Skocz do zawartości
azgan

Wiedźmin 3 - Modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zamierzam dziś przetestować tego SweetFXa, bo z tego co widzę po obrazkach to powinien mi pasować :). Wczoraj wgrałem na próbę CineFX i bylo wszystko pieknie, aż do zachodu słońca. Wtedy stało się coś dziwnego z chmurami i drzewami w oddali - zaczely wyglądać jak wklejone w paincie. Efekt trochę podobny do tego, jak się próbuje na prześwietlonym zdjęciu odzyskać szczegóły w "światłach" i zamiast łagodnych przejść tonalnych pojawiają się ostre krawędzie.

Edytowane przez FXmAniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Proponuję umieścić ze 2-3 screeny porównawcze w .png zrobione po zaladowaniu quick save'a (standard vs. SweetFX w presecie azgana - jedno porównanie w lesie, jedno w jakiejś wiosce i jedno w nocy). Filmik z jutuba jest kiepski bo kompresja zeżarła ostrość jak zwykle i mało co widać na nim ;)

 

Kowal świetny pomysł :thumbup:. Jeśli mogę Cię o to poprosić to zrób takie porównanie. Zamieszczę Twoją pracę na 1 sotnie tego tematu i dopisze do listy osób, które pomagają przy pracach nad MOD'owaniem Wiedźmina 3. Przyda się każda forma pomoc :).

 

PS. Ufam Twojemu zmysłowi estetycznemu i kreatywności - Pozdrawiam serdecznie ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej.

 

Rozumiem, że to przyspieszenie to tylko i wyłącznie jeżeli mówimy o włączonej opcji hairworks ? Ponadto jeszcze pytanie odnośnie pogody. Jakiś mod albo coś można zmienić w ini...bo mam wrażenie że u mnie przez lwią część gry ciągle pada deszcz i wieje (w grze ocb).

 

Edit: Własnie wrzuciłem sobie i...oh wow...wygląda niesamowicie. Świetna robota panowie :thumbup:

Edytowane przez pifpaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o biały sąd to u mnie też wiało jak popieprzone, nie rozumiem decyzji redow odnośnie tego ze to ma tak wyglądać. Na szczęście w Velen juz tak nie jest. Przeczytaj mój poprzedni post tutaj to się dowiesz co można konfigurować a pomocą pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ? My nie możemy tu nic pisać ani czytać? Co on ma wyłączność na forum ?

 

Forum ma to do siebie, że każdy może założyć temat i jeśli chce, to może zarezerwować sobie kilka postów na dany temat. Nie podoba Ci się to spadaj z tematu - proste.

 

Azganowi i Alkowi się chciało, zrobili ustawienia, teraz zakładają wydzielony temat między innymi po to, by takie kreatury jak Ty, oprócz rzucania hejtami na autorów mogły znaleźć sensowne informacje dotyczące modyfikacji.

 

Wracając do tematu...

 

Repekt Panowie za pracę!!! Moje pytanie: Czy zmiana ustawień w pliku dotycząca Nvidia hairworks powoduje zwiększenie wydajności? Efekt bardzo mi się podoba, ale straty są ogromne. Nie interesuje mnie czy mam 50 czy 80 fps, ale to ustawienie powoduje u mnie spadek płynności, który jest zbyt duży. Jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcę zmienić preset w SweetFX ( np. CineFX na preset Alexa ) to lepiej jest po prostu podmienić plik SweetFX_Setting, czy wykasować jego zawartość i wkleić zawartość nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Sporo mamy tych modyfikacji, ze wszystkich nie skorzystam, bo mi grafika Asus GTX670 DCUII nie pozwala, ale szukam dla siebie SweetFX'a(są też modyfikacje na MasterEffect) i mam dwa pytania.

 

1. Użycie starszej wersji pliku dxgi.dll umożliwia działanie klawisza za on/off, wtedy widać różnicę; czy ma to wpływ na jakość sweetfx? Nie wiem, może doszły nowe opcje itd ?!

2. Czy użycie twojego pliku wymaga np wyłączenia w grze opcji typu AA, wyostrzanie, czy jeszcze te poniżej, by się nie gryzły?

