Skocz do zawartości
azgan

Wiedźmin 3 - Modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mi jakość tekstur nie zżera tyle co zasięg widoczności roślinności. Ogólnie gram na Ultra bez Hairworks i tym zasięgu na High (komputer z sygnatury).

@miód malina na k-putt 1.2

Edytowane przez Bolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś zmienić wyostrzanie żeby uzyskać coś pomiędzy niskim a wysokim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djxbeat a w którym miejscu jest ten plik user? w dokumentach mam tylko user.settings

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moherek.

U mnie jest user.settings, user i input, chociaż pamiętam, że kiedyś też miałem tylko user.settings. Spróbuj usunąć ten plik i zobacz czy przy włączaniu gry ustawienia się zresetują, wtedy powinieneś mieć wszystkie 3 w folderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Hairworks można by dodać to zmniejszanie teselacji na AMD w sterowniku na x8, daje to sporego kopa fps.

Ustawia co prawda globalnie, ale chyba tylko ocean ma teselacje w grze oprócz kłaków.

 

 

5605507witcher-31-635x605__1_.jpg4868361witcher3_2015_05_19_16_55_26_867-635x357.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tutaj jest mój plik rendering.ini.

http://www82.zippyshare.com/v/ozqaszbs/file.html

 

Czemu gestosc trawy w High i Uber na 2400?

 

Btw. Nie lepiej bylo dadac kolejna opcje np UBER_PLUS niz usuwac jedna z istniejacych? Teraz tak naprawde nie wiadomo, ktora opcja w uber zostal podniesiona, a ktora nie. Ciezko sie polapac co jest co w odniesieniu do ustawien, ktore sie wczesniej uzywalo.

Edytowane przez moskil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaliłem plik rendering xml, miałem kopie ale przez przypadek usunąłem( :E ), poratuje ktoś oryginalnym?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czemu gestosc trawy w High i Uber na 2400?Btw.

Gęstość trawy powyżej 2400 powoduje problemy i migające tekstury dodatkowo po przekroczeniu tej wartości róźnorodność trawy, roślin jest znacznie mniejsza ;).

Przykładowo ustawienie 4800 łłdnie wygląda na screenach ale nikt nie pisze o tym, że przy ruchu tekstury trawy migają bądź całkowicie znikają.

 

EDIT

Podejrzewam, że problem migających tekstur dotyczy budżetu pamięci. Dopiero jutro będę w domu więc sprawę obadam i poprawię.

 

CNie lepiej bylo dadac kolejna opcje np UBER_PLUS niz usuwac jedna z istniejacych? Teraz tak naprawde nie wiadomo, ktora opcja w uber zostal podniesiona, a ktora nie. Ciezko sie polapac co jest co w odniesieniu do ustawien, ktore sie wczesniej uzywalo.

Jakość cieni i zasięg renderowania + gęstość trawy i zasięg renderowania, generalnie zasięg widzenia poszczególnych elementów - tylko tyle można zmienić w ini. i to się nie zmieni.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gęstość trawy powyżej 2400 powoduje problemy i migające tekstury dodatkowo po przekroczeniu tej wartości róźnorodność trawy, roślin jest znacznie mniejsza ;).

Przykładowo ustawienie 4800 łłdnie wygląda na screenach ale nikt nie pisze o tym, że przy ruchu tekstury trawy migają bądź całkowicie znikają.

 

Przeciez ten bug ze spadkiem roznorodnosci poprawili ponoc w patchu 1.03, pozatym pojawial sie on przy wartosciach rzędu 9600.

Gram na ustawieniu 3600, czyli 150% trawy uber od minimum 5 godzin i powaga nie zauwazylem zadnego migotania, a tym bardziej znikania trawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moherek.

U mnie właśnie przy użyciu ini od DjXbeat jak ustawię 3600 to znikają mi tekstury przy ruszaniu kamerą, jak edytuję oryginał i ustawię 3600 to jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ten bug ze spadkiem roznorodnosci poprawili ponoc w patchu 1.03, pozatym pojawial sie on przy wartosciach rzędu 9600.

