Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PHYSXftw

i7 2600k uszkodzony?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie opiszę całe zdarzenie od początku, brat grał w wiedźmina 3, nagle komputer się wyłączył. Już nie wstał. Sprawdziliśmy w pierwszej kolejności zasilacz, po zmianie również nie wstawał. Czyli wiadome że płyta główna poszła (Asrock p67 Extreme 4).

 

No dobra, przemontowaliśmy cały sprzęt do nowej płyty głównej. Wszystko elegancko wstało, byliśmy pewni, że już po problemie. Niestety nie mogliśmy wejść do instalacji systemu, wyrzucało BSOD/reset. Wyjmowaliśmy/zmienialiśmy kości RAMu, zmienialiśmy kartę grafiki. Też nic, zawsze w tym samym momencie wyskakiwał BSOD, którego nie dało się odczytać. Wejście w recovery skutkowało tym samym.

 

Coś mnie tknęło, mówię a sprawdźmy jeszcze procesor, no i zaskoczenie. Włożyliśmy moją i5-3570k zamiast jego i7-2600k no i wuala, wejście do instalacji systemu poszło bez problemu.

 

Czy to znaczy, że już jego procesor nadaje się na śmietnik? widzę pierwszy raz taką sytuację, bo tak jak mówię na pierwszy rzut oka działało wszystko OK, komp startował, wchodził do BIOSU problem zaczynał się przy próbie wejścia w instalację systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A obniz taktowanie ponizej defaulta/podnies vcore na default, i zobacz jak rozwinie sie cala sytuacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A ten procek był podkręcany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak był podkręcony, przez cały swój żywot działał na 4,5GHz ofc ze zwiększonym napięciem.

 

@CS_paqu niestety nie udało mi się dzisiaj załatwić płyty głównej, możesz polecić jakąś tanią płytę główną? Nie chcemy przekładać znowu procesora, już i tak raz musieliśmy prostować piny :E

Tak teraz myślę o tym co powiedziałeś, to rzeczywiście jest sensowne, żeby dodać do pieca na domyślnym taktowaniu. Przypomniała mi się sytuacja gdy miałem OCnięty E8400 i w pewnym momencie zaczął walić BSoDami, trzeba było mu podnieść vcore :thumbup:

 

Także jakaś tania płyta główna i możemy się tutaj pobawić :)

 

edyta: po prawie 5 miesiącach :E

Dorwałem płytę główną, procesor jednak działa, pomogło podniesienie napięcia na domyślnym zegarze. Na def na ładowaniu windy zalicza zwisa. Dorwę lepszą płytę główną i będę go katował - zobaczymy co jeszcze można wykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...