Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Greedovsky

Radeon R9 280x 3GB vs GeForce GTX 960 4GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do was pytanie odnośnie tych 2 kart, którą z nich wybrać? Składam sobie komputer i nad tymi dwoma się zastanawiam ale nie wiem która będzie wydajniejsza w grach takich jak Wiedźmin 3 czy GTA V i czy nie będzie ona ograniczana przez zestaw który dam niżej. Czy możecie mi powiedzieć która jest bardziej opłacalna i wydajniejsza? I także od kogo je brać (Asus/gigabyte czy jeszcze od kogoś innego ;p)

 

Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh

Obudowa: Zalman z3 plus

RAM: Kingston HyperX fury 8 GB

Zasilacz: CorsAIR VS550

Dysk: 1T HDD Seagate ST1000DM003

MOBO:B85-G43

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Karty są porównywalne w kilku grach, w nielicznych 960 wypada lepiej, a w większości 280x jest wydajniejszy. Czasami wyraźniej, czasami mniej (patrz: testy)

2. 280x to 1000+ za nową, 960 to 1000- za nową.

3. 960 pobiera mniej prądu. Z jakiegoś powodu dla niektórych to ważne.

4. Co do ciszy. Sam mam 280x i zalmana z3 plus. Słyszę jakieś wiatraki, jednak obstawiam, że to chłodzenie obudowy, nie karty. Jestem wyczulony na punkcie ciszy, a nie przeszkadzają mi.

5. 280x praktycznie nie ma wsparcia, tak samo jak pozostałe karty AMD:) Omegi sprzed 6 miesięcy powodują u mnie miganie ekranu i krzaczą starsze gry, u innych wszystko działa dobrze. 960 to nowa karta. Obstawiam, że nVidia przyciśnie ze sterownikami i prędzej czy później różnica między 280x a nią zatrze się.

6. 960 ma szynę 128. Znowu: z jakiejś przyczyny dla niektórych ma to znaczenie.

7. Jakbym miał wybierać, skorzystałbym ze starszej karty (o ile ją masz) i kupił nową za miesiąc. Chodzą ploty, że AMD wyda w czerwcu serię 3xx. Nawet, jeżeli będą takie sobie, ceny pozostałych modeli pójdą w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...