Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sammson7

Problem z płytą główną

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Kika dni temu zamówiłem kilka nowych części do komputera z powodu najnowszego wiedźmina, wczoraj wszystko przyszło. Założyłem procesor, chłodzenie, ram, włożyłem do obudowy podpiąłem zasilanie mobo oraz cpu i chciałem sprawdzić czy działa - nie działa. W ogóle nie działa nic, wentylator na procesorze nawet się nie rusza podobnie jak cała reszta, tak jak by nie było podpięte do prądu ale jest podpięte a dla pewności sprawdziłem na kilku gniazdkach i dwóch kablach. Z tych rzeczy które już sprawdziłem: pamięć raz włożyłem inną i sprawdziłem wszystkie gniazda, zrestartowałem cmos, wyjąłem baterię biosu i nie zapomniałem jej włożyć z powrotem, sprawdziłem piny włączające komputer, wyjąłem wszystko z obudowy i włączyłem na pająka, sprawdziłem zasilacz zwierając piny na tej największej wtyczce i co mnie zaciekawiło to ruszył się wtedy wentylator od procesora bo zostawiłem zasilanie od niego(procesora) włożone do płyty głównej, pomodliłem się. Nic nie działa, podpiąłem też inny zasilacz oraz rozmontowałem i zmontowałem wszystko dwa razy. Stawiał bym na płytę główną ale dlaczego w ogóle się nie włącza?

 

 

ASRock Z97 Anniversary Thermaltake Smart Se 530W

i5-4570

G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany

 

Na poprzedniej płycie od ASRocka Serial-port header był tam gdzie teraz mam System panel header czyli piny od włącznika itd.

dlatego zwieranie pinów śrubokrętem nie pomagało - zwierałem złe piny :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...