Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

freaqqu

Problem sterowników

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przez przypadek usunąłem sterowniki dźwięku i po wielu próbach uporania się z problemem już nie mam pomysłów. Z góry mówie, że przywracanie systemu nic nie da bo nie miałem zapisanego dnia żeby mnie cofnęło(czy coś takiego).

Wyskakuje mi błąd: Nullsoft DirectSound Output v2.64 (d) ;

o treści: Nieprawidłowy sterownik DirectSound. Zainstaluj odpowiednie sterowniki lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji.

Dodam jeszcze, że na innym forum podawali mi jakieś sterowniki, które zainstalowałem ale po ponownym uruchomieniu komputera, gdy chciałem otworzyć te sterowniki nic się nie działo a dźwięku nadal nie było

Z góry chciałbym powiadomić również, że wszystko co jest związane od strony technicznej z komputerem jest mi obce. Bardzo proszę o jak najszybszą pomoc :)

 

post-183288-0-47812900-1430901831.png

 

Płyta główna:

Producent: Gigabyte Technology Co. LTD

Nazwa: 945GCM-S2L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz Realtek HD Audio 2.76 i zainstaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, komputer uruchomiłem ponownie, na starcie zobaczyłem że obok ikonki dźwięku nadal jest czerwony krzyżyk. Wszedłem w mój komputer poszukałem realtek kliknąłem w RtlUpd i nic mi nie wyskoczyło (tak samo jak przy wcześniejszych próbach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz w windows Konsole poleceń CMD i wpisz: sfc/scannow (i enter)

komputer przeskanuje pliki systemowe czy są w porządku jak coś znajdzie to naprawi, bo chyba coś masz namieszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę ze swoim problemem. Kupiłem kilka dni temu płytę główną Gigabyte Z97X Gaming 5. Płyta ma wbudowany kodek Realtek ALC1150. Nie jestem w stanie zmusić go do współpracy z głośnikami Creative T7100. Mam dźwięk w pięciu z siedmiu głośników. W zależności od ustawienia w managerze realteka: nie działają albo oba boczne, albo oba tylne. Najnowsze sterowniki pobrane ze strony producenta. Zainstalowane Creative SoundBlaster X-Fi MB3 gaming audio suite. System win 7 ultimate x 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...