Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

duke484

Laptop 15.6" do 1060, czy jest lepszy laptop w tej cenie od podanego

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mój laptop wymaga pełnej wymiany obudowy i matrycy. Cała(każdy element) obudowa jest popękana oraz matryca ma biały pas po lewej, W serwisie wyceniono to na 1060 złotych. Czy w tej cenie dostanę jakikolwiek lepszy nowy laptop?

 

 

Procesor Intel Core i3-3110M (2 rdzenie, 2.40 GHz, 3 MB cache)

Chipset Intel HM77 Express Chipset

Pamięć RAM 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)

Dysk twardy 500 GB SATA 5400 obr.

Wbudowane napędy optyczne Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer

Typ ekranu Błyszczący, LED

Przekątna ekranu 15,6"

Nominalna rozdzielczość 1366 x 768 (HD)

Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 630M + Intel HD Graphics 4000

Wielkość pamięci karty graficznej 2048 MB GDDR3 (pamięć własna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajniejszy i nowy ? bez szans

ale cene dali Ci zaporową

chociaż to w sumie zapewne cena za obudowe i matryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak za obudowę i matrycę, poza palmrestem. Nie wiem gdzie by mi chcieli to zrobić taniej, bo tam gdzie pisałem to nikt nie odpisał. No jeszcze jeden serwis, ale taka odpowiedź, że szkoda mojego czasu: "w sumie to ileś tam za jedną z 5 rzeczy, ale lepiej niech Pan przyjdzie".

 

Serwis w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj co masz 500 zł powinieneś dostać jak nie trochę więcej, dokładając ten 1000 który byś wydał na naprawę spokojnie kupisz sobie coś o podobnych parametrach i będziesz miał 2 lata nowej gwarancji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mój laptop wymaga pełnej wymiany obudowy i matrycy. Cała(każdy element) obudowa jest popękana oraz matryca ma biały pas po lewej, W serwisie wyceniono to na 1060 złotych. Czy w tej cenie dostanę jakikolwiek lepszy nowy laptop?

 

 

 

Matryca

 

Obudowa górna czy dolna do wymiany ?

 

Tak czy inaczej 1100 zł prawie, ja bym im na Twoim podziękował a wręcz złodziejstwem nazwał taką kwotę . Ogółem rzecz biorąc za ok 1500 zł masz Acera v3-771g. Właściwie ta sama wydajność .

Dolna i górna obudowa to czasami się trafi 300 zł a nawet poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który serwis tak sie wycenił?

ten autoryzowany w BRNIE w Czechach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cała obudowa jest do wymiany tzn dolna/górna klapa z matrycą/zawiasy itp, to cena 1000 zł to normalna cena, jeśli wymieniają wszystko na nowe oryginalne części.

Tylko zazwyczaj wymiana odbywa się częściami od "dawców" - padniętych laptopów, wtedy 1000 bym nie zapłacił. Możesz sprzedać wszystko, jak Ci się uda za 500 zł to jak Siekierka wspomniał kupisz nowego lapka z i3 haswellem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kupić tą matrycę za 200zł podaną wcześniej i wymienić ją samodzielnie.

A co do popękanej obudowy to rozebrać całego laptopa i ubytki/pęknięcia uzupełnić/skleić epoksydą.

Może to nie będzie MEGA ładne bez wielkich zdolności manualnych albo choćby maźnięcia tego farbą/lakierem potem ale koszt wyniesie 200zł matryca + wysyłka + klej epoksydowy ~20zł..

To dalej prawie 800zł mniej a laptop będzie śmigał tylko wyglądał mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi za górny panel liczyli 20 zł

za dolny tez 20 zł

za palmrest nie wiem bo wymieniali za free ale pewnie troche więcej bo touczpad

ramka przednia od matrycy proponowali mi chyba 40 zł

 

 

ofc + robocina czyli ok 100 zł

zastanawiam sie jak oni ci policzyli te 1000 zł ;D

parodia

 

obudowa dolna

http://allegro.pl/obudowa-dolna-acer-aspire-v3-571g-w-wa-i5317066247.html

 

http://allegro.pl/acer-5943-4820t-5750-v3-571g-czesci-i5333738272.html

V3-571G:

 

DOLNA OBUDOWA

 

TOUCHPAD

 

PALMREST

 

NAPĘD

 

NIE TESTOWANA PŁYTA GŁÓWNA

 

CHŁODZENIE

 

ZAŚLEPKA HDD/RAM

 

MODUŁ USB PLUS TAŚMA

 

ZAWIASY

 

RAMKA HDD

 

GŁOŚNIKI

 

KARTA WIFI

 

MODUŁ ZASILANIA

 

ANTENA WIFI

 

RAMKA

 

 

 

 

tylko obudowy górnej nie widze do zakupienia

klapa matrycy jest sprzedawana ale przez jaichś żdzierców bo krzycza sobie 200 zł ( ci sami krzycza sobie za dolną obudowę 200 zł kiedy na innych aukcjach jest po 40 zł)

 

kombinuj panie

 

a co do żywicy.... jeśli takie łatanie nie jest w stanie przywrócić laptopowi trwałości i zdolności przenoszenia to jużwolal bym zrobić takąmodyfikacje

maxresdefault.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...