Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tajgers

Laptop 15,6 3000-4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z góry uprzedzę, że przejrzałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

 

Szukam Laptopa na studia, w skrócie ma być to coś co można spakować i przewieść, ale również aby posłużył do pracy (np. do Autocada) jak i do gier.

Tak jak w temacie szukam laptopa od 3000 do 4000, 15.6 cali (z uwagi na to że ma być to laptop "mobilny"-tak by się zmieścił do torby a sądzę że 15,6 to już max, a 17 to za wielki sprzęt)

 

Sam trochę szperałem, czytałem recenzji, ale ostatecznie nie potrafię podjąć samodzielnie wyboru. W tej cenie jest kilka możliwości ale na prowadzenie wysuwają się laptopy:

 

-Acer nitro

-Lenovo Y50-70

-Dodam też że w tym przedziale cenowym są laptopy Msi które mają dobre parametry ale ostatecznie są słabsze moim zdaniem

 

Myślałem o karcie graficznej Geforce 860m GTX, bo uważam że dalej jest to dobra karta w rozsądnej cenie.

8 Gb ram to mus w dzisiejszych czasach.

Zainstalowane oprogramowanie było by na +

Co do procesora to nie wiem czy lepiej intel i5 czy i7 (za mało się znam by cokolwiek o nich powiedzieć), wiadomo że i7 ma 4 rdzenie, 8 wątków, również bardziej prądożerny jak i mocniej nagrzewający się. Nasuwa się pytanie czy I7 jest tak naprawdę potrzebna?

 

Jeżeli ktoś potrzebuje więcej informacji to chciałbym aby na laptopie można było uruchomić chociażby wiedźmina 3 (może nie na ultra, ale chociaż średnich, grywalnych ustawieniach).

 

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze i z góry dziękuje za odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer vn7-591g z i7 i GTX860m. Matryca FULL HD IPS dobrej jakości. Podświetlana klawiatura, dobrze wykonania smukła obudowa , elegancki wygląd, dobra jakość dźwięku, miejsce na dysk SSD m2. Nie ma problemów z throttlingiem przegrzewaniem.

 

Moim zdaniem warto dorzucic do i7, kupujesz raz a dobrze sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemem odświeżony Lenovo Y50 z i7 + GTX960. Posiada lepszej jakości matrycę niż poprzednia rewizja, do tego odświeżona karta graficzna z trochę wyższym taktowaniem (kosmetyka). Posiada niezłej jakości aluminiową obudowę z podświetlaną klawiaturą, audio firmy JBL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemem masz jeszcze Asus N551jm z i7 i GTX860m. Matryca FULL HD IPS. Podswietlana klawiatura, dobre audio + Subwoofer zewnętrzny Bang & Olufsen ICEpower. Dobej jakości aluminiowa obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o konkretniejsze sprawy czyli jak one zachowują się w boju bo na papierze każdy może wyglądać dobrze.

 

Co do Asusa oglądałem i nie wyróżnia się niczym od pozostałych (y50,acer)

Waga jest za duża 2,7kg to dość sporo, napęd nie jest mi potrzebny (zew zawsze można dokupić)

 

Nie wiem jak z przegrzewaniem się u Y50, układ chłodzący ma słabo rozwiązany i występuje throlling czy jakoś tak, również nic nie wiem o matrycy i nie wiem gdzie mógłbym zobaczyć tą "lepszą z ips", tą starą widziałem i jest okej ale no... hymm... mogła by być lepsza.

Poza tym w testach nie wiedzieć czemu procesor ma słabe taktowanie (utrzymuje się na 2.5) i też nie wiem dlaczego.

 

Poza tym ta nowa matryca nie jest matowa, a to trochę szkoda. Wiem że tego nie uwzględniałem wcześniej ale wolałbym matryce matową z prostych przyczyn - bo jest lepsza :)

 

W acerze podobno są problemy z Wifi (fajnie było by mieć ac jak ma lenovo), a jednak wiem że na stancji jak i na uczelni kabla nie uświadczę dość często a przy takiej cenie laptopa powinno wszystko śmigać jak np. w takim Macu.

 

Do tego Y50 ma 4gb pamięci karty graficzenej a Acer 2 gb. Tu pojawia się pytanie czy faktycznie 4Gb dużo zmienia?

