Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Monul1508

R9 290 czy czekanie na spadek cen geforce ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie. Rozwazam zakup nowej karty graficznej, bo na mojej juz w nowe tytuly raczej ciezko pograc. Zastanawiam sie nad zakupem R9 290 (uzywka z gwarancja na portalu aukcyjnym) lub oczekiwanie na spadek cen gtx970, tylko pytanie kiedy to moze nastapic ? :)

Nie mam "cisnienia" na zakup karty juz, w tej chwili, jeszcze dzis. Moge poczekac powiedzmy do polowy czerwca. Prosilbym o rozsadne propozycje :)

Budzet ok. 900 zl

Zasilacz OCZ 600W (80+), reszty nie podaje, bo procek i mobo bedzie rowniez wymieniane na jakis rozsadny model i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro poczekasz do połowy czerwca, to dobrze, bo +/- wtedy mają być nowe Radeony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro poczekasz do połowy czerwca, to dobrze, bo +/- wtedy mają być nowe Radeony.

Wtedy jest szansa, ze ceny starszych modeli spadna, tak ? Ceny Geforce jednoczesnie nie poleca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie starsze modele Radeonów powinny stać się tańsze, nV raczej nie ruszą, za dużo fanboyów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie starsze modele Radeonów powinny stać się tańsze, nV raczej nie ruszą, za dużo fanboyów.

Dziekuje za odpowiedz. Powiedz mi jeszcze jaka grafike bys wybral na moim miejscu z moim budzetem ? Patrzac na testy R9 290 dosyc poztywnie wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli patrzeć na nowe i używane, to używany R9 290 jest bezkonkurencyjny, pamiętaj tylko aby miał dobre chłodzenie i był na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle, że odpada. Po prostu będzie gorący i głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co? Przecież jest gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokoparkowy, czyli taki pracujący aby "kopać" kryptowalutę. Tak najkrócej oznacza to działanie na 100% mocy 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokoparkowy, czyli taki pracujący aby "kopać" kryptowalutę. Tak najkrócej oznacza to działanie na 100% mocy 24/7.

Rozumiem. Mam mozliwosc zakupu R9 290x w cenie 900 zl niestety referent, ale chyba za ta cene warto brac ? ; ) Miesiac gw. rozruchowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście , bez gwarancji sklepowej, producenta, nie kupowałbym nic powyżej 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Mam mozliwosc zakupu R9 290x w cenie 900 zl niestety referent, ale chyba za ta cene warto brac ? ; ) Miesiac gw. rozruchowej

 

Za 900 zł referenta bez gwarancji to niech się buja, jak nówki niereferencyjne można już kupić za 1390 zł(LINK) Kartę mógł kupić na firmę i jeszcze zwrócili mu VAT więc była sporo tańsza. Pamiętaj że rok pracy karty jako koparki to odpowiednik 5-6 lat normalnego użytkowania w komputerze, a takie "cudo" prędzej czy później pada. Pisałeś że nie masz "ciśnienia" na zakup więc czekaj na premierę nowych Radków w czerwcu. Może się okazać że R9 290 w odświeżonej wersji trafią na miejsce R9 280X więc mogą jeszcze spaść z ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 900 zł referenta bez gwarancji to niech się buja, jak nówki niereferencyjne można już kupić za 1390 zł(LINK) Kartę mógł kupić na firmę i jeszcze zwrócili mu VAT więc była sporo tańsza. Pamiętaj że rok pracy karty jako koparki to odpowiednik 5-6 lat normalnego użytkowania w komputerze, a takie "cudo" prędzej czy później pada. Pisałeś że nie masz "ciśnienia" na zakup więc czekaj na premierę nowych Radków w czerwcu. Może się okazać że R9 290 w odświeżonej wersji trafią na miejsce R9 280X więc mogą jeszcze spaść z ceny.

W takim razie sie wstrzymam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie co by nie zakladac nowego watku. Obecnie w budzie mam grafike 5830 i Q6600 (bez OC poniewaz jest niemozliwe na mojej plycie). Najpierw lepiej kupic grafike czy proc + mobo ? Niestety obu rzeczy na raz nie dam rady ;).

P.S. W jaki procek celowac ? Myslalem o jakiejs rozsadnej i5. Moze i5 4460 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak lepiej zacząć od wymiany CPU. Od tego co posiadasz nawet dzisiejsze Pentiumy są wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak lepiej zacząć od wymiany CPU. Od tego co posiadasz nawet dzisiejsze Pentiumy są wydajniejsze.

W co warto zainwestowac Twoim zdaniem na ta chwile ? Powiedzmy tak zebym mial spokoj na te 1,5 roku conajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprzęt wygląda tak:

 

CPU: i7 4790K

Mobo: MSI Z97-G43

RAM: 8GB 2133Mhz

PSU: 850W Tacens Radix V

 

I zastanawiam się czy jest sens płacić za 970, czy lepiej może wyrwać 290 ?

Jaka według was jest najbardziej sensowna 970 w stosunku cena/wydajność ?

 

Kartę szczególnie rozpatruje pod Wiedźmina 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprzęt wygląda tak:

 

CPU: i7 4790K

Mobo: MSI Z97-G43

RAM: 8GB 2133Mhz

PSU: 850W Tacens Radix V

 

I zastanawiam się czy jest sens płacić za 970, czy lepiej może wyrwać 290 ?

Jaka według was jest najbardziej sensowna 970 w stosunku cena/wydajność ?

 

Kartę szczególnie rozpatruje pod Wiedźmina 3.

Nie ladnie tak sie podpinac pod cudzy temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mam zakładać więc taki temat o takim samym temacie ? Nurtuje mnie to samo pytanie tylko dla innego przypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...