Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Insane_PL

[Zasilacz] Be Quiet! L8 pure power 630W - dziwny dźwięk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Komputer został zakupiony ok. 2 tygodnie temu. Podczas uruchomienia bardziej wymagających gier z puszki zasilacza wydobywa się dziwny dźwięk podobny do bzyczenia komara bądź gwizdka z czajnika. W tym przypadku wiatrak nie jest winowajcą, zatem oddać sprzęt do reklamacji w celu uniknięcia większych problemów? Poniżej znajduje się filmik rejestrujący prace zasilacza.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=LJdhI0vV460

 

Moje podzespoły:

 

- Msi z97 gaming 5

- Msi gtx 970 gpu

- i5 4690k

- Bequiet pure rock cooler

- Bequiet pure power L8 630W

- 8GB ram Kingston hyperX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczą cewki. Jeśli nie przeszkadza to możesz olać - nic się nie stanie. Jak przeszkadza, to możesz próbować oddać na gwarancję - może uznają może nie, może nowy egzemplarz będzie również piszczał, może nie. To powszechna usterka w zasilaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczące cewki nie zaliczają się do wymiany gwarancyjnej, z zasilaczem wszystko jest ok. Jeśli bardzo ci to przeszkadza to niestety ale pozostaje wymiana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, tak też po części typowałem, ale trzeba było się upewnić co tego typu stękanie dokładnie oznacza, szkoda by mi było reszty podzespołów, gdyby coś miało się stać z zasilaczem, ale zasugeruje się waszą opinią i w takim razie pewnie się przyzwyczaje. Na szczęście jak komputer chodzi bezstresowo to nie ma żadnych wydziwionych dźwięków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczące cewki nie zaliczają się do wymiany gwarancyjnej, z zasilaczem wszystko jest ok.

 

A to niby czemu? Przy obecnych normach hałasu komputerowego i szczególnej uwadze, jaką ludzie poświęcają ciszy hałasowanie zasilacza jest wadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...