Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szacki

acer-vn7-591g- problem z wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem poniższego komputera:

 

http://www.x-kom.pl/p/215060-notebook-laptop-15-6-acer-vn7-591g-i5-4210h-8gb-1000-gtx860m.html

 

Komputer wrócił z naprawy (wymiana karty sieciowej), ponieważ przy zakupie okazało się, że wifi działa niestabilnie.

 

Przy nowej karcie podczas ściągania GTA V notorycznie zawiesza się ściąganie gry- powód zerwanie połączenia (choć wskaźnik wifi na puplicie pokazuje full zasięg)

W tym czasie nie działa oglądanie stron w przeglądarkach.

 

Co może być powodem takiego stanu rzeczy?

 

Mam zainstalowanego Windowsa 7, choć sterowniki producenta są pod Windows 8.- Czy to może być powód moich problemów?

 

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz mi ktoś napisze że Acery Nitro nie mają problemów z wifi to go wyśmieję. Te Acery mają i będą w większości mieć ten problem. Wejdź na x-kom. Poszukaj opinie o tych Acerach.

tu masz jedną po świeżym zakupie, też do gier laptopa kupił

 

I na forum nhl.pl jest dział porównujący tego Acera z Asusem. Tam się dowiesz szybko bo użytkownicy są i też mają problemy. Tu parę razy na pclab także się spotkałem. Faktem jest że ten laptop jest dobry aczkolwiek żeby uzyskać niższą wagę stosowali metodę " na styk " stąd przy takim nakładzie elektroniki ukryciu i głębokim schowaniu karty sieciowej zakłócenia występują i sygnał jest blokowany. Zwykła fizyka

 

P.S Win 7 nie ma oficjalnego wsparcia. Kupiłem G751JM i wifi nie ma problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisali ludzi po wymianie karty na nową wszystko działa już OK.

Czy mogę kupić jakiś wzmacniacz sygnału czy coś w tym stylu, żeby sygnał nie zanikał?

 

Jeżeli nie to pewnie skończy się na ponownym wysłaniu do serwisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer wrócił z naprawy (wymiana karty sieciowej), ponieważ przy zakupie okazało się, że wifi działa niestabilnie.

 

 

Wrócił po wymianie karty sieciowej i znowu na wymianę chcesz go wysłać ? :hmm:

 

Znam parę osób które po prostu zwróciły laptopa od razu jak zauważyli problem z wifi. Za te pieniądze nie ma mieć prawa bytu taki problem :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to na pewno nie jest wina sterowników i mojego wina 7?

 

Serwisant zaznaczył w komentarzu że karta działa niestabilnie pod win 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie ma wsparcia technicznego ten Windows w Acerach Nitro . Zainstaluj W8 i wtedy sprawdzisz jak działa wifi. Dedykowane sterowniki wtedy mogą zmienić pracę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to na pewno nie jest wina sterowników i mojego wina 7?

 

Serwisant zaznaczył w komentarzu że karta działa niestabilnie pod win 7.

Mogą Ci nawet nie uznać gwarancji skoro instalujesz system który nie ma oficjalnego wsparcie Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwrócili uwagi na mój system. Serwis bez problemu wymienił kartę.

 

Zauważyłem inną rzecz, straaaasznie długo otwierają mi się rózne programy. Chodzi o czas po kliknięciu w ikonkę. Trwa to długo dłużej niż na moim starym komputerze. Czy to sprakawa windows 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś laptopa bez Windowsa?

Zainstaluj takiego na jaki są drivery,jeśli chciałeś Windows7 to trzeba było się zastanowić przed zakupem a nie po.

Moim zdaniem problemem jest nieudolnie zainstalowany system razem ze sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lapka bez windowsa- mam oryginalnego windowsa 7 i uznałem że bez sensu płacić...

Dziwi mnie że komp o takich parametrach chodzi tak słabo. GTA V też na najniższych detalach się wiesza mimo że wg testów ta konfigurafcja karty/procesora powinna pozwolić na bardzo wiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, powinien działać bardzo sprawnie.

Mam na myśli ogólne działanie systemu a nie gry czy inne rzeczy.

Profil zasilania ustawiony na maksymalna wydajność,jeśli pod zasilaniem to też źle działa?

Moim zdaniem to jednak wina driverów i tyle, choć to nowy model może ma jednak coś niedopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pod zasilaniem ten sam problem.

