Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

voodoonr1

Podkrecanie radeona hd 6850

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Przed momentem podkręciłem mojego radka do 930/1180, póki co połowa testu przechodzi pomyślnie, temperatura waha się między 73-75. Mój zasilacz to Aercool VP-45W OM 450W, plyta glowna H61MA-E35. Wiem, ze zasilacz jest trochę słaby... Jak myślicie - jechać dalej? Zasilacz da sobie radę? Nie chciałbym niczego spalić.

 

I PS : Da się domowymi sposobami polepszyć chłodzenie? Mógłbym zdemontować wiatraczki ze starego komputera, ale to coś da? Na razie obniżyłem temperaturę o ~15 stopni (!!), po prostu wyjmując puszkę z wnęki w biurku :E

 

@edit : 15min w FurMarku poszlo pomyslnie, 73-75 caly czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bump ;)

I pytanko : Jak bym chciał zostawić to 930/1180(lub 1100, co lepsze?), to nie grozi nic poważnego mojemu komputerowi? Wczoraj testowałem to 930, 3 godziny grając w grę (a konkretnie Wiedźmin 2 na wysokich) i było wszystko pięknie, temperatura ~60 stopni. Jak używam normalnie komputera, to zmniejszać do tego 800, czy mogę zostawić (to znaczy jakoś automatycznie tam spada napięcie i tylko w stresie się podnosi?). Z góry dzięki za odpowiedzi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Karta powinna obniżać napięcie i taktowania (rdzenia i pamięci) w spoczynku. Tak ma ustawione w biosie (aby oszczędzać pobór prądu). Otwórz gpu-z, zakładka sensors i sprawdź to. Jeżeli chodzi o taktowania to obniż uzyskane, maksymalne i stabilne taktowania rdzenia i pamięci o np. 50MHz (będzie z korzyścią dla stabilności i żywotności karty bo w jednej grze/aplikacji może być pięknie i +10FPS, a w innej może np. wypluć zaraz sterownik, sypnąć kolorowymi artefaktami czy zawiesić/scrashować program).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy dajmy na to ~925/1100 jest teraz u mnie bardzo stabilne, testowałem znowu dzisiaj FurMarkiem przez 20min, grałem dość długo i wszystko było okej. Jednak obniżyć do ~875/1050 i mogę być pewniejszy, że nic się nie zepsuje? Tak w ogóle jaki ma być stosunek taktowania rdzenia, do pamięci?

PS : Wczoraj próbowałem jeszcze trochę podkręcić i odpaliłem 940/1115 i wtedy jakiś błąd wyskoczył (było napisane coś o sterowniku catalyst (...) ). Temperatura była normalna, to przez co to mogło się stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak w ogóle jaki ma być stosunek taktowania rdzenia, do pamięci?

Taktowanie rdzenia nie ma żadnego związku z taktowaniem pamięci, tak samo przy oc taktowanie rdzenia podkręca się niezależnie od taktowania pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę pamięci podkręcać "do oporu"? I co sądzisz o moim zasilaczu? Da sobie radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...