 

Gram na low cienie, średni zasięg widoczności roślinności, i low/medium gęstość, mam też wyłączone 2 opcje z Blur. Reszta jest maks, choć nie wiem czy nie cofnąć z hbao na ssao. Testowałem też i Hairworks, ale w nie których miejscach mam powyżej 30fps, nawet walcząc z wilkami, a misiek, to już wygląda kozacko, ale z drugiej strony są lokacje z ponad 20fps i już nie tak różowo (mam ustawione w pliku ini AA=2), raczej to jest nie grywalne, do tego grafa ładnie się grzeje 75/6 stopni, nie podkręcona, tylko tyle co zrobił to Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tutaj wielu posiadaczy gtx970 jak i gtx980 jednak mam pytanie do tych pierwszych. Po wgraniu tych wszystkich modyfikacji .ini w miejscach typowo graficznych mam niewiele ponad 30 fps, coś około 34 fps sprzęt z sygnaturki ale widzę że inni jeszcze coś tam wyżej modyfikują, i teraz pytanie jak u was wyglądają fps na gtx970? Generalnie mnie bardzo denerwuje fakt że w mniejszych pomieszczeniach gdzie następuje zbliżenie na geralta włosy fps spadają drastycznie w sumie nie wiedzieć czemu, hairworks włączone oczywiście. Fajnie by było zobaczyć też screeny które pokazują realną różnicę bo dla mnie one nie są tak duże.

Jesli uzyles pliku ini z pierwszego posta to normalne ze masz malo fps bo to config pod titan x.

Jesli uzywasz sstandardowych ustawien uber + sweetfx i nadal masz malo fps to zmniejsz aa wlosow z 8 na 2 lub 0, mozesz tez zmiejszyc jakosc cieni z uber na medium bo roznica jest niewielka a przyrost fps duzy. Przy takich ustawienach karta powinna spokojnie trzymac 50fps+ z wlaczonymi wlosami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Edit: Własnie wrzuciłem sobie i...oh wow...wygląda niesamowicie. Świetna robota panowie :thumbup:

 

Ciesze się że się podoba :)

 

Forum ma to do siebie, że każdy może założyć temat i jeśli chce, to może zarezerwować sobie kilka postów na dany temat. Nie podoba Ci się to spadaj z tematu - proste.

 

Azganowi i Alkowi się chciało, zrobili ustawienia, teraz zakładają wydzielony temat między innymi po to, by takie kreatury jak Ty, oprócz rzucania hejtami na autorów mogły znaleźć sensowne informacje dotyczące modyfikacji.

 

Wracając do tematu...

 

Repekt Panowie za pracę!!!

 

Dzięki robimy, co możemy żeby poprawić wygląd gry ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Velen na modyfikacji halflife2004 i azgana idealnie współgra ze sobą, więc tak jak kończyłem DS z fixem na rozdzielczość, tak W3 będę kończył z fixem na kolorystykę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś taki confg tylko w drugą stronę, żeby gra była maksymalnie brzydka, ale i wydajna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jesli uzyles pliku ini z pierwszego posta to normalne ze masz malo fps bo to config pod titan x.

 

SweetFX, który został zamieszczony na pierwszej stronie śmiga na Pentium G3258 oraz GTX750Ti, na którym zresztą zostały nagrane filmiki znajdziesz je również na 1 stronie tego tematu. Więc bez obaw można z niego korzystać nie wpłynie on na zauważalny spadek wydajności.

 

Config został poprawiony tak żeby wyglądał i działał dobrze nawet na słabszych maszynach w FullHD1080p lub niższych rozdzielczościach wliczając w to HD720p.

 

Napisze to jeszcze raz żeby było wszystko jasne. Pliki znajdujące się na pierwszej stronie tego tematu (mam tu na myśli config SweetFX) mają znikomy wpływ na wydajność.

 

Inna sprawa to zaawansowane ustawienia gry za pomocą zmodyfikowanych plików ini od halflife2004 tutaj faktycznie wskazane jest posiadanie GTX Titan X.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan

 

Czy możesz powiedzieć mi, czy zmiana tych ustawień wygładzania Nvidia Hairworks ma duży wpływ na oDciążenie maszyny po włączeniu tych ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem odpowiedzi, czy ten SweetFX wymaga wyłączenia np AA, czy wyostrzania i tych niżej typu winieta, ponieważ plik ma włączony SMAA, więc może się gryźć z antyaliasingiem z gry.

Nie używam pierwszy raz tego, ale często jest tak, że np trzeba wyłączyć jakieś opcje, bo mogą być nie kompatybilne itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moje pytanie: Czy zmiana ustawień w pliku dotycząca Nvidia hairworks powoduje zwiększenie wydajności? Efekt bardzo mi się podoba, ale straty są ogromne. Nie interesuje mnie czy mam 50 czy 80 fps, ale to ustawienie powoduje u mnie spadek płynności, który jest zbyt duży. Jak to wygląda?

 

Azgan

 

Czy możesz powiedzieć mi, czy zmiana tych ustawień wygładzania Nvidia Hairworks ma duży wpływ na oDciążenie maszyny po włączeniu tych ustawień?