Sterowniki instalowałem ze strony Acera ale pod Wina 8 (pod 7 nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie tu jest problem, musisz zainstalować sterowniki do odpowiedniego systemu. Najlepiej jak zainstalujesz 8 i sprawdzisz czy na niej wszystko działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może co najwyżej szukać sterowników po identyfikatorze sprzętu aczkolwiek od razu mówię że wszystkich nie znajdziesz do win 7. Instaluj win 8.1+classic shell. T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam indentyczny Acer 591G i w tamtym tygodniu poszedł na gwarancji do serwisu-ten sam problem z wifi. Gdy na moim starym laptopie mam 4/5 kresek wifi na Acerze ledwo 2-rusze parę centymtrów i jest tragedia. Zobaczymy jak wróci. O dziwo na infolinii polecają sterowniki z strony Asusa bo są aktualniejsze. U mnie komputer świrował z wifi nawet pod 8-mką. :( Szkoda,bo fajny sprzęt a uciążliwa przypadłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam indentyczny Acer 591G i w tamtym tygodniu poszedł na gwarancji do serwisu-ten sam problem z wifi. Gdy na moim starym laptopie mam 4/5 kresek wifi na Acerze ledwo 2-rusze parę centymtrów i jest tragedia. Zobaczymy jak wróci. O dziwo na infolinii polecają sterowniki z strony Asusa bo są aktualniejsze. U mnie komputer świrował z wifi nawet pod 8-mką. :( Szkoda,bo fajny sprzęt a uciążliwa przypadłość

 

 

Zainstalujcie ten patch http://global-download.acer.com/GDFiles/Patch/Patch/Patch_Acer_20150204_W81x64_A.zip?acerid=635620829734550673&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%20VN7-591G&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=PA_6

 

 

Pomaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ktos z uzytkownikow tego laptopa (acer vn7 591G) moglby cos napisac odnosnie sprzetu? I jak jest z tym polaczeniem bezprzewodowym, problem rozwiazany? sterowniki pomagaja badz wymiana karty sieciowej? Zamierzam kupic tego lapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sterowniki pomagają - nwm nie mam tego problemu, ale otrzymałem pierwszą sztukę z udupionym ekranem, ale druga jest w porządku, obie mają karty wifi intela 7265 chyba, ja nie mam problemu z wifi, a jedynie z temperaturami - bf4, low detale i po 45 minutach grania 95C .. chociaż czasem ledwo 92C jest .. różnie to bywa ;p ale laptop bardzo fajny dobrze wykonany pulpit roboczzy, pokrywa ekranu trochę się chwieje po zmianie położenia. posiadam najtańszą konfigurację więc ekran jest co najwyżej średni jak na lapka za 3k .. klawa bardzo dobra, bateria na 3,5-4h wifi, badz 2h grania w grid2 albo 5h grania w w3 lub h3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kroka1104

czy sterowniki pomagają - nwm nie mam tego problemu, ale otrzymałem pierwszą sztukę z udupionym ekranem, ale druga jest w porządku, obie mają karty wifi intela 7265 chyba, ja nie mam problemu z wifi, a jedynie z temperaturami - bf4, low detale i po 45 minutach grania 95C .. chociaż czasem ledwo 92C jest .. różnie to bywa ;p ale laptop bardzo fajny dobrze wykonany pulpit roboczzy, pokrywa ekranu trochę się chwieje po zmianie położenia. posiadam najtańszą konfigurację więc ekran jest co najwyżej średni jak na lapka za 3k .. klawa bardzo dobra, bateria na 3,5-4h wifi, badz 2h grania w grid2 albo 5h grania w w3 lub h3.

 

co do temperatury to pewnie mowisz o procesorze u mojego acera 97 stopni przy bardziej wymagajacych grach to norma np wiedzmin 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, mowię o CPU .. tak samo u ciebie jest - że masz klawiaturę tylko na środku ciepłą / gorącą w czasie gry ? ;p ile godzin na baterii ci trzyma po wifi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie acera z matryca hd czy fhd? moze z hd lapie mniejsze temperatury.

Powiedzcie mi prosze jeszcze 1 rzecz, co to znaczy mozliwosc montazu dodatkowego dysku M.2? tzn ze kupie dysk ssd i moge go zamontowac bez problemu do lapka czy jeszcze jakis interfejs dodatkowy potrzebny. Jest mozliwosc montazu ssd bez utraty gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kroka1104

ja mam 15 calowego, tak tylko w obrebie klawiatury jest cieply ale tez bez przesady z tym cieplem ;) szczeze mowiac to na baterii jeszcze nie kozystalem tak zeby ja calkiem rozladowac to CI nie powiem. Ale te temperatury dla procesorow to norma w laptopach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, a ja z racji studiów - tak, noszę acera na zajęcia ;p rozładowuje lapka codziennie ;p średnio ok 3h, wczoraj przy 25 minutach grania, 2,5h pracy na lapku, zostało mi jeszcze z 15% baterii, więc nie jest źle ;d ten 17" będzie mial o wiele lepszą matrycę niż 15" z hd -> nie mylić z full HD !!! ja posiadam matrycę HD i no niestety, mogłoby być lepiej - starszy e1-571g ma nawet trochę lepszą matrycę ..

co do ssd - kupuj crucial mx200 na m2 ale 2280 - takie pasują do tych acerów - ja obecnie też za jakiś czas będę kupował tego cruciala..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az taka tragedia z ta matryca HD? Wlasnie jest sporo ofert z HD, na pewno sprzyja ona wiekszej wydajnosci w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...