Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojdusz

Komputer do 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

planuję zakup komputera, który byłby przeznaczony do gier, programów takich jak autocad, a także ogladania filmow.

Do przeznaczenia mam 3500zł. Skompletowałem taki zestaw za ok 3200zł. Bardzo proszę o rady co wymienić.

 

n4yb72.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wymienić? Kartę na mocniejszą:) Przejście na GTXa 970 względem R9 280x da duży wzrost wydajności. Jeśli możesz to wstrzymaj się z zakupem SSD aż nie zbierzesz na pojemniejszy i ceny nie zejdą trochę w dół. Ten Plextor zaproponowany przez Ciebie to świetny dysk, tylko po prostu lepiej w tym budżecie przeznaczyć kasę na GTXa 970. Do tego pojemność 128GB to na dzisiejsze standardy trochę mało jak masz zamiar instalować tam gry.

Sprawdź taki zestawik:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyNkMEKwjAMht8l5yFN2nTTd5AdPYiHsvUwNjdZN0TFd7ctVaYXdwjh$$KTn!QBl3Go53aC3RGYiwIy4G0ufHsXa2LflGSdiEaiMFBaRbuUC$v$OmXQdIOrQiR6govpUuOPXr29sr0Jy6UIKP!6hqIi!QlkFQFFUazPSVluPvsskIwBjWYyZTta5xFSAvvGusZW9z4aKd!EP17bztSHzrj!5qmA5wux20$C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam te karty i natknąłem się na wiele podobnych modeli. Czy jest miedzy nimi jakas duza roznica? np:

GeForce GTX970 4096MB 256bit WindForce III OC

GeForce GTX970 Gaming G1

 

różnica 120zł, warto doplacic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam te karty i natknąłem się na wiele podobnych modeli. Czy jest miedzy nimi jakas duza roznica? np:

GeForce GTX970 4096MB 256bit WindForce III OC

GeForce GTX970 Gaming G1

 

różnica 120zł, warto doplacic?

 

Jest różnica w zegarach wersja gaming ma koło 100Hz w trybie boost więcej. Na pewno zyskasz parę fps więcej w grze :).

 

Masz odemnie taką propozycję ;

 

http://itechkom.pl/336/archiwum/4/1432494636346352

 

Dałem płytę w formacie ATX będzie bardziej funkcjonalna. Zmieniłem ci dysk na WD mniej awaryjny. Obudowę dałem troszkę lepszą z 3 wiatrakami w zestawie.

 

Czy warto dołożyć 120zł? Jak zależy ci na wysokiej wydajności w grach to myślę że warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - nie. Wystarczy pobrać sobie msi afterburner i ustawić zegary tej wydajniejszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kapitanem, 120zł za fabrycznie przesunięty suwak to raczej dużo. No chyba, że jarają cie metalowe płytki na PCB karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, zdecydowalem sie wiec na tanszy model tej karty. Podjalem tez decyzje zeby zakupic dysk ssd 128gb. Wymienilem obudowe i plyte glowna. Czy wszystko tutaj bedzie ze soba wspolgralo? Chodzi mi o to, zeby sie nie okazalo potem, ze karta graficzna nie gra z plyta glowna czy cos w ten desen. Co wiecej, czy zasilacz wystarczy? :)

 

abosd8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...