Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rastafarianin

Procesor i karta pod Wiedźmina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie do forumowiczów znających się na sprzęcie lepiej ode mnie (czyli wiedzących cokolwiek :) ) dotyczące wymagań sprzętowych pod najnowszego Wiedźmina w odniesieniu do sprzętu, który ja posiadam. Szukałem podobnych tematów w wyszukiwarce forumowej, ale o dziwo nic nie znalazłem. Przejdę do rzeczy. To są minimalne wymagania do najnowszego wieśka (zacytuję tylko fragment z kartą i procesorem) :

 

Procesor: INTEL CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940 lub lepszy

Karta Graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870 lub lepsza

 

A teraz napiszę, to co ja posiadam:

 

Procesor: Intel® Core™2 Quad Processor Q9650

(12M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)

Karta: Nvidia GeForce GTX 650 Ti

 

Pytanie proste - wymieniać sprzęt, czy jakoś pójdzie ? Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. Pozdro :)

 

EDIT: Rozumiem, że post jest niezgodny z regulaminem, dlatego, że założyłem nowy temat, zamiast napisać post w już przyklejonym, toteż prosiłbym o usunięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że zarówno karta graficzna, jak i procesor, które posiadasz, są słabsze od wymagań minimalnych, można wróżyć, że nawet jak gra "jakoś pójdzie" to przyjemności z niej nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor raczej jako tako wystarczy, bardziej obawiaj się karty graficznej. Kwestia tego w jakiej rozdzielczości chcesz grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba by tutaj na pierwszej stronie zrobić wątek główny "czy na tym pójdzie mi Wiedźmin 3" :E bo czuję że zaraz będzie tutaj srednio 10 takich tematów dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed premierą gry to jest jeszcze wróżenie z fusów. Gra będzie dostępna, to się dowiemy.

 

Na kilka dni przed premierą zaczną się pojawiać testy wydajności na różnych platformach i chociaż takie pclaby lubią testować głównie zestawy pod 4K warte tyle, co samochód przeciętnego wolaka, to akurat w tym przypadku powinieneś doszukać się gdzieś pod koniec zestawień także starszych podzespołów. Bo już niestety nie starszych konfiguracji. W teście Project CARS założyli sobie chociażby, że ludzie będą łączyć Core i7-4790K @ 4,5 GHz z Radeonem 7730. Niby "wąskie gardło" i te sprawy, ale osobiście w takim przypadku chciałbym zobaczyć realną konfigurację dla takiego czy takiego procesora albo dla takiej czy takiej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...