Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Janosikk

Pobieranie plików przez przeglądarke.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie pobierania plików. Mam dysk SSD a na nim system oraz zainstalowaną przeglądarkę Firefox. Folder zapisywania plików mam ustawiony na HDD, ale jak coś pobieram to na czas pobierania rezerwuje się miejsce o wielkości pobieranego pliku na dysku C. Czy to normalne? Dysk SDD mam około 7 miesięcy a zapisane mam na nim już prawie 3TB danych, czy to sporo jak na taki czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam firefoxa więc nie wiem jak ta przeglądarka pobiera pliki, ale jeśli naprawdę zanim je zapisze w miejscu docelowym najpierw ściąga je do katalogu użytkownika to jest to głupie zachowanie. Sprawdzałeś czy nie ma jakiegoś pluginu który by to zmienił? Jak nie to może trzeba będzie zmienić przeglądarkę. Opera czy chrome i jego klony pozwalają wybrać miejsce zapisu i od razu tam ściągają pliki.

 

Czy 3tb to dużo czy mało? Raczej niedużo, zresztą zależy jak używasz dysku. Ja swojego drugiego ssd też mam mniej więcej tyle czasu i zapisałem trochę ponad 2tb. Zależy od użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc pobrałem Chrome i jest to samo, pobieram teraz kilka plików o wadze około 15gb i z dysku C ubyło mi te 15gb, jak się pobierze to zajęte miejsce wróci. Także coś jest u mnie nie tak w takim razie.

 

Edit. podczas pobierania nie miałem prądu chwilę i 10gb na C mi się zamroziło, poszukałem i się okazało że w C:\Windows\Temp jest te 10gb, czyli u mnie najpierw plik pobierany jest do folderu tymczasowego. Zastanawiam się czy nie przenieść temp'u na HDD, ale czy to nie spowolni inny operacji na przeglądarce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucanie tempa na hdd nie ma sensu bo spowolni to działanie systemu, a nie poto kupowałeś ssd. Tak więc używaj wszystkiego normalnie i się nie martw, nie ma to sensu. Współczesne dyski ssd wytrzymują naprawdę ogromną ilość zapisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, w takim razie zostawię jak jest. Mam jeszcze jeden problem, a nie chcę zakładać nowego tematu to zapytam tutaj.

 

Miałem problemy z BSOD'ami po czym nie wykrywało mi dysku, myślałem że to problemy z z procesorem albo ramem, ale z tego co znalazłem na necie to mogła być wina dysku i rozwiązaniem było wyłaczenie „Zarządzanie łączem zasilania” w Intel Rapid Storage, tylko że miałem starą wersję sterownika i nie było takiej opcji, więc usunąłem tą wersję, po czym zainstalowałem nowszą, gdzie jest już ta opcja. W międzyczasie jak wywaliłem sterowniki intel zainstalował mi się jakiś systemowy sterownik i dysk sporo zwolnił z 500mb odczyt na 250m, i dalej jest taki sam mimo zainstalowanych sterowników intel. Tak wyglądają szczegóły sterownika:

in9n5ndk2cnu.png

 

Wydaje mi się że dysk dalej korzysta z standardowego sterownika, jak to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż screena z AS SSD i co masz za płyte główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wynik jeszcze gorszy:

l80mjoys0ln6.png

 

a płyta to asrock p67 pro3

 

 

 

 

 

edit. po restracie komputera:

5epyqn160ppz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk masz podpięty pod biały wtyk ? Bo wynik wygląda na SATA II.. Sterownik masz Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz używać tego sterownika ? Jak wygląda wynik na systemowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dysk do drugiego portu sata3 i już chyba wszystko jest ok, dla pewności wklejam screen z assd:

 

p3kjivrgyprk.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jak coś pobieram to na czas pobierania rezerwuje się miejsce o wielkości pobieranego pliku na dysku C. Czy to normalne?

Używam Firefoxa, ale nawet nie wiedziałem, że nie są zapisywane bezpośrednio do wskazanej w ustawieniach lokalizacji.

Przeniesienie folderu plików tymczasowych użytkownika na RAMdysk nie rozwiązałoby tego problemu? Przymierzam się do tego, ale w pierwszej kolejności myślałem o cache przeglądarki, by wymóc (chyba w ten sposób?) streaming multimediów w RAMie; niestety nie wiem jaki program wybrać. :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie wrzuciłem tempy systemowe i wszystkich przeglądarek do ramu żeby było jeszcze szybciej niż na ssd. Po prostu załóż sobie jakikolwiek ramdysk i go skonfiguruj stosownie do swoich wymagań. Są i wersje darmowe jeśli nie przekraczasz iluśtam gb. Poszukaj w googlach free ramdisk to na pewno coś wyskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rzecz w tym, że jakikolwiek chyba nie będzie. Trochę też boję się spróbować, po tym czego się naczytałem, że się system może przewrócić i nie wstać, że są problemy z RAMem jeśli korzystam tylko IGP procesora (brak dedykowanej karty graficznej), że przeniesienie temp-ów może skutkować problemami z instalacją programów, które wymagają ponownego uruchomienia systemu. ...Taki od Dataram, przy zamykaniu systemu pozwala robić opcjonalny zrzut RAMdysku tylko na partycję systemową. Nie potrafię znaleźć konkretnych informacji, jak z tego właściwie korzystać. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę też boję się spróbować, po tym czego się naczytałem, że się system może przewrócić i nie wstać, że są problemy z RAMem jeśli korzystam tylko IGP procesora (brak dedykowanej karty graficznej), że przeniesienie temp-ów może skutkować problemami z instalacją programów, które wymagają ponownego uruchomienia systemu.

Bzdura, bzdura, OGROMNA bzdura. Problemy z instalacją programów możesz mieć tylko jeśli ustawiłeś ten ramdysk bardzo mały i program nie mieści się w tempie podczas instalacji, i to tyle. Mówię z doświadczenia bo używam ramdysków od lat, jeszcze na lapie z c2d i integrą graficzną intela go używałem żeby przyspieszyć sobie pracę. W stacjonarce używam go cały czas, najpierw wielkości ok. 6gb, teraz 2gb. Wszystko działa idealnie.

 

Taki od Dataram, przy zamykaniu systemu pozwala robić opcjonalny zrzut RAMdysku tylko na partycję systemową. Nie potrafię znaleźć konkretnych informacji, jak z tego właściwie korzystać. :hmm:

Z tej opcji nie korzystam - po co zrzucać np. 6gb zza każdym razem na dysk gdy zamyka się system? A potem to odczytywać? Ramdysk to ma być ramdysk, pamięć ulotna któa sama się czyści po resecie kompa. Wystarczy o tym pamiętać i nie zostawiać tam nic ważnego aby przyjemnie korzystało się z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...