Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KoXuK

Czy VirtualBox lub VMware Player wymagają wsparcia wirtualizacji?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję zwirtualizować serwer PXE Clonezilli na Windows Server 2012. Hyper-V nie chce się nawet zainstalować, ponieważ krzyczy o wsparcie wirtualizacji CPU.

Pomyślałem o VirtualBox-ie lub VMware Player. Czy one wymagają wsparcia dla wirtualizacji? Wiem, mógłbym sprawdzić ale nie chcę już na starcie zasyfiać serwera śmieciami.

 

 

Procesor na serwerze to Intel Core 2 Duo E4500. Może jednak wspiera wirtualizację tylko jest gdzieś wyłączona czy muszę "sztucznie" wirtualizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się zdziwiłem, myślałem że każde c2d miało wsparcie do wirtualizacji, jednak tak nie jest (mowa o VT-x):

Raz Dwa

Obsługa jakiejkolwiek wirtualizacji dopiero w E6xxx i wyższych numerkach, ale to też widać nie wszystkich.

 

Ah ten intel kastrujący najtańsze procki :heartpump:

 

 

Virtualbox z tego co pamiętam udostępnia wirtualizację software'ową, jednak nie oczekuj że to będzie wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co proponujecie użyć z zewnętrznych narzędzi aby jak najmniej obciążyć serwer? Jak widzicie już po procesorze nie jest to jakiś superserwer, a musi parę zadań jeszcze spełniać. Nie chcę głupim serwerem PXE zajechać go do reszty.

A przez WDS można udostępniać pliki Servera Clonezilli?

 

 

Zainstalowałem VB na drugim komputerze, który też nie wspiera wirtualizacji i niestety ale maszyna się nie uruchamia.

Trzeba coś odznaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w ustawieniach VB (nie mam aktualnie zainstalowanego) musisz wyłączyć VT-X które od wersji 2.2.2 jak dobrze pamiętam jest na starcie włączone. Pamiętaj że bez VT-X nie odpalisz 64 bitowego systemu, za to 32 bity powinny w sumie działać od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładka "Acceleration", gdzie ma być VT-X jest niedostępna.

 

Według tego filmiku trzeba ją włączyć w BIOS-ie, ale niestety ja nie mam ten funkcji. Jak więc tam wejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...