Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shakor

Karta dzwiekowa - problem panel przedni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

Od około 2 lat używam karty dźwiękowej Creative X-FI Fatality Edition, nigdy nie było z nią żadnych problemów.

 

 

 

Ostatnio zakupiłem słuchawki HyperX Cloud I, wszystko było w porządku do czasu aż dźwięk w słuchawkach ( które były podłączone zawsze do panelu przedniego od karty - zrobił się straszny ( z prawej słuchawki zaczęły wydobywać się trzaski, brzęczenie, czy to przy basie czy też bez niego, generalnie słuchawki grały koszmarnie w porównaniu do tego co wydobywało się z nich jeszcze dzień temu.

 

 

 

Podłączyłem stare słuchawki i dalej to samo.

 

Podłączyłem więc słuchawki z tyłu obudowy do karty i dźwięk wrócił do '' normalności ''

 

 

 

Tutaj pierwsze pytanie, co mogło się stać z panelem przednim karty ? Czy da się to naprawić i jak ?

 

 

 

Kolejne pytanie tyczy samej karty dźwiękowej. Dostałem ją od szwagra. który mówił ze kupił ją ok. 10 lat temu. która robiła wtedy szał na rynku. Chciałbym się dowiedzieć czy to nadal dobra karta ? Czy ktoś ją miał i może porównać do obecnie polecanych kart dźwiękowych typu Xonary ?

 

 

 

Kolejne pytanie które wiąże się z poprzednim, mam w propozycji do kupienia Asus Xonar D1 7.1 PRO za 150zł.(słucham głownie rapu, czasami w coś zagram oraz oglądam sporo filmów)

 

Zależy mi głownie na tym, żebym miał możliwość podłączenia słuchawek i mikrofonu do panelu przedniego nie tracąc na tym jakości dźwięku (chodzi oczywiście o wygode bo często zmieniam głośniki na słuchawki i odwrotnie) czy w tym modelu jest to możliwe ? ( obecna karta ma osoby panel przedni więc nie miałem z tym problemu)

 

I czy taki zakup w moim przypadku jest w ogolę opłacalny ? Asus Xonar D1 7.1 PRO vs Creative X-FI Fatality Edition

 

 

 

Dziękuje z góry za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Xonara D1 i jestem zadowolony także mogę polecić. Osobiście użytkuję go z Superluxami HD681 EVO MKII. Myślę, że w tej cenie na prawdę warto. D1 ma wyjście na front panel :) Przy okazji polecam sterowniki Unixonar. Chociaz na Win7 na standardowych nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi głownie na tym, żebym miał możliwość podłączenia słuchawek i mikrofonu do panelu przedniego nie tracąc na tym jakości dźwięku (chodzi oczywiście o wygode bo często zmieniam głośniki na słuchawki i odwrotnie) czy w tym modelu jest to możliwe ?

Na twoim miejscu wolałbym kupić Sound Blaster Z OEM/bulk na allegro (koło 200 zł) gdyż to najtańsza karta, która posiada osobne wyjścia na słuchawki i głośniki (przełączane jednym kliknięciem w panelu karty), zwlaszcza że wygląda na to, że coś się stało u ciebie z panelem przednim.

No i obojetnie na jakiej karcie podłączysz do panelu przedniego, to bedziesz mial straty jakosci. Przy SBZ unikniesz tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...