Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kojiko

Dołożenie 8Gb ram do zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam obecnie:

GTX 970

i5 4670k

pamięci Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)

 

Czy opłaca się dokładać 8GB ramu? Czy zauważę wzrost wydajności w Wiedzminie 3 albo GTA V?

Czy ktoś posiada takie testy (szukałem ale nie znalazłem testów FPS)

Odnośnie pamięci kupić identyczne czy inne do obecnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz inne to się będą działu różne rzeczy.. zależy od tego jak inne kupisz. Nie wiem jakie są różnice ja dokładam/wymieniam jak mi laguje. Podczas gry sprawdź zużycie pamięci i zobaczysz czy coś da wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da Ci zadnego wzrostu wydajnosci, 8 gb w zupelnosci wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączę, czy jeśli aktualnie mam 4gb ddr3 GoodRam 1333mhz to mogę dołożyć kolejne 4gb ddr3 ale 1600mhz producenta Patriot? Powyższe ramy to taka typowa budżetówka byle najtaniej, ale czy ta różnica mhz nie będzie stanowiła problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie stanowi problemu, bo te taktowanie raczej nie ma realnie większego przełożenia, przynajmniej na gry? Ogólnie kości będą dobrze razem współpracować?

Swoją drogą strasznie zdrożały te ramy, dawniej to 4gb za 70zł spokojnie było a tu już po premierze ddr4 ceny windują kosmiczne, z czego to wynika, zmowa cenowa czy jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kreaton, nie wiem kiedy ramy ddr3 4gb nowe był po 4gb,

niemniej zalecane jest dobieranie Ramu producentami bardziej niż taktowaniem.

Taktowanie zestawu będzie takie jakie jest w najwolniejszej kości.

 

GTAV pod win7 z jakimiś dodatkami na max detalach ciągnie do 6GB ramu łącznie, także więcej niż 8GB żadna gra nie wykorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No słabe wnioski wyciągnęli z tej analizy, bo właśnie ubrali to w rasizm i seksizm AI  Gdzie to może wynikać np. z różnic w danych, bo skąd pewność, że AI została "nakarmiona" taką samą ilością danych każdej z ras? Jeżeli dali np. 80% danych dotyczących osób białych z różnymi chorobami oraz 20% danych pochodzących od osób czarnoskórych i potem kazali AI najpierw rozpoznać rasę, potem chorobę, to oczywistym jest, że model może być stworzony tak, że błędnie "uzna" że niektóre choroby dotyczą tylko białych więc u innych ras symptomów tych chorób już może nie wychwycić.  No ale łatwiej wyciągać wnioski pasujące do poglądu autora, który te wnioski pisał  Bo szkoda że artykuł skupił się na tak małym wycinku. W pracy jest napisane np. że model nauczył się rozróżniać (z różnym rezultatem, ale jest możliwość pójścia w tym kierunku) rozpoznawania chorób serca na podstawie obrazu tęczówki.
    • Jak tam sytuacja, poprawili, połatali można dodać do listy w co zagrać czy dalej lepiej nie tykać? 
    • Ludzie to dziwne istotki, nie próbuje już tego rozkminiać Przkład ostatniej "zadymy" z Dogma, recenzja Rocka i jego komentarzach z których potem wyszło że on nie widzi różnicy jak mu FPS spadnie do 40 czy tam 30.
    • USA to różne stany i różne prawa ale sam jakoś nie chciałbym żyć w tym kraju. Za dużo właśnie dzikiego kapitalizmu. Jest dobrze póki jesteś zdrowy i silny gorzej jak ci się coś stanie. Leki silnie uzależniające w jakichś stanach sprzedawali jak cukierki i w którