Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

siemin9

Wentylator stopniowo zwiększa hałas.

Rekomendowane odpowiedzi

POST EDYTOWANY NA DOLE

Witam. Mam pewien problem. W komputerze wymieniłem zasilacz i kartę graficzną. Obecnie sprzęt wygląta tak:

Motherboard: GIGABYTE H61M-S2-B3

CPU: Intel Core i3 2100 4x 3,1GHZ

RAM: PC3-10700 4096mb

GPU: VTX Radeon HD 7770 GHZ Edition 1GB

OS: Windows 7 Home Premium

Zasilacz: CHIEFTEC-GPS-450AA-101A-450-W

 

Na pulpicie wszystko działa znośnie cicho. Wszystko zaczyna się kiedy wejdę np. do Battlefielda Hardline. Nie cisnę z komputera zbyt dużo bo gram na najniższych ustawieniach (koło 120FPS). Przez kilkanaście sekund wentylator (zdaje mi się, że od zasilacza) stopniowo zwiększa prędkość. Jest coraz głosniej, głośniej (zmiany są co kilka sekund) aż dojdzie do hałasu podobnego w odkurzaczu rozkręconym do 1/8 mocy.

 

Co może być problemem? Czy dokładne wyczyszczenie i naoliwienie wentylatorów może pomóc?

Stopniowe zwiększanie głośności nie jest chyba normalne.

 

Proszę o szybkie odpowiedzi, jutro mam okazję oddać komputer na przegląd do informatyka.

 

EDIT: Odkryłem właśnie, że to nie wina zasilacza tylko wentylatora karty graficznej, który zwiększa obroty do 100%.

Da się to jakoś zmniejszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej wymienić chłodzenie albo chociaż wentylator na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się zmieniać wentylator/chłodzenie? Ile to będzie kosztować?

Mam jeszcze 1 dzień możliwości zwrotu karty. Proszę o szybkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, że to nie przez obudowę. Karta po prostu chodzi jak odkurzacz (dosłownie). Kiedy zatrzymam palcem wentylator jest cicho dopóki nie wystartuje ponownie i nie zrobi szumu.

 

W poniedziałek oddam kartę do serwisu komputerowego, niech ją przetestują i w razie czego wymienią chłodzenie. Tylko ile mogłoby to kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest problem żebyś podał jaką masz obudowę? Chłodzenia VTX są gówniane i często głośne, ale jeżeli są zapakowane w obudowę typu piekarnik to wtedy jest koszmar. Dlatego usiłuje się dowiedzieć czy wymiana karty czy jej chłodzenia coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że poprzedni właściciel grzebał coś w BIOS'ie karty i przy 50 stopniach wentylator rozkręcał się na 100%.

Tu rodzą się pytania:

1.)Czy da się zresetować BIOS grafiki do podstawowych ustawień?

2.)Mam na komputerze MSI Afterburner, zmieniałem ręcznie częstotliwość obrotów co pomogło. Ale jak ustawić wszystko, żeby w razie czego nic się np. nie spaliło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Wgrać orynginalny bios ze strony producenta

2) Kontrolować temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wymieniłem wentylator oraz pastę termoprzewodzącą i teraz wszystko jest w porządku ;)

Wydatek 30zł a o ile zmienia komfort użytkowania.

 

Do zamknięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...