Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pwentrys

i7 4790k - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, iż szukam winnego artefaktów, które mam zaszczyt doświadczyć (flickeringi i problemy z rebootem pc) przeszedłem do sprawdzenia CPU, gdyż po wymianie GPU (Mój link) te anomalie wciąż występują.

 

Zrobiłem 35minutowy test w OCCT i nie ma żadnych błędów, a zastanawiają mnie temperatury:

 

Na rdzeniach : Min: 25-26 stopni , Max: 77-81

 

Package : 30-81

 

CPUTIN : 35.5 - 48.5

 

Przy chłodzeniu Dark Rock PRO 3 te temperatury są całkowicie w porządku? Mi się wydaje, że w stresie mogłyby być niższe.

 

Prawdopodobnie potem będę sprawdzał inne pamięci RAM i gdy tam się nic nie poprawi to już nie wiem.

Możliwe, aby powodem artefaktów i problemów z rebootem(to już bardziej realne IMO) było MOBO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych Twoich screenach nie ma żadnych artefaktów. Nie stwarzaj sobie problemów których nie ma. Poważnie mówię. :)

 

A temperatury są w porządku jak dla tego procesora i chłodzenia powietrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samym GTAV mam tylko flickeringi i straszny rendering (nie to nie jest normalne, nawet jak na gta). W innychc grach oprócz flickeringów - migotanie całych tekstur, oczywiście nie licząc tego koszmarnego renderingu gdzie dosłownie w każdej grze, typu Watch_Dogs, AC:U, BF4. (tekstury pojawiają mi się dosłownie przed japą, w oddali prawie nic nie widać, a jakości tego wszystkiego nie wspomne.

Do tego jak można wytłumaczyć fakt, iż nie moge zresetować pc, bo w trakcie tego 'wygasza' mi monitor.

Można dodać, że przy włączaniu nie ma przejścia do ładowania systemu, po prostu windows mi się ładuje na tym oknie, gdzię wyświetlone są informacje o mobo i producencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mówisz to brzmi jak sterowniki - próbowałeś je całkiem wywalić, a potem zainstalować nowe z zaznaczoną opcją "Czysta instalacja" ?

 

Spróbuj tez wywalić geforce experience (nie wiem po co ten shit wciskają na siłę do sterowników).

 

Procek na pewno nie ma związku z tym co Ci się dzieje

 

Co do tego screena to ta gra po prostu tak ma - http://zapodaj.net/91a3ff6ab5193.png.html

 

Co do rozmazywania to w opcjach grafiki wyłącz "Efekt głębi ostrości" czy jakoś tak, to nie będzie Ci rozmazywało 2 metry przed Tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetowałem BIOS GPU, resetowałem MOBO, w zasadzie zrobiłem już wtedy wszystko. Teraz też wiem, że cep nie ma z tym nic wspólnego. Z zasilaczem też raczej wszystko w porządku, bo nie ma żadnych skoków napięcia. Sprawdzam teraz dyski, choć nie mam pojęcia, czy wgl możliwe, aby coś takiego było spowodowane dyskiem. Robię to już dla spokoju. Zostaną tylko RAM i mobo, z tym, że nie wiem czy płyta może mieć powiązania z artefaktami.

 

Zaznacze w skrócię, że wszelkie problemy pojawiły się po OC karty (wtedy 1 raz miałem problem z resetem) a problemy z obrazem, jakością, ogólnie grafiką po wywaleniu błędu w GTAV.

 

 

Edit:

 

Akurat te ss co podałeś to fakt, takie coś występuje i po prostu po tych wszystkich niesprawnościach zacząłem wszelkie niedociągnięcia wygrzebywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...