Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ekles

Problem z siecią interneową w mieszkaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam,

 

Zarejestrowalem się tutaj, ponieważ mam nietypowy problem z którym nie wiem, jak sobie poradzić. otóż:

 

Niedawno przeprowadzilem się na nowe mieszkanie (mieszkanie w bloku) w którym byla już sieć internetowa, którą podlączal deweloper. Kiedy zacząlem wykańczać sobie mieszkanie- postanowiłem zmienić lokalizację gniazda i dodać jeszcze jedno. W rezultacie tam, gdzie gniazdo wyjściowe było pierwotnie- "fachowcy" przeniesli je kilka merów dalej na tej samej ścianie. Drugie (dodatkowe) gniazdo poprosilem, by zainstalwali w innym pokoju.

 

Dziś był u mnie monter, który chciał podlączć mi internet. Po kilku godzinach "walki" i sprawdzeniu wszelakich opcji- stwierdził, że się nie da (nie ma sygnalu w komputerze, lub jest słabiutki i pojawia się na ulamki sekund;(

Wyjasnił mi mniej więcej o ile dobrze kojarze), że ci "fachowcy", którzy zakladali mi nowe gniazda- zrobili to źle bo podlączli chyba liniowo, czego się nie robi, poza tym, wykrwacz sygnalu (chyba tak to sięnazwa) pokaząl, że na 46 metrze kabla jest uszkodzenie. o uszkodzeniu mówił, że wplyneloby jedynie na zmniejszenie prędkości i inernet mimo to działałby, gdyby siec była przerobiona prawidlowo...

 

Moje pytanie i prośba jednocześnie: Czy może ktoś orientuje się, do kogo zwrócić się, by zrobił porządek z kablami? Chodzi mi tylko o zlokalizowanie pierwonego miejsca, gdzie było gniazdo od dewelopera i od tego miejsca prawidłowe pociągnięcie kabli, by można było podłączć 2 komputery w dwóch pokojach.

Mieszkam we Wrocławiu. Może ktoś będzie w stanie kogoś polecić, lub cos doradzić?

 

Dzięki

 

 

edit: poszperałem jeszcze toszkę w internecie i natknalem się na na urządzenie zwane: Transmiterem sieciowym. Czy taki transmiter rozwiązalby problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

O jakim przewodzie w ogóle mówimy? Masz dostęp do tego łączenia przewodów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięi za odpowiedź. Wydaje mi się, że zrozumialem problem i wiem, jak go samemu naprawić.

 

Kable, które doprowadził mi deweloper to 5UTP natomias to co "fachowcy" polączyli mi liniowo ;( nie wiem nawet czego użyli. Wszsytko jest w ścianie. W każdym razie: znajde stary kabel od dewelopera, do którego zostal dosztukowany kabel przez fachowców i za pomoca złączki UY wyprowadze nowy przewód w konkretne miejsce.

 

Na szczęście wiem mniej więcej gdzie było zlokalizowane gniazdo od dewelopera. Więc nie będzie dużo kucia ścian. Stare gniazda (po fachowcach) pozostawiam po prostu. Nie mam zamiaru skuwać świeżo pomalowanych ścian ;(

W każdym razie dzięki za zainteresowanie problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem ze ty chcesz z jednej skretki rozprowadzic polaczenie na dwa gniazda? Takiej magii to ja jeszcze nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe, nie. Z jednej skrętki chce wyprowadzić sobie kabel do pokoju, w którym będzie stal komputer i z tamąd dopiero przez ruter na inne urządzenia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Pamiętaj o połączeniu 1:1 oraz zastosowanie skrętki komputerowej cat.5e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Oto co zastałem po rozkuciu ściany ;) (najwyraźniej polski "fachowiec- złota rączka" to już tylko legenda ;)

 

xn5aup.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Połączenie jest 1:1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowalem tych kabli nawet rozwijać...

Od dewelopera wychodzą z serwerowni dwa kable. Z tego co na zdjęciu- dwa kable idą do gniazda w jednym pokoju, i kolejne dwa do innego gniazda w innym pokoju. (czyli w sumie z dwóch- wychodzą cztery)

Rozmawialem z monterem, który kilka dni temu nie podłączył mi intenetu. Powiedział, że jak dostanę się do tego łączenia w ścianie (co się wlaśnie stało) to przyjdzie i poprawnie mi wszstko podlączy. Chyba problemów już nie będzie, skoro dostalem się do miejsca, w kórym e wszsytkie przeróbki się zaczynają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowalem tych kabli nawet rozwijać...

Od dewelopera wychodzą z serwerowni dwa kable. Z tego co na zdjęciu- dwa kable idą do gniazda w jednym pokoju, i kolejne dwa do innego gniazda w innym pokoju. (czyli w sumie z dwóch- wychodzą cztery)

Rozmawialem z monterem, który kilka dni temu nie podłączył mi intenetu. Powiedział, że jak dostanę się do tego łączenia w ścianie (co się wlaśnie stało) to przyjdzie i poprawnie mi wszstko podlączy. Chyba problemów już nie będzie, skoro dostalem się do miejsca, w kórym e wszsytkie przeróbki się zaczynają

 

edit: Gdybyl mial rozrysowac schemat, to wyglądalby mniej więcej jak na zdjęciu. a przeciez powinno byc ewentualnie do PC i potem z rutera do pozostalych urzadzeń.

 

282dooo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprosiles "fachowca" to zrobil, nie jego brocha czy to bedzie z sensem czy nie, elektryke przy wykonczeniowce z reguly robi ten sam koles co szpachulje i robi hydraulike, co najwyzej przychodzi kolega z uprawnieniami podpisac papierki (albo robia to zdalnie w 95% przypadkow) wiec taki fachowiec ledwo pojecie o elektryce ma, a gdzie mu do czegos tak skomplikowanego jak siec (sic!) :D

Przyjdzie monter to juz sam bedzie musial sie lapac co i jak z tym poradzic. Najwyzej pociagnie nowe kable ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ale przynajmniej sam się czegoś z tej sytuacji nauczyłem. Jeśli się da- zostawię jeden kabel i do niego spróbuje podłączyć PC i potem z rutera- resztę urządzeń. A jak się nie będzie dało, bo się okarze, że coś z kablami w ścianach- to postawie ruter Wi Fi pod gniazdem i tyle. Ścian kuć nie zamierzam i kabli od nowa klaśc ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...