Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

caluj

Laptop do 3200 bez systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, dotarłem do postu inżyniera architektury który poniekąd szuka tego co ja, lecz wciąż mało mi inforamcji ;)

mianowicie szukam laptopa który bez problemu uciagnie projektowanie w 3D (MegaCad,Lantek,ArTube) a od czasu do czasu jakąś wymagającą gre,

nie zależy mi bardzo na oszczedności baterii a głownie na wydajności wiec i5 czy i7 z oznaczeniem U myśle że z góry odpadają, nie chciałbym też żeby był system w zestawie, chce wsadzić tam Windows 7 Home Premium który na 64bitach ciągnie 16gb więc to wystarczająco, kwestia pieniędzy, 3200 to górna granica w moim wypadku nie do przekroczenia, dlatego nie wiem czy w takich pieniądzach warto patrzyć za i7 czy raczej mocną i5.

Ostatnio też zastanawiałem sie nad jakimś używanym MacBookiem, tylko nikt nie potrafi mi albo wybić tego z głowy albo podać sensowne argumenty za, licze na wasze doświadczenie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/201905-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i5-4200h-16gb-1000-fhd-gtx860m.html?partnerid=100276073&sm12=MzY=&ts=1430903753&token=282b4dbeba2d0e8963a2a9484e65f603

Lenovo Y50 70 i5 4200H 16GB DDR3 1 TB HDD GTX 860

Bardzo wydajny, nieźle wykonany, taka sobie matryca FHD. Najwydajniejszy laptop w tym budżecie, dobre wyposażenie i sporo ram w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nad tym sie zastanawiałem, aktualnie uzywam Lenovo G575, jednak pod względem wykonania troche jestem zawiedziony z tego wzgledu że po roku uzytkowania cala dolna obudowa i zawiasy sa do wymiany, gdyż matryca jest cięzka a zawiasy nie dają rady jej utrzymać.. licze że y50-70 nie ma z tym problemu ;) a jak z SSD, warto inwestowac czy zostać przy standardowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie 17 calowy Lenovo y70-70 z i5 i GTX860m. Matryca FULL HD IPS dotykowa dobrej jakośc znacznie lepszej niz y50-70 (y50-70 ma niestety fatlana matryce). Podświetlana klawiatura, dobre wykonanie, stylowy wygląd. Tutaj windows 8,1 w cenie + napęd optyczny na USB. Wiec moim zdaniem warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci pytam, a nie lepiej zakupic tego GTX860 z matryca HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do projektowania lepiej FULL HD.

 

A do gier oczywiscie lepiej było by wybrac HD daję wiekszosc wydajnośc w grach. Zobacz sobie Acer vn7-591g z i5H i GTX860m. Matryca HD. Podswietlana klawiatura, miejsce na dysk SSD m2 ( mozliwosc zamontowania dwóch dysku wewnatrz laptopa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do projektowania lepiej FULL HD.

 

A do gier oczywiscie lepiej było by wybrac HD daję wiekszosc wydajnośc w grach.

 

Matryca nic nie daje, rozdzielczość uruchomionej gry tak. Nie jest problemem uruchomić gry z rozdzielczością HD na matrycy FHD, w drugą stronę to niemożliwe, dlatego lepiej wziąć FHD 17"

 

Ostatnio też zastanawiałem sie nad jakimś używanym MacBookiem, tylko nikt nie potrafi mi albo wybić tego z głowy albo podać sensowne argumenty za, licze na wasze doświadczenie i pomoc.

 

 

Macbook do wymagających gier? To nie to zastosowanie. Do cada może być (o ile programy posiadają wersję na osx), ale w twoim budżecie będzie stosunkowo słabszy niż zwykły konsumencki laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za okazanie zainteresowania i wasza pomoc, chyba zdecyduje się na y50-70, lecz gdyby nie to że y70-70 ma 8.1 i dotykowy ekran wziąłbym te 17'', chyba że jeszcze jakieś propozycje z waszej strony, granie to tylko wzmianka, będzie to bardzo sporadyczne gdyż nie mam aż takiej ilości czasu żeby grać i grać, najabrdziej mi zależy na wydajności i komforcie projektowania, normalnie wybrał bym stacjonarny komputer ale pojawił sie równiez wymóg mobilności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...