Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lukey1984

Jednostka centralna + System - max 2900 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w związku z tym że jutro składam zamówienie (mam przynajmiej taki zamiar - sklep morele) na PC dla 10 letniej siostry żony (główne zastosowanie to simsy 3 i 4, zoo tycoon itp.) prosiłbym o ostateczną ocenę wybranej przeze mnie konfiguracji:

 

1. Płyta Główna - ASRock B85M-DGS - 211 zł

2. Procesor - Intel Core i5-4460 3.20 GHz BOX - 795 zł

3. HDD - WD Caviar Blue 1TB - 239 zł

4. Karta Graficzna - MSI GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5 128bit (Armor 2x) - 827,01 zł

5. Zasilacz - Thermaltake Smart SE Modular 530W - 219 zł

6. Obudowa - Zalman Z3 USB3.0 Czarna - 159 zł

7. System - Windows 8.1 32/64-bit PL DVD BOX - 395 zł

8. Opcja montażu zestawu - 1 zł

 

Razem - 2846,01 zł więc zostaje trochę funduszu na hmmm...nie wiem na co ;)... i tutaj licze na Wasze sugestie co do możliwych zmian tak aby Pc służył dziecku jak najdłużej.

 

9. Pamięci Ram - Kingston HyperX 2x4 GB 1866 MHz DDr3 Non-ECC CL9 (wypięte z mojego prywatnego PC mam nadzieję że będą współpracować dobrze z powyższą konfiguracją, zostanie mi również 2x4 GB)

10. Napęd optyczny - DVD ASUS

 

Za wszystkie uwagi będę niezmiernie wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema pieniądze wykorzystałem na lepszą obudowę i bardziej funkcjonalną płytę główną :

 

http://itechkom.pl/336/archiwum/4/1432281828447152

 

Dziecku na pewno spodoba się obudowa z okienkiem. Zasilacz 530W trochę przesadzony jak do takie konfiguracji ale nie było w co innego kasy dołożyć :)

 

Można pokombinować z lepszą kartą :

 

http://itechkom.pl/336/archiwum/4/1432282277863052

 

ale nie wiem czy jest sens dawać mocniejszą kartę kosztem płyty głównej, obudowy i zasilacza :) Dla dzieciaka i tak tamten zestaw będzie wypasiony i za jakiś czas :) Póki co moim zdaniem ta słabsza karta śmiało wsytarczy a w przyszłości można dokonać zmiany bez problemów i zmartwień o słaby zasilacz czy kiepską płytę główną.

 

Złożenie zestawu jest darmowe w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...