 

Tak. Poprzez zmniejszenie wygładzania krawędzi na włosach ustawiając je np. "HairWorksAALevel=2" zyskujesz dodatkową ilość klatek oczywiście kosztem nieznacznego pogorszenia wyglądu włosów i sierści natomiast sam efekt będzie działać.

 

Ja na GTX980 gram z ustawieniami "HairWorksAALevel=4" (domyślnie jest x8).

 

Oczywiście możesz też całkowicie wyłączyć anty-alizaing włosów "HairWorksAALevel=0"

 

Nie dostałem odpowiedzi, czy ten SweetFX wymaga wyłączenia np AA, czy wyostrzania i tych niżej typu winieta, ponieważ plik ma włączony SMAA, więc może się gryźć z antyaliasingiem z gry.

Nie używam pierwszy raz tego, ale często jest tak, że np trzeba wyłączyć jakieś opcje, bo mogą być nie kompatybilne itp.

 

Nie, nie wymaga wył. AA w grze można korzystać z obu metod wygładzania zarówno tego z gry jak i z dodatkowego w SweetFX. Osobiście jednak polecam wył. w grze i korzystać z SMAA dodanego do SweetFX (ja tak gram)

 

Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu rekomenduje też posiadaczom kart NVIDII skorzystać z wł. w sterownikach wygładzania przezroczystych krawędzi z próbkowaniem wielokrotnym.

 

tw3nvaa.jpg

 

W opcjach gry ustawcie sobie też wyostrzenie obrazu na "niskie" wówczas całość pięknie się z sobą zgra.

 

PS. Na koniec taka mała informacja dostępny w grze anty-aliazing bazuje na FXAA i wygładza poprzez rozmywanie obrazu.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób aby uspokoić te targane przez wiatr włosy?

Wnerwia mnie to, stoję w budynku, dialog, a Geraldowi włosy falują jak zwariowane, przeciągi chyba... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób aby uspokoić te targane przez wiatr włosy?

Wnerwia mnie to, stoję w budynku, dialog, a Geraldowi włosy falują jak zwariowane, przeciągi chyba... :E

Większość zamków i chat nie ma szyb w oknach, więc wieje. Normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość zamków i chat nie ma szyb w oknach, więc wieje. Normalne.

Noo jak cholera...,w każdym kącie, w piwnicy... całkiem normalne... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SweetFX, który został zamieszczony na pierwszej stronie śmiga na Pentium G3258 oraz GTX750Ti

 

Chodzilo mi o ini ze spoila pierwszego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ini przekracza możliwości 970 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o ini ze spoila pierwszego postu.

 

 

Tak ciężko tam doczytać ??

 

" Zawansowane zmiany w plikach ini (ta część jest zarezerwowana dla A.l.e.X (halflife2004) "

 

Czyli przez niego sprawdzane i przez niego robione ... potem wchodzisz w jego profilek i sprawdzasz na jakim sprzęcie być może to robione ... bez Titana nie podchodż :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Kumpela ma odwrotny problem - stare i5 na stocku, mój przywrócony do życia hd7850, 6 GB RAM. Czy ktoś byłby w stanie zrobić konfig zmniejszający problemy z doczytywaniem? Bo chrupie jej okazjonalnie, a normalnie jest OK. Zrobiłem co byłem w stanie, żeby działało ogólnie w miarę, ale nie wiem co ściąć i jak żeby doczytek było mniej przy 6GB RAM i 2GB VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko tam doczytać ??

No wlasnie :cool: ! Gdybys doczytal zanim napisales bezsensownego posta dowiedziałbyś sie ze odpisywalem komus majacemu problemy z niskim fps, czy przypadkiem nie uzyl ustawien ini z posta xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie,

 

Kumpela ma odwrotny problem - stare i5 na stocku, mój przywrócony do życia hd7850, 6 GB RAM. Czy ktoś byłby w stanie zrobić konfig zmniejszający problemy z doczytywaniem? Bo chrupie jej okazjonalnie, a normalnie jest OK. Zrobiłem co byłem w stanie, żeby działało ogólnie w miarę, ale nie wiem co ściąć i jak żeby doczytek było mniej przy 6GB RAM i 2GB VRAM.

Podstawowy opis ini jest w artykule Eurogmera: "Wiedźmin 3 - Ustawienia i opcje grafiki na PC"jest wyszczególnione co zjada mocno zasoby, druga sprawa "rzępolący" dysk potrafi powodować mocne dropy, więc warto sprawdzić czy czasem on z jakimś programem w tle nie szaleje, albo nie ma za mało miejsca np. na pamięć wirtualną.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ponieważ to jest tani zestaw HP pierwotnie, to dysk to wujowy WD Green 5200 obrotów i jestem pewien że on ponosi sporo winy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...