 

Jeśli chodzi o łatwość rozkładania to jest mi to raczej obojętne. Wiadomo że lepiej jest jak się łatwiej rozkłada i tutaj Y50 > Acer ale szczerze powiedziawszy nie będę jakoś grzebać w laptopie. Chciałbym aby tak starczył na 3 latka, pracował na akumulatorze jak najwięcej ale przy takich procesorach i kartach to wiem że to ciężkie zadanie. Lenovo ma 7400 Lipo więc powinien teoretycznie więcej wytrzymywać i szybciej się ładować ale w testach wychodzi bardzo porównywalnie z Acerem.

 

Żeby nie było że wyssałem informacje z palca to podaje źródło z jakiego się posiłkowałem:

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Y50-70.121541.0.html

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-V17-Nitro-VN7-791G.129536.0.html

 

Czekam na pomoc, możecie polecić jakieś inne laptopy jeszcze w tej cenie ale wydaje mi się że takich nie ma.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 15 calówek masz jeszcze MSI ge60 apache pro z i7 + gtx860

MA niezłą matrycę jak na laptopowe standardy

ma złącze msata pod dysky ssd m2

Dysk zwyczajny 7200rpm wiec tez plusik malutki

MA klwiature sektorow podświetlanąsteelseries

W zasadzie to odpowiednik acera nitro, tyle, ze 400 zł tańszy

Ma troche gorszą kulturę pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie jest tańszy. System gdybym np. chciał dokupić wyjdzie mnie właśnie te 500 zł, więc wydaje mi się że wypada średniawo.

 

Jest co prawda wersja z systemem + gorszy dysk. Ale o firmie Msi nic nie wiem. Klawiatura Steelseries to niewystarczający dowód na to że są to dobre laptopy.

 

Nie wiem też czy nie bardziej przyszłościowa jest matryca ips. Dalej nie wiem o ile 4 gb pamięci karty graf jest lepsze od 2 gb.

 

Chciałbym wiedzieć jak to jest z tymi firmami, wiele ludzi narzeka że lenovo są okej ale tylko przez 1 rok i do gier się nie nadają, acery ciągle ludzie serwisują, o msi mówią że mają dobre części ale o laptopach za bardzo nie wiadomo co i jak. W testach wynikało że apache ma straszny throlling i mimo dobrych parametrów taktowanie spada poniżej bazowe.

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GE60-Apache-Pro.122040.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie jest tańszy. System gdybym np. chciał dokupić wyjdzie mnie właśnie te 500 zł, więc wydaje mi się że wypada średniawo.

 

Jest co prawda wersja z systemem + gorszy dysk. Ale o firmie Msi nic nie wiem. Klawiatura Steelseries to niewystarczający dowód na to że są to dobre laptopy.

 

Nie wiem też czy nie bardziej przyszłościowa jest matryca ips. Dalej nie wiem o ile 4 gb pamięci karty graf jest lepsze od 2 gb.

 

Chciałbym wiedzieć jak to jest z tymi firmami, wiele ludzi narzeka że lenovo są okej ale tylko przez 1 rok i do gier się nie nadają, acery ciągle ludzie serwisują, o msi mówią że mają dobre części ale o laptopach za bardzo nie wiadomo co i jak. W testach wynikało że apache ma straszny throlling i mimo dobrych parametrów taktowanie spada poniżej bazowe.

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GE60-Apache-Pro.122040.0.html

nie wiem jak to liczysz ale acer 4099 a msi 3699.

400 zł ;E

oba bez systemu i bez ssd

 

nie , ips nie jest bardziej przyszłościowa, jak ekran może być przyszłościowy ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mój błąd. Nie patrzyłem na tego z i7, tylko z i5 i tam był system.

 

Jeśli chodzi o Ips to już wyjaśniam. Chodziło mi o to że mniej wzrok się męczy więc jeżeli takiego laptopa się używa jakiś czas to lepiej dla nas to wychodzi, oprócz tego chyba jest mniejszy pobór mocy oraz oczywiście lepszy obraz (lepsza luminacja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak z przegrzewaniem się u Y50, układ chłodzący ma słabo rozwiązany i występuje throlling czy jakoś tak, również nic nie wiem o matrycy i nie wiem gdzie mógłbym zobaczyć tą "lepszą z ips", tą starą widziałem i jest okej ale no... hymm... mogła by być lepsza.

 

Nowa wersja bios eliminuje throttling energetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja bios eliminuje throttling energetyczny.

