Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Khalad

[Zakończone] Upgrade obecnego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli dochodzę do wniosku, że pora na zmianę grafiki (zwłaszcza w świetle nowych kartożernych tytułów). Fundusze na kartę mam w granicach 1300-1400 złotych max myślę.

 

Obecna konfiguracja:

Płyta główna: GIGABYTE B75-D3V

Procesor: Intel Xeon E3-1230 V2 3.30GHz 3.70GHz

RAM: 8GB pamiętam, że Kingston :P

HDD: WD Black 2TB

Grafika: Sapphire Radeon HD7870 XT (2GB)

Zasilacz: Corsair Corsair 800W Gaming Series

Obecna obudowa: Troszkę inna wersja tej: http://www.agito.pl/obudowa-cooler-master-dominator-690-czarna-pl-330781-rc-690-kkn1-gp/pd/DNQ7NMBBM/

 

Rozważam również rozbudowanie RAMu o kolejne 8GB ale moim głównym zmartwieniem jest grafika.

 

I tu rozważam jakiegoś GTXa 970 chociaż już dawno nie używałem kart nVidii no i Radeona R9 290: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=18905

 

Radeon na pewno jest mi milszy budżetowo no i tym, że historia moich kart graficznych od pewnego momentu wygląda mniej więcej tak: HD4870, HD5870, HD7870. No i coś mi się obija o uszy, że nawet te obecnie dostępne radeony mają być częściowo kompatybilne z DX12, które wedle medialnego szumu mają niesamowicie wydajność poprawiać. Tyle, że kupno tego Radeona wiąże się dla mnie z dodatkowym kosztem kupna obudowy (np. http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/n500/ za około 250 zł) bo w obecną ta karta po prostu nie wejdzie (już obecnie mam ciasno i bałagan) a o ile są inne podobne to jednak z producentów Radeonów przywykłem do Sapphire. Dlatego chętnie usłyszałbym jakieś sugestie bo jak sam patrzę na różne wykresy to nie dochodzę do żadnego jednoznacznego wniosku. Pytanie też o zasilacz bo ma już trochę czasu chociaż wydaje się mocny to ma już te 4 lata. Swoją drogą jestem kompletnie nie zorientowany ile taki zasilacz 800W może udźwignąć obciążenia obecnie i ile obecnie karty graficzne zżerają. No i pytanie jak oceniacie obecny procesor chociaż wydaje mi się, że powinien dawać radę jeszcze przez jakiś czas.

 

No i ostatnia sprawa, może ktoś wie coś o jakiejś nadchodzącej nowej karcie od AMD albo nVidii co spowodowałoby pewnie jakiś spadek cen starszych modeli bo spadłyby z piedestału. Bo w takim wypadku lepiej pewnie byłoby się wstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tą póki tania :D

Mój link

Jeśli kompa używasz tylko do gier to spokojnie 8Gb RAM-u starczy.

 

Na początku czerwca ma wyjść GTX 980Ti i podobno w czerwcu nowe Radeony, możliwe że nowe Radeony jakoś wpłyną na ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza ta karta od Radeona? Będę obserwował no ale fundusze jeszcze mi muszą wpłynąć więc do tego czasu może się ta przecena skończyć. Więc póki co mam czas by posłuchać dalszych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lepsza. Nie wiem do kiedy to będzie, ale jeśli będziesz miał już kase i promocja nadal będzie to ją bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm czyli to nie jest to samo. A dalej lepsza od Radeona zakładam.

 

A pytanie, warto dalej RAM rozbudowywać powyżej tych 8GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tą puki tania :D

Mój link

Jeśli kompa używasz tylko do gier to spokojnie 8Gb RAM-u starczy.

 

Na początku czerwca ma wyjść GTX 980Ti i podobno w czerwcu nowe Radeony, możliwe że nowe Radeony jakoś wpłyną na ceny.

:exclam::P

 

A pytanie, warto dalej RAM rozbudowywać powyżej tych 8GB?

Nie ma sensu przy przeznaczeniu komputera pod gry i obecnych już 8 gigabajtach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmasowanym ostrzale pochwał i arguentów od znajomych jak zobaczyli zasugerowaną kartę... zamówiłem i teraz będę się modlił by pieniądze dotarły przed kurierem... a jak kurier odjedzie będę się zastanawiał "dzie so moje piniondze"... Zamówiłem Kartę i obudowę, którą zalinkowałem w 1 poście.

 

Czyli mówicie RAM raczej nie ma sensu na ten moment. Dobrze! Jakaś kasa mi zostanie w kieszeni! A co możecie mi o moim procku powiedzieć? Wydoli narazie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co mogę powiedzieć. Dla mnie w takim razie sprawa zamknięta. Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale może nikt mnie nie zje. Karta dotarła, pieniądze zdążyły i jestem mega zadowolony na ten moment. Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc w podjęciu decyzji. Temat można zamknąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...