Gram na ustawieniu 3600, czyli 150% trawy uber od minimum 5 godzin i powaga nie zauwazylem zadnego migotania, a tym bardziej znikania trawy.

Problem dotyczy zarządzania budżetem pamięci w moim cfg. Jutro zmienię i pro problemie ;).

Patch 1.03 nie naprawił tego. Ustawienie powyżej 2400 powoduje zmniejszenie różnorodności trawy, roślin!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy zarządzania budżetem pamięci w moim cfg. Jutro zmienię i pro problemie ;).

Patch 1.03 nie naprawił tego. Ustawienie powyżej 2400 powoduje zmniejszenie różnorodności trawy, roślin!

Podaj jakąś lokalizacje w bialym sadzie gdzie tak sie dzieje chetnie sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie poratuje oryginalnym plikiem rendering.xml?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobrze,że jeszcze są tacy użytkownicy jak @azgan ,@DjXbeat i inni,którym chce się robić takie rzeczy.Wielki szacunek za waszą pracę.Gra powinna wyglądać tak już w czasie premiery.

 

Dzięki :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIF

Uwaga 24Mb

Ja tam nie widze zeby cokolwiek znikało GrassDensity 2400 3600 4800 9600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://international.download.nvidia.com/geforce-com/international/comparisons/the-witcher-3-wild-hunt/the-witcher-3-wild-hunt-grassdensity-config-file-tweak-interactive-comparison-1-9600-vs-2400.html

 

Do 3600 problemu wg nich nie ma i chyba też tak ustawię jak DjXbeat poprawi config ;) Ktoś sprawdzał o ile spada wydajność w configu Alka?

Tyle ze trawa zastepuje inne roślinki Na 2400 jest jej mniej ale jest wiecej czegos innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tutaj wielu posiadaczy gtx970 jak i gtx980 jednak mam pytanie do tych pierwszych. Po wgraniu tych wszystkich modyfikacji .ini w miejscach typowo graficznych mam niewiele ponad 30 fps, coś około 34 fps sprzęt z sygnaturki ale widzę że inni jeszcze coś tam wyżej modyfikują, i teraz pytanie jak u was wyglądają fps na gtx970? Generalnie mnie bardzo denerwuje fakt że w mniejszych pomieszczeniach gdzie następuje zbliżenie na geralta włosy fps spadają drastycznie w sumie nie wiedzieć czemu, hairworks włączone oczywiście. Fajnie by było zobaczyć też screeny które pokazują realną różnicę bo dla mnie one nie są tak duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę tutaj wielu posiadaczy gtx970 jak i gtx980 jednak mam pytanie do tych pierwszych. Po wgraniu tych wszystkich modyfikacji .ini w miejscach typowo graficznych mam niewiele ponad 30 fps, coś około 34 fps sprzęt z sygnaturki ale widzę że inni jeszcze coś tam wyżej modyfikują, i teraz pytanie jak u was wyglądają fps na gtx970? Generalnie mnie bardzo denerwuje fakt że w mniejszych pomieszczeniach gdzie następuje zbliżenie na geralta włosy fps spadają drastycznie w sumie nie wiedzieć czemu, hairworks włączone oczywiście. Fajnie by było zobaczyć też screeny które pokazują realną różnicę bo dla mnie one nie są tak duże.

Generalnie modyfikacje renderingu maja za zadanie dodać: dalszy zasięg renderowania trawy i cieni, lód cieni(czyli to w jakiej odległości od Ciebie cienie będą się ostrzejsze). Sam pomimo tego że mam 970@1575Mhz nie używam modyfikowanych plików tylko sweet FX dla kolorów oraz smaa, hairworks dużo nie daje (standardowe włosy geralta są ok) i mam 55+ fps, przy testach zmodyfikowanego rendering.xml miałem około 35-45 bez HW. Różnice niestety było czuć a co do grafiki to pojawiło się odczytywanie tekstur wysokiej rozdzielczości na moich oczach. Jedynie mam zamiar zmienić lod cieni na trochę większy bo nie lubię jak zaraz przede mną się wyostrzaja a da się to zrobić niedużym kosztem. Jak dla mnie edycja renderingu jest dla osób z 980 i wyżej o ile chcemy grać w czymś więcej niż 30fps.