 

A jest gdzieś recenzja i widać jak pracuje lub jakie zbiera punkty (opis na jak procesor chodzi) Czy dalej ma te bazowe 2,5 czy jednak już więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem zakładać identyczny temat jednak większość odpowiedzi już tu znalazłem. Chciałbym tylko dopytać czy np na tym lenovo pójdzie Wiedżmin 3? Oczywiście nie najwyższe ustawienia ale żeby było "grywalnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja bios eliminuje throttling energetyczny.

a termiczny ? :>

 

@ no to teraz wstecznie powinienes edytować całe multum swoich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy termicznego nie miał. Gdyby tak było to taktowanie spadało by poniżej bazowego.

 

@up wklejaj linki a nie rzucaj puste słowa. Powodzenia w szukaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem zakładać identyczny temat jednak większość odpowiedzi już tu znalazłem. Chciałbym tylko dopytać czy np na tym lenovo pójdzie Wiedżmin 3? Oczywiście nie najwyższe ustawienia ale żeby było "grywalnie"

 

Z tego ci widziałem i słyszałem to Tak. Wiedźmin 3 będzie chodzić. Na jakich opcjach to już nie wiem.

 

Nigdy termicznego nie miał. Gdyby tak było to taktowanie spadało by poniżej bazowego.

 

No ale czy ta konfiguracja w ogóle mu pomogła? Fakt faktem taktowanie nie spadało poniżej 2,5 GHz ale taki laptop powinien wypadać podobnie jak Acer nitro. Dlatego pytam o to czy ktoś nie mógłby zrobić jakiś testów jak teraz zachowuje się lenovo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie. Czy istnieje taki laptop w tej cenie? O takich specyfikacjach:

15,6 cali Ips,mat;

dysk SSD (opcjonalnie);

Karta graf. 860M GTX-4GB;

Waga do 2,5 kg;

min 8 GM Ram;

Procek I7

W miarę dobre chłodzenie;

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acer vn7-591g z i7 i GTX860m. Matryca FULL HD IPS dobrej jakości. Podświetlana klawiatura, dobrze wykonania smukła obudowa , elegancki wygląd, dobra jakość dźwięku, miejsce na dysk SSD m2 (bez problemu mozesz dokupic w przyszłosci i zamontowac, bedziesz miał oba dyski wewnątrz laptopa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer vn7-591g z i7 i GTX860m. Matryca FULL HD IPS dobrej jakości. Podświetlana klawiatura, dobrze wykonania smukła obudowa , elegancki wygląd, dobra jakość dźwięku, miejsce na dysk SSD m2 (bez problemu mozesz dokupic w przyszłosci i zamontowac, bedziesz miał oba dyski wewnątrz laptopa).

Czekolada,

Ja wiem że te pytania się wałkują co chwila i równie dobrze można kopiować swoją odpowiedź z innego posta. Że co chwile chodzi o to samo praktycznie.

 

To co podałeś nie posiada 4 Gb pamięci karty graficznej tylko 2 Gb. Taki lenovo Y50 ma 4GB za to ma gorszy ekran i chłodzenie. Ja w tym poście pytam o to czy te opcje co podałem są do spełnienia w tej kwocie. Może mi ktoś wyjaśni jaka jest różnica między 2 Gb a 4 Gb (samo powiedzenie że 4GB lepsze nie wystarcza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwny topic bo nie wiadomo do czego szukasz laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam laptopa o takiej specyfikacji (Niech będzie że do gier na takiego wiedźmina 3, Gta V lub np. takiego Wota ale jeśli 2 pierwsze pozycje pójdą to i to nie powinno być problemem) Karta graficzna w przypadku tego drugiego a raczej jej pamięć to mus 4 GB bo 2 GB to za mało. W dodatku 860M GTX jest b dobra kartą a najnowsze 960 i 970 są nie wiele lepsze od niej. Z tego co widać zostają 2 laptopy albo Lenovo albo Acer ale nic nie wiem ani o tych firmach ani o serwisie. Nie chce kupować kota w worku. Niby Acer ma same + ale wolałbym żeby karta graf miała 4 GB pamięci jak ma to w lenovo i bym go brał w ciemno. Dobrze myśle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dubluje. W tamtym pytam o laptopa w tej cenie. Temat ucichł. Nikt nie chce mi udzielić informacji. W tym pytam konkretnie o laptopa z takimi parametrami jakie podałem za +/- 4000. Jest to trochę różnica moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE SPAMUJEMY TEMATAMI O TYM SAMYM :exclam:

