Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Varrenberg

Problem z połączeniem router > switch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam internet światłowodowy, światłowód jest podłączony do modemu, modem jest połączony z routerem poprzez kabel RJ45 podpięty do portu WAN. Komputery podpięte bezpośrednio wo routera mają dostęp do internetu. Do routera podpięty jest również switch, komputery podpięte do switcha mają dostęp do sieci lokalnej, ale nie mają dostępu do internetu.

Nie wiem, jak rozwiązać ten problem, próbowałem posiłkowac się wujkiem google, ale nie znalazłem odpowiedzi na powyższy problem.

Obywatele, pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Przewód łączący router ze switchem jaką ma długość i czy jest zrobiony według standardu ethernet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewód łączący router ze switchem jaką ma długość i czy jest zrobiony według standardu ethernet?

Ethernet, 10 metrów. Połączenie jest, ale tylko lokalne? So what's now?

Router i switch są firmy tp-link;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
czy jest zrobiony według standardu ethernet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Co znaczy tak? Wisz jak wygląda połączenie w standatdzie - EIA/TIA 586A lub EIA/TIA 586B ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No skoro działa między urządzeniami, a nie działa na zewnątrz to coś jest nie tak na łączeniu router - switch. To jest może switch warstwy 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Niestety autor tematu nie podał żadnych danych sprzętowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy tak? Wisz jak wygląda połączenie w standatdzie - EIA/TIA 586A lub EIA/TIA 586B ?

Tak, wiem.

 

Niestety autor tematu nie podał żadnych danych sprzętowych.

Bo autor nie jest idiotą i wie, że to co kupił powinno ze sobą działać, po prostu po tym jak Pan zaczął zadawać mi pytania, na które nie umie odpowiedzieć jedynie idiota, wyłączyłem się z dyskusji.

Wymieniłem switch'a w sklepie na ten sam model, ale sprawny i działa. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Niestety nie jestem wróżką aby wiedzieć na odległość jaki jest stan twojej wiedzy w temacie. Na forach zdarzająsię niestety ludzie (i to bardzo częto) bez podstawowej wiedzy w temacie dlatego chciałem sperecyzować. Niestety twoje lakoniczne wypowiedzi nie ułatwiają tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...