Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slawek1500

Asus P5KPL-AM SE jak ustawić obroty wentylatora na PWM

Rekomendowane odpowiedzi

jak ustawić te obroty w biosie aby w speed fanie obroty były na 50 % wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale wyłącz w biosie regulację PWM wentylatora na chłodzeniu cpu w zależności od obciążenia, tzn. ustaw tak żeby ten wentylator nawijał cały czas z max. obrotami. Następnie sprawdź w speedfanie czy działa regulacja obrotów tego wentylatora poprzez ustawienie np. tych 50%. Będzie widać i słychać czy wentylator zmniejszył obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem te obroty na 800 rpm jakos i pod obciążeniem procka na 100 % na 10 min temperatury 60,60,55 to dobre? czy lepiej zostawić tak jak było na 2050 RPM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaki to cpu? 800RPM masz pod obciążeniem? Jeżeli tak to przestaw na turbo i sprawdź obroty/temperatury. Jak pisałem na PW ja mam cpu fan profil na turbo, ale pod obciążeniem mam mniejsze obroty w stosunku do ustawienia z wyłączonym automatycznym sterowaniem obrotami w zależności od obciążenia/temperatury (czyli dla CPU Q-Fan Control na disabled - wentylator cpu nawija wówczas cały czas z max. obrotami i jest suszarka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...