Ostrzegam po raz pierwszy i ostatni, następnym razem ukaram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie w ustawieniach najwyższa jakość, skalowanie 100% i wyłączone dynamiczne skalowanie rozdzielczości gra chodzi w graniach 75-100fps. ale frametime czasami skacze i ma się wrażenie laga- najczesciej przy przechodzeniu miedzy lokacjami a tak podczas gry to rzadziej. Sama gra dosyć trudna. Sterowanie klawa + myszka - czasami ciezko ustawic sie dobrze zeby coś przeczytać/zagadać. Póki co 60 minut za mną, na razie aż tak nie porwała ale ma potencjał.   Z rzeczy które też kłują to brak pauzy - ja rozumiem "soulslike" no ale bez przesady. Dodatkowo brak możliwości konfiguracji klawiszy- a przydałoby się zmienić takie parowanie bo nie jest najwygodniejsze (klik kółkiem mychy)
    • DLSS coming soon. Ogólnie opcje graficzne są ubogie.  Same podstawowe rzeczy. Podoba mi się natomiast, że opcję renderowania można zobaczyć w czasie rzeczywistym, co daje natychmiastowy podgląd na grę. Niektóre scenki jak namalowane.   Artystycznie piękna gra, ale nad optymalizacją jeszcze muszą popracować. Miałem solidne dropy, nawet w cutscenkach na 7800xt.  Sama rozgrywka mi się podoba, trochę lootu jak w Diablo, a walka dość wymagająca. Nie ogarniam jeszcze parowania.  Tyle z tych 20 min grania. Na Stemie na ten moment oceny "mieszane".
    • "Podobno" znalazło się 6 Patriotów. Więcej informacji pewnie za kilka miesięcy. Chociaż są już pierwsze wrzutki jak Ukraińcy szkolą się w Hiszpanii. Kuleba podziałał cuda.   
    • Proszę o poradę ponieważ nie bardzo się na tym znam. Obecnie posiadam Xonar U5 + Logitech Z-906 Wszystko działa poprawnie natomiast męczy mnie jedna rzecz. Mam ekran projekcyjny + projektor i obraz rzucany jest po przeciwnej stronie przez co podczas oglądania (jestem odwrócony) głos słyszę z tyłu. Nie mogę kolejności zmienić w Xonarze bo nie ma takiej opcji, kiedyś w starym Creative X-fi coś takiego było. Dlatego szukam karty zewnętrznej z softem która na to pozwoli, najlepiej jakbym mógł też zdefiniować profil aby się przełączać. Jest coś takiego w ogóle ?
    • Jak w tytule, trochę sprzętów na sprzedaż. Mini komputer PC GMKtec Nucbox K2 z procesorem Ryzen 7 7735HS i grafiką Radeon 680M - 1350 zł. Z SSD 512GB i RAM 16GB (2x8GB w dualu) - 1500zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/minipc-gmktec-k2-ryzen-7-7735hs-radeon-680m-usb4 Monitor HP X32 IPS 31,5" 2560 x 1440 px 165 Hz - 950 zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/monitor-hp-x32-ips-315-2560-x-1440-px-165-hz-d2e Dysk SSD Hiksemi E1000 1TB M.2 2280 NVMe PCIe x4 Hikvision 1024GB.  Wymontowany z nowego komputera - 180 zł RAM do laptopa DDR5 Crucial 16GB 4800MHz CL40 CT16G48C40S5 w 1 module - 140 zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/ram-ddr5-crucial-16gb-4800mhz-cl40-ct16g48c40s5 Bezprzewodowa klawiatura mechaniczna YK75 RED klon NuPhy Air75, niskoprofilowa, przełaczniki Gateron RED (czerwone liniowe) - 160 zł To ma być ta lepsza wersja tej klawiatury, podstawowa ma gorsze switche Outemu. https://allegrolokalnie.pl/oferta/klawiatura-mechaniczna-yk75-red-klon-nuphy-air75-5fe 2x nowe etui ochronne do  OnePlus 10 Pro - 40 zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/2-nowe-etui-ochronne-oneplus-10-pro-futeral-case-73x Ewentualnie w rozliczeniu mogę przygarnąć jakiś sensowny dysk SATA o pojemności 240-512GB, najchętniej na złącze M.2.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...