Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Koval_

Fatalnie działający Firefox na laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, i5, 8gb ram... a firefox zacina się. Wyczyściłem go ze wszystkich formularzy, historii itd. Działał super szybko przez może 1,5 tygodnia i znów zaczął przycinać podczas otwierania nieco cięższych zdjęć, tak mocno że przymula całego kompa. Po restarcie przez jakiś czas jest ok, po czym po wejściu na jakąś naładowaną skryptami stronę, naglę zamula i nawet po zamknięciu karty objawy nie ustępują.

 

Zainstalowane wtyczki adblock, flashblock. Zbędne wtyczki usunięte. Byly zmiany optymalizacyjne w config wg. sposobu http://antyweb.pl/przyspieszamy-chrome-i-firefoksa/

 

Wy też macie w ostatnim czasie problemy z firefoxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Wyinstaluj antywirusa którego posiadasz i zainstaluj 360 Total Security. Ustaw go na poziomie ochrony Security (Protection - Configure) i poczekaj na aktualizację Aviry i Bitdefendera. Przeskanuj komputer i użyj Speedupa, Clenaupa oraz Backup System Cleanupa (Tool Box).

 

2. Zainstaluj CCleanera. Skonfiguruj go i usuń ślady oraz wyczyść rejestr.

 

3. Zdefragmentuj dyski

 

To powinno pomóc, ale jeśli nie, to użyj jeszcze Auslogics Registry Cleanera i Auslogics Disk Defraga.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego, że jak odpaliłem YT i zminimalizowałem to chwila i kaplica, zużycie pamięci rosło do 100% i nic już nie dawało się zrobić. Pomogło dodatkowe 4GB pamięci ale raczej u Ciebie nie to jest problemem. Najprostsza rada i być może najlepsza - format. Ale nie wiem, nie jestem pewien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCleanera mam, defragmntacja tez była. Używałem też jakiś narzędzi do defragmentacji bazy danych firefoxa. Pomagało ale na kilka dni.

 

lesiu - to bardzo podobne objawy do mnie.

 

Sprawdze jeszcze te narzędzia co podaliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdź koniecznie 360 TS. Wyczyści z wirusów i śmieci oraz zoptymalizuje system i aplikacje. U mnie się znakomicie sprawdza. Jeśli dodatkowo nie pomogą programy Aslogica, to pozostaje już tylko format, który jest ostatecznością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co mi pomogło.

 

Jak ktoś chce rozwiązać problem z mulącym firefoxem należy.

1. wpisać w polu adresu about:support

2. wybrać w prawym górnym rogu opcję "odśwież firefox"

3. zresetuje się, przekopiuje zakładki, zapamiętane hasła itp do nowego folderu i zoptymalizuje firefoxa np. poprzez reset ustawień do domyślnych.

 

Śmiga jak po formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...