Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukevipno1

8gb vs 16gb do sli 970 w 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy ma to sens? W fullHD nie robi to większej różnicy ale już w 4K widzę ze większość ma 16GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cie stac na 970 SLI i 4K to pare stówek do 16 GB nie zrobi Ci różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) nie takiej odpowiedzi sie spodziewałem. 2933mhz ddr3 do najtańszych nie nalezą a dodać je do systemu i ich nie wykorzystać to aż szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu iż gry są 32 bit i tak mogą zając max 4Gb, wiec nie powinno być problemu.

Zresztą przy 16Gb może być problem aby zachować takie taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gry typu wiedźmin czy dragon age są też 32-bitowe? Dragon age zajmował mi około 6gb. A jeśli dokupienie same pamięci z profilem na 2933mhz tez może być z tym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe gry w większości przenoszą się już na architekturę 64-bitową więc będzie potrzeba coraz więcej pamięci RAM do ich obsługi . Jak już inwestujesz w SLI to zainwestuj także w RAM (do 4K przyda się jak najbardziej) .

Z czasem napewno inwestycja się odwdzięczy.

Jak dobra pamięć będzie i płyta to z utrzymaniem taktowania nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI z 970tek do 4k to moim zdaniem może być za mało. Mam dwie 970ki i gram na 2560x1440. Jak chcę wymaksować ustawienia graficzne, to jest dobrze, bo mogę liczyć na 45-60 w choćby Wiedźminie 3 przy suwaczkach wszystkich na maksa i włączonym HW. Ale czy to wystarczy do 4k? Może być ciężko, chyba że wystarczy Ci konsolowe 30 fps... Zaś co do RAMu, zdecydowanie polecam 16 zamiast 8, Wiedźmin potrafił mi połknąć poinad 6GB (ale może to była kwestia jakiegoś błędu?), GTA 5 też spokojnie powyżej 5 brało, DA:I też potrafiło koło 6 zająć, ale sam mam 32GB więc nie zwracam na to normalnie uwagi :E . W 4k może być jeszcze więcej, ale to tylko moje przypuszczenie. Musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto gra na 4k choćby w Wiedźmina 3, GTA 5 czy DA:I ile te gry pożerają zasobów. ALe w 8 szkoda się pchać według mnie, jak jest kasa, to lepiej już kupić od razu komplet jednakowych modułów, estetyka też robi swoje, a oprócz gry często chodzi w tle przeglądarka, czy inny soft, choćby do nagrywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm faktycznie może i na max detalach nie pogram już w przyszłym roku, ale te 30+fps z tych kart mi wystarczy w 4K. Zazwyczaj jak gram to maksymalnie torrent działa w tle, nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...