Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

groXel

Zasilacz do Node 304

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poszukuję zasilacza do mojej konfiguracji i obudowy Fractal Node 304.

mój konfig jak w stopce, t.j:

- i5-4690K

- Asus Maximus VII Impact

- G.Skill TridentX 2400MHz 2x 4GB

- MSI GTX 970 Gaming 100ME

- no i buda Fractal Node 304

 

moje preferencję co do PSU:

- fajnie gdyby był modularny, chociaż semi

- fajnie gdyby był półpasyw

- no i musi mieć maksymalnie 160mm długości

 

przeglądając internety i różne konfigurację rzuciły mi się takie modele:

- Cooler Master V550S

- Silverstone SST-ST55F-G

- Seasonic G-550 (dobra cena)

- EVGA SuperNOVA 550 GS (mój faworyt, ale średnio dostępny w PL - jeden sklep internetowy)

- no i Corsair AX760 (lub wersja z "i") :D

 

ktoś miał któryś z wyżej wymienionych lub Node'a 304 i coś poleci? ewentualnie co innego?

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykluczyłem:

- Silverstone SST-ST55F-G

- Corsair AX760 (lub wersja z "i")

- EVGA SuperNOVA 550 GS <- z racji że jest obecnie niedostępny w Polsce

 

wybór pomiędzy:

- Cooler Master V550S (421zł)

- Seasonic G-550 (369zł)

 

który z tych dwóch byście polecili? ewentualnie co innego do 160mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu dopłaty do V550S, przesadzona ta cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wykluczyłeś AX760/i ? Rewelacyjny zasilacz, choć budżet konkretny na niego trzeba odliczyć, fakt... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wykluczył AX760 bo za długi jest ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z AX760(i) zrezygnowałem głównie ze względu na jego cenę ;) w cenie AX mam praktycznie 2 G-550.. trochę za dużo.. ewentualnie czekać na okazję ale to mógłbym czekać i się nie doczekać :P

ma 160mm czyli na styk :) odkręcam w budzie ramkę zasilacza i AX wchodzi :) ktoś już próbował -> http://www.overclock.net/t/1266342/official-fractal-design-node-304-owners-club/5070#post_23544354

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.no wlasnie czytajac posty od gory dziwilem sie w jaki sposob ten AX760 na liscie? z kablami + GTX970? nie wydaje mi sie...

nie bardzo mi sie chcialo od razu szukac fotek z worklogow.

systemem wymontowania ramki + tasma przylepna to wiekszosc psu wejdzie ci do srodka;). i zreszta widzialem ta metode kilka razy u kogos na overclockers,net.

 

2.Seasonic G-550 to chyba klasyk i sztandarowy PSU do noda304. ale to na pewno wiesz.

sam nad nim sie zastanawialem [ podobnie jak ty. w Node304 : 4690K + U14S + Z97i-plus + TridentX ]

(lecz karta graf mi wypadla z planow to i dedykowany zasilacz odpuscilem sobie w zestawie. na rzecz Platinum pasywki;) )

z cech G-series : a) czesc mowi ze ciichy. b) czesc mowi ze gloosny, pod obciazeniem.

nie wiadomo, kto (w zestawach z graf. w srodku), ma obiektywnie racje, ale do Noda, bez kombinacji, chyba trudno znalesc cos lepszego.

 

3.mi chodzil po glowie jeszcze Seasonic Platinum 660W, ale z tego co pamietam, chyba tez minimalnie nie zmiescilby sie z kablami + gfx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszesz, w większości nodów właśnie siedzi Seasonic serii G :)

na overclock - wątek o node 304, zauważyłem że ludzie zaczynają pisać o EVGA superNOVA GS jako o następcy Seasonica serii G :) w pełni modularny, półpasywny, długi na 150mm - jak dla mnie ideał :P tylko czemu w Polsce go jeszcze nie ma.. a zamawiać z zza granicy średnio mi się widzi.

ten Seasonic Patinum trochę jak Corsair AX - długość 160mm, full modular, półpasyw, 7 lat gwarki i cena też podobna :D

ano cóż chyba zostanie mi kupić nodowego klasyka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sensownie wyglada to EVGA superNOVA GS. 15cm, cert gold, fan 12cm, full modular.

Cenowo tez ok : <100E w niemcowni, i <70F na wyspie.

Z malych minusow (z perspektywy Node304): tylna scianka ze zlaczami. Mogli bez problemu przesunac je mocno w prawo. Niby PSU krotki, ale zawsze to latwiej.

http://www.evga.com/products/images/gallery/220-GS-0550-V1_XL_5.jpg

 

Ot, napisz do np. morele, komputronika, proline zapytanie o date dostawy ;)

 

 

// Corsair AX760 (bez i) oczywiscie, ze podobny bo to Seasonic (Platinum Series) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz zamówiony :) zdecydowałem się na wersję 650W. morele nieco spuściło cenę i wyszło 434zł :) także problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz zamówiony :) zdecydowałem się na wersję 650W. morele nieco spuściło cenę i wyszło 434zł :) także problem rozwiązany

Jak ci się sprawuje ten zasilacz, też się zastanawiam nad nim, warto jesteś zadowolony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To akurat wiemy. Liniowy wzrost stężenia gazów cieplarnianych powoduje wykładniczy wzrost przeciętnych temperatur a także wariancji temperatur. Termodynamika i nic poza tym. A jak rośnie wariancja temperatur to i rośnie szybkość wiatrów itd.
    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...