Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LongGerre

Problem z radeonem hd 7970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam denerwujący problem z kartą graficzną msi radeon hd 7970 mianowicie gdy podłączam ją do slotu pcie x16 nie działa ale jak podłączam do podwójnego x8 działa. Miałem płytą główną asus p8z68 v-pro ale sie zapsóła więc mam pytanie: Jak naprawić problem z kartą a jeśli sie nie da to jaką plytę główną pod lga1155 z slotem pcie podwójne x8. DFodam że podejrzewam że to przez pobródzenie bo jest dość mocno zabrudzona klejem na spodzie, i nie jest to napewno wina płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karta działa Ci w drugim slocie PCI-E x16 prawidłowo, a w pierwszym i trzecim nie masz podłączonej żadnej innej karty graficznej/muzycznej/itp. to podpięte GPU w drugim slocie powinno pracować w trybie x16. Sprawdź w GPU-Z po obciążeniu czy jest x16@x16 klikając na "?" i uruchamiając render test.

Jak będzie działać jako x16 to najprawdopodobniej uszkodzony lub zabrudzony jest pierwszy slot, jak nie będzie to może być uszkodzony pin/y w sockecie procesora lub jakiś paroch się tam wdarł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz procesor? Najlepiej podaj całą konfigurację bo podwójne PCIE 8X to brzmi śmiesznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być karta uszkodzona, zdarza się od święta. Raczej nie do naprawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo podwójne PCIE 8X to brzmi śmiesznie?

Źle zinterpretowal spec. płyty głównej na stronie producenta jest tak napisane "podwójne x8" ale tylko w sytuacji podłączenia 2 kart.

i5 3470 , msi radeon hd 7970 ,bequiet pure power l8 530w, western digital carviar blue 500gb,ssd kingston, płyta główna miałem p8z68v-pro ale sie zepsuła lecz ten problem to napewno nie była wina płyty

 

https://www.asus.com/pl/Motherboards/P8Z68V_PRO/specifications/

Czy Ty słuchasz sam siebie? Pod 1 pci-e nie działa, pod 2 juz tak, płyta okazała się uszkodzona ale ten problem i tak nie był z jej winy? Fuck logic... Juz wyjaśniłem co mogło być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dlatego nie byłem przekonany o co mu chodzi bo zabrzmiało tak jakby miał CF, lub chciał je zrobić.

 

A tutaj ma znaczenie jeszcze kontroler procesora bo na i5 więcej niż 8x+8x nie dostanie według intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak da sie naprawić czy nie? mi sie wydaje że wystarczy wyczyścić ale chciałem zapytać kogoś z większym doświadczeniem bo morze to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już nową normalną płytę? Wyczyść styki jak nadal będzie 8x to karta jest lekko uwalona :], albo źle odczytujesz w GPU-Z :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest uwalona, bo została sprawdzona najpierw na mojej starej płycie (ep 43 ds3) w której nie była wykrywana w x16, ale w x8 już tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwalona znaczy, że jest zepsuta... przecież nie pamiętasz jak ją czyściliśmy i sam 2 razy jej wyczyściłem złącze PCI E (alkocholem izopropylowym... chyba tak on się nazywał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej tańszej niż 150 zł płycie głównej z lga 1155 by mi ta karta działała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, ale jak chcesz później tego 3470 zmienić na 2500k i kręcić to ma jakiś sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...