk SSD o świetnych parametrach

Duże HDD na dane

Modularny zasilacz o wysokiej sprawności

Standardowa, ale dobrej jakości obudowa

8GB szybkiego RAM'u

 

Jest to optymalny zestaw w tej kwocie, pchanie się w i7 przy takim użytkowaniu jest bez sensu.

 

Ale gdzie tam obudowa? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem popatrzalem i mam juz rozeznanie :) to juz mniej wiecej wiem czego chcem czyli najlepiej procesor i7 4770k albo 4790 jeśli nie no to moze byc i5 4690K karta graficzna GTX 970 tylko oglądam te karty graficzne i różnie one wyglądają czy to ma wpływ na to jaki jest GTX 970 w złotej obudowie i 2 wiatrakami czy czarnej z 3? Wszystkie parametry sie takie same tylko taktowaniem sie roznia 1200-1300Mhz o co z tym chodzi? I jeszcze jaka płyta główna? Tylko i wyłącznie z 97 czy moze byc H97?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wiadomość prywatną, wyjaśniłem tam co nieco.

 

Jeśli chodzi o GTX 970, nie ma jakichś znaczących różnic, pomiędzy Zotaciem, Gigabyte a MSI. Ta pierwsza ma może nieco wyższe temperatury, ale jest najtańsza. Myślę, że możesz spokojnie ją rozważyć.

 

Co do płyty - jeśli zamierzasz podkręcić i7 4770k lub 4790k, zdecydowanie radziłbym wziąć tę z chipsetem Z97 (ew. Z87). Dodatkowym plusem jest możliwość zainstalowania pamięci DDR3 o wyższych wartościach, niż 1600MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX970 się różnią, MSI Gaming, ASUS Strix i EVGA SSC posiadają chłodzenie, które włącza wentylatory dopiero po przekroczeniu około 65°, co czyni kartę bezgłośną w idle i "lekkim stresie". Gigabyte czy Zotac nie posiadają tego udogodnienia.

 

Jeśli chodzi o chipset płyty to wybór jest prosty: procesor z "K" +Z97 lub procesor bez "K" i H97. Owe "K" oznacza odblokowany mnożnik, czyli możliwość podkrecania procesora mnożnikiem, co w większości przypadków na Haswell'u pozwala w i5 4690K osiągnąć 4,5Ghz, co skutkuje tym, że jest nawet lepszy od i7 (które oczywiście też można podkręcić). Dylemat między i5 a i7 był poruszany na tym forum setki razy, wystarczy przejrzeć pierwsze 2 strony, werdykt w tej sprawie jest IMO oczywisty. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem i teraz wszystko jasne dlaczego Z i dlaczego H dziwki wielkie. Tak mysle ze z czasem zachce miec podkrecony procesor jak to czlowiek... z czasem chcemy wiecej :)

 

Waka Waka ale czy to chłodzenie to jest jakas taka strszna roznica ze akurat ten a nie inny model karty graficznej brac?

 

To skoro porcesory + pyty główne są już jasne to chciałbym się jeszcze dowiedzieć na pamięć ram na co patrzeć i na co uważać i co jest najlepsze? i jeszcze zasilacze i wentylatory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem i teraz wszystko jasne dlaczego Z i dlaczego H dziwki wielkie. Tak mysle ze z czasem zachce miec podkrecony procesor jak to czlowiek... z czasem chcemy wiecej :)

Czym sobie zasłużyliśmy? 8:E

Waka Waka ale czy to chłodzenie to jest jakas taka strszna roznica ze akurat ten a nie inny model karty graficznej brac?

 

To skoro porcesory + pyty główne są już jasne to chciałbym się jeszcze dowiedzieć na pamięć ram na co patrzeć i na co uważać i co jest najlepsze? i jeszcze zasilacze i wentylatory :)

Jeżeli nie zależy Ci na ciszy to bierz GTX970 firmy jakiej Ci odpowiada.

Jeśli chodzi o RAM to są dwa parametry na które należy zwrócić uwagę: prędkość(Mhz) i opóźnienie(CL ). "Standardem" są 1600Mhz Cl9, zakup 2400Mhz Cl10 da Ci około 5% wzrostu wydajności w grach. Czy warto, pozostawiam do samodzielnego przemyślenia, bo to rzecz względna.

Co chcesz wiedzieć na temat zasilaczy i wentylatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też zaznaczyć, iż powyżej 1600MHz osiągniemy tylko na płytach Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacze... no to co trzeba wiedziec i uwazac i dlaczego dobry zasilacz co on takiego daje? a wentylatory no to juz jest oczywiste ale jesli w przyszlosci bym myslal o podkreceniu to moze jakies chlodzenie lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasilaczach ważne są zabezpieczenia (OPP, OLP, OVP, SCP), sprawność, certyfikaty Bronze\Silver\Gold\Platnum, moc na głównej linii (12V) no i oczywiście dobre recenzje na odpowiednich serwisach internetowych też się liczą.

 

Chłodzenia CPU no to głównie bazuje się na testach, a na co się zwraca uwagę, czy bezwzględnie najlepsze, czy ciche itd. to już kwestia indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś chodzi o wybór zasilacza, to polecam przede wszystkim sprawdzić rekomendację dla posiadanej karty graficznej. W przypadku GTX 970 jest to zazwyczaj 550W, przy czym należy zauważyć, iż jest to rekomendacja nieco zawyżona. Część osób używa bowiem zasilaczy niższej klasy, która nie generuje odpowiedniej mocy na linii +12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...