Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fenyloamina

Problemy z bajońskim pingiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wysokim pingiem w grach. Na początku jest normalny, a po chwili zaczyna rosnąć do niebotycznych rozmiarów (z reguły oscyluje wokół 500-600, natomiast dziś przelała się czara goryczy, ponieważ podczas gry rankingowej ping osiągnął 2999 ms). Kontaktowałem się z dostawcą, lecz ten odrzekł, iż nie widzi ewentualnej przyczyny. Ktoś, coś?

p.s: proszę nie zalewać mnie falą terminów, których nie zrozumiem bez przestudiowania wikipedii Sad

zielony into internet i komputery here

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel bezpośrednio do komputera, nie mam żadnego routera, ani wi-fi.

Zrobiłem to, co w poradniku który wysłałeś. Przy sprawdzaniu pingu (ping -t) dla google ping był niestabilny, aczkolwiek niski (9-17). W pewnych momentach (2-3 razy przez 3 minuty sprawdzania) ping skoczył do 70. Aktualnie, w grze, mam różnie. Większość czasu ping jest niestabilny, lecz niski, ale czasami skacze on aż do wartości, kiedy nie da się wykonać żadnej akcji. Będę edytował na bieżąco i pisać, czy jest jakiś postęp w kwestii owego pingu :D

Dziekuje za odpowiedz

EDIT: wpisałem te samą komendę, dla porównania, po minucie i skoki były o wiele większe. Ping wahał się od 20 do 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Naciśnij klawisz Windows + R. W otwartym oknie Uruchamianie wpisz gpedit.msc i enter. W otworzonym oknie "Edytor lokalnych zasad grupy" (w lewej części okna) przejdź do Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> Sieć -> Harmonogram pakietów QoS (zaznacz to) -> (w prawej części okna)PPM na "Ogranicz rezerwowalną przepustowość" i wybierz Edycja -> w otwartym oknie zaznacz Włączone a poniżej wpisz 0 (zero) w polu Limit Przepustowości. Następnie Zastosuj i OK.

2. Panel Sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej (jest z lewej strony otworzonego okna) -> PPM na swoim połączeniu sieciowym i Właściwości -> W otwartym oknie przejdź do zakładki Sieć -> Odznacz Protokół internetowy w wersji 6 -> zaptaszkuj i zaznacz Protokół internetowy w wersji 4 -> kliknij Właściwości poniżej -> zaznacz "Użyj następujących adresów serwerów DNS" -> wpisz 8.8.8.8 jako preferowany serwer DNS oraz 8.8.4.4 jako alternatywny serwer DNS -> zamknij wszystkie okna przez "OK". Alternatywnie można sprawdzić takie serwery 208.67.222.222 (jako preferowany) oraz 208.67.220.220 (jako alternatywny).

Te ustawienia tak wyglądają w Windows 7 (w innych może być trochę inaczej) i mają wpływać głównie na szybsze otwieranie stron internetowych, ale w kwestii pingu na pewno nie zaszkodzą. Oczywiście po ich zastosowaniu trzeba zrestartować kompa.

Jeżeli powyższe porady niewiele pomogą zalecane jest wstawić logi ze skanowania systemu programem FRST według poniższej instrukcji.

wymagane logi systemowe

Poza FRST można użyć także adwcleaner'a, po uruchomieniu odpalamy skanowanie poprzez "Skanuj", a gdy uaktywni się przycisk "Usuń", klikamy na niego usuwając znalezione wpisy (jeżeli takie będą). Skorzystać można też z darmowej wersji MBAM. System masz wolny od wirusów? Jaki masz zainstalowany antywirus? Dobrym uzupełnieniem posiadanego antywirusa jest przeskanowanie systemu drWeb. Ściąga się tylko 1 plik który nie wymaga instalacji w systemie (tak jak adwcleaner).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj ping samoistnie trochę się uspokoił, nie skacze już w granicach 2000, jednak czasem nadal jest wysoki i niestabilny.

1. Wyskakuje mi błąd (załączam ss)

2. Zrobiłem to wszystko z tymi adresami serwerów DNS, etc.

Przesyłam logi z FRST, uż,yłem adwcleanera, z MBAM korzystam co jakiś czas.

edit: ping nadal potrafi skoczyć do 2000 XD

post-527073-143245929243_thumb.png

Addition_24-05-2015_11-08-58.txt

FRST_24-05-2015_11-08-58.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Jaki masz system operacyjny? Ten składnik (gpedit.msc) standardowo jest niedostępny w edycji Windows 7 Home Premium, ale można go doinstalować np. tak (sprawdzone na oryginalnym Windows 7 Home Premium 64bit).

2. Jak zależy tobie na czasie, to zapodaj te logi z FRST np. tu, bo eksperci zajmujący się analizą tych logów tutaj na forum pclab-a są nieobecni na nim od 1-go i 21-go maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie, jestem na pokładzie moja nie obecność na Pclab była spowodowana pilnym 3-dniowym wyjazdem do Berlina.

 

Fenyloamina

 

Założyłeś już temat na innym forum i otrzymałeś tam pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...