Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Divx97

Problem z dodatkowym ramem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim komputerze jest płyta główna Gigabyte G31M-ES2L , mam włożoną kość 2GB Ram z Good rama, tu zdjecie z CPUZ http://ifotos.pl/z/wwqsnxq. Kupiłem taką samą kość tylko L6 a nie L5 , tu zdjęcie z CPUZ http://ifotos.pl/z/wwqsnnx i mam problem gdyż nie chcą działać jednocześnie 2 kości. Gdy obydwie były włożone komputer ciągle się restartował. Gdy wsadziłem tylko nową kość wszystko było ok, i gdy wsadziłem zpowrotem starą kość też wszystko było ok. Spróbowałem też wsadzić obydwie tylko zamienić miejscami i komputer włączył się, pojawił się blue screen zresetował się i znowu było to samo, czyli zacinanie się podczas włączanie lub ciągłe resetowanie. Czytałem że można jakoś zmienić w biosie taktowanie drugiej kości , póki jej jeszcze nie wsadziliśmy , jednak w moim biosie (Award Modular BIOS v6.00 PG) nie ma takiej opcji jak ktoś doradzał na innym forum: " Wystarczy wejść w BIOS, później w zakładkę Advanced i w opcję JumperFree Configuration i dać DRAM Timing Mode na Both. I odpowiednio ustawić dla DCT 0 (czyli pierwszego slotu) CAS Latency CL5 i dla DCT 1 CAS Latency CL6. I działa jak marzenie, oczywiście według modelu mojej płyty głównej Asus M2N68-AM SE, ale myślę, że na pewno wszystkie płyty główne mają opcje do zarządzania Timing'ami pamięci. " Dodam że moja płyta główna obsługuje napewno 2 kości ram i maksymalna suma ramu to 4 GB , więc wszystko by się zgadzało, a jednak coś nie działa. Proszę bardzo o pomoc bo już sporo czytam na ten temat i nigdzie nie mogę znaleźć pomocy, a ram kupiłem po bardzo okazyjnej cenie od znajomego 200% sprawny dlatego szkoda żeby leżał i się kurzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te 2gb moduły są dwustronne to działać razem nie będą.

Ograniczenie sprzętowe chipsetu g31 nie pozwala na użycie maksymalnej pojemności w modułach innych niż jednostronne.

 

Co do ustawień biosa : Próbowałeś użyć w nim skrótu ctrl + f1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co robi ten skrot ? moduły dwustronne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...