Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ridick1994

Procesor i płyta do 700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Planuje zakup procesora i płyty. Interesuje mnie coś z rodziny i5 wydajnego co starczy na dłuższy okres czasu. Budżet jakim operuje to 700zł. Chciałbym wycisnąć za te pieniądze najmocniejszą opcje. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrych lotach złapiesz 2500K + P67/Z68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj ciężko będzie z tym procem. Najtańsza opcja którą znalazłem to 580zł a tak to minimum 650zł. Wiem,że ten proc to cacko ale jest trudno dostępny i sobie właściciel życzy za Niego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę na P67 lub Z68 można już wygarnąć w granicach 140-200zł max. Ja tego 2550K z sygnaturki zgarnąłem za 620zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to budżet mam przekroczony o 100zł co jest w tym momencie dla mnie sporym kosztem dodatkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na okazje, bo przy tym budżecie 2500k to najlepszy wybór, jeśli ma być bez zmian przez kilka lat.

 

Ja osobiście radziłbym wziąć płytę główną z Z97 i Pentiuma G3258, wykręcić go na 4,5 GHz i czekać, aż stanieją topowe procesory na 1150 (parę lat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee. Ja chcę kupić coś co mi uciągnie wszystko przez te 2-3 lata a potem już będę pieniądze miał na to by kupić coś zupełnie nowego i to wtedy wymienię cały zestaw. To co aktualnie mam zostawię bratu a sam wtedy złożę sobie coś konkretnego i aktualnego na nowych podzespołach. Dlatego chce coś z i5 konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500k to legenda sama w sobie ze względu na ogromny potencjał OC - moim zdaniem koniecznie dopłać do wersji K. Stara generacja, jednak bardzo wydajna. Jeśli nie masz zamiaru po 2 latach niczego wymieniać to moim zdaniem tylko 2500k - wychodzi znacznie taniej niż obecne i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500k+p67/z68 jest do kupna w tym budżecie, po forum na pewno coś takiego znajdziesz (wątpię by razem). Ja bym się tego trzymał. Nie ma sensu rezygnować z k, skoro za niewiele więcej lub nawet w z takimi pieniędzmi można sobie coś takiego sprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie zatem kogoś kto ma te części niekoniecznie razem to podajcie proszę kontakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka mam już zaklepanego 2500K za 500 z przesyłką,teraz szukam płyty do 200zł jakiejś mocniejszej. Dostanę coś lepszego za raptem 200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bdb! 2500K lub 2550K do tego płytka P8P67 i masz zapas na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na i5 2500k nie będziesz miał PCI-E 3.0 tylko 2.0 bo kontroler znajduje sie w procku. PCI-E 3.0 możesz mieć z prockem co najmniej I5 Ivy Bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo,cenna informacja. Ja niestety zbyt wiele na temat sprzętu nie wiem dlatego między innymi jestem na tym forum by się dokształcić. Czytam sporo artykułów ale to wciąż za mało. Czyli podana przez kolegę wyżej płyta będzie dobrą opcją? Umożliwi ona OC procesora na dobrym poziomie z zachowaniem bezpieczeństwa?

 

Płyta Allegro - Z czym może się wiązać uszkodzony dźwięk na płycie? Czy może mieć to dalsze konsekwencje w kontekście działania płyty? Dźwiękową i tak mam osobno więc mnie by to nie przeszkadzało. Pytanie czy może mieć to jakiś dalszy szereg wydarzeń prowadzący do trwałęgo uszkodzenia całej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Bo akurat ta płyta od Asusa jest dość awaryjna.

 

i5 2500K + coś na P67 lub Z77 jak znajdziesz w zestawie lub dobrej cenie. Pomijając chyba MSI Z77 G43* bo one też nie sławią się niezawodnością swojego czasu najczęściej wracały na RMA.

Z77 jest lepszym wyborem jakbyś miał nawet trochę dopłacić bo na P67 na starych biosach są problemy z kompatybilnością niektórych kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tam nie pchał w 2500K, tylko wziął najtańszą i5 na 1150(np. 4440) i najtańsze mobo 1150. Będziesz miał nowszy sprzęt, pewnie jeszcze z gwarancją uda Ci się trafić i jak trochę poszukasz zmieścisz się w 700zł.

I5 2500K dobry, ale jego ceny są chore, raczej bez gwarancji kupisz, musisz dołożyc do w miarę dobrej płyty i jak chcesz kręcić to jeszcze jakieś chłodzenie przyzwoite wypadałoby kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte - Takie coś jest ale widzę brak chłodzenia sekcji zasilania.

 

oraz

 

Gigabyte 2 - Taka opcja

 

+ jeszcze asrock ale to Z68

 

AsRock

 

Ja bym się tam nie pchał w 2500K, tylko wziął najtańszą i5 na 1150(np. 4440) i najtańsze mobo 1150. Będziesz miał nowszy sprzęt, pewnie jeszcze z gwarancją uda Ci się trafić i jak trochę poszukasz zmieścisz się w 700zł.

I5 2500K dobry, ale jego ceny są chore, raczej bez gwarancji kupisz, musisz dołożyc do w miarę dobrej płyty i jak chcesz kręcić to jeszcze jakieś chłodzenie przyzwoite wypadałoby kupić.

 

Chłodzenie to mam takie,kumpel mi po taniości za 40zł sprzedał Spartan

 

Minimalne ceny tych pod 1150 to 600-650zł + płyta jakaś ale przyzwoita,bo byle czego kupować nie ma sensu to kolejne 250zł co daje Nam już 900zł. 2500K znalazłem od jednego Allegrowicza za 500zł z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalne ceny tych pod 1150 to 600-650zł + płyta jakaś ale przyzwoita,bo byle czego kupować nie ma sensu to kolejne 250zł co daje Nam już 900zł.

Po co Ci przyzwoita płyta skoro i tak nie podkręcisz? Potrzebne Ci multum slotów do których i tak nic nie podłączysz?

 

Spartan dupy nie urywa, 40zł to normalna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci przyzwoita płyta skoro i tak nie podkręcisz? Potrzebne Ci multum slotów do których i tak nic nie podłączysz?

 

Spartan dupy nie urywa, 40zł to normalna cena.

 

Bardziej chodziło mi o to by kupić płytę pewną,bezpieczną i która umozliwi mi potem zamontowanie tam czegoś co da się kręcić. Jeśli miałbym się bawić w LGA1150 to płytę kupiłbym tak by można było kręcić 4690K. Dlatego po rozważeniu za i przeciw i opiniom kolegów tutaj podjąłem decyzję o kupieniu czegoś starszego ale równie wydajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...