Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ambro18

Podkręcanie Intel Core i5 4460

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z OC mojego CPU. Uprzedzając wszelkie uwagi: wiem, że procesor ma zablokowany mnożnik, ale w internecie wyczytałem że można go "zablokować", tak żeby cały czas pracował w trybie Turbo (3,4 GHz zamiast 3,2 GHz). Niestety nie mogę znaleźć tej opcji w UEFI (płyta główna MSI H81M-P33). Ma ktoś pomysł jak to zrobić?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest tak oczywista, bo to zależy nie tylko od danej płyty (chipsetu), ale i wersji bios. W mojej (MSI B85-G43) w nowszych wersjach bios takiej funkcji już nie ma. Intel się burzył o to, że można podkręcać na płytach nie przeznaczonych do tego. Tu się musi jeszcze wypowiedzieć jakiś inny użytkownik Twojego modelu płyty, ewentualnie pogrzebać w google.

Edit: Jednak taka opcja jest. Poszukałem dokładniej i znalazłem -można ustawić na G43 mnożnik na 34 dla wszystkich rdzeni w najnowszej rewizji bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego znajomego z tego co pamiętam na tej płycie głównej działa ta opcja :P , ale fakt biosu nie aktualizował bo też coś na ten temat słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego znajomego z tego co pamiętam na tej płycie głównej działa ta opcja :P , ale fakt biosu nie aktualizował bo też coś na ten temat słyszałem.

 

Ja też nie aktualizowałem BIOS-u, ale nadal nie widzę tej opcji. Wiesz może jak ta opcja u niego się nazywa? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...