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przypomnial mi sie temat z modyfikacjami skyrima, oraz ten wielki texture pack ;)

 

Zgadza się do The Elder Scrolls V: Skyrim założyłem identyczny temat http://forum.pclab.pl/topic/742695-The-Elder-Scrolls-V-Skyrim-modyfikacje/ prowadziłem go przez bardzo długi czas i w tym przypadku również możecie liczyć na długoterminowe wsparcie. Na razie temat raczkuje, ale z czasem rozwinie skrzydła.

 

W temacie, o Skyrimie też zaczynałem od 1 Moda najpierw był to lubiany TexturePack potem Skyrim Enhancement Post Process który swego czasu był popularny na naszym forum. W tym temacie jego odpowiednikiem jest właśnie The Witcher 3 ReShade - SweetFX który (mam nadzieje) spełnia swoje zadanie :).

 

Zachęcam Was również do skorzystania z pracy halflife2004 oraz DjXbeat przygotowali oni dla Was nieosiągalne z poziomu gry zaawansowane ustawienia, dzięki którym grafika lśni niczym srebrny miecz Geralta z Rivii.

 

Takie grzebanie przy plikach konfiguracyjnych oraz ich rozpracowywanie jest niezwykle czasochłonnym i żmudnym zajęciem.

 

Jeśli posiadacie odpowiednio mocne PC'ty możecie ujrzeć prawdziwy potencjał drzemiący w trzeciej części gry o Wiedźminie oraz nieosiągalny dla konsol obecnej generacji poziom szczegółowości grafiki zbliżony do tego z wcześniejszych Trailerów.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzjacie juz z tymi modami tak, bo zbytnio duzo one na razie nie daja. Trzeba czekac na jakies HD Textur packi z prawdziwego zdarzenia bo to wlasnie tekstury w wiesku najbardziej kuleja i psuja odbior bo jak na razie wszystkie dotychczasowe modyfikacje to jedynie kosmetyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leszek85

E no nie żartuj, tekstury są bardzo dobre. Jedyne co można im zarzucić, to że wyglądają trochę płasko. Przydałby się jakiś lepszy bump/normal mapping, czy POM. Ale szczerze jakoś mi to bardzo nie przeszkadza. Co wg mnie najbardziej kuleje, to oświetlenie, szczególnie podczas zachodu słońca oraz noce jasne jak dzień. W ogole brakuje chyba dobrego cieniowania modeli w grze (albo jest tak subtelne, że moje oczy go nie widzą :P). Np jak wejdziemy do chaty, to postaci dalej są jasne jakby stały na zewnątrz. Generalnie wygląda to tak, jakby obiekty tylko rzucaly cienie, ale same nie były cieniowane. Może to celowy zabieg, żeby poprawić widoczność lub czytelność sceny, ale wygląda to imo bardzo nienaturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

noce jasne jak dzień.

 

To akurat też zostało już poprawione w SweetFX znajdującym się na pierwszej stronie :). Po jego wgraniu noce są ciemniejsze oczywiście z zachowaniem realizmu, więc nie ma mowy o tym żeby było tak ciemno, że totalnie nic nie widać. Światło księżyca oraz gwiazd rozświetla to, co trzeba i zapewnia dobrą widoczność na odpowiednim dystansie. Natomiast w podziemiach panuje już prawdziwy mrok i stosowanie pochodni czy też odpowiedniego eliksiru jest konieczne i nabiera sensu, oczywiście Geralt jest Wiedźminem to też widzieć w ciemności będzie, ale zakres tego, co widzi będzie mocno ograniczony i zależny od źródeł światła podobny mechanizm występował w pierwszej części gry.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję umieścić ze 2-3 screeny porównawcze w .png zrobione po zaladowaniu quick save'a (standard vs. SweetFX w presecie azgana - jedno porównanie w lesie, jedno w jakiejś wiosce i jedno w nocy). Filmik z jutuba jest kiepski bo kompresja zeżarła ostrość jak zwykle i mało co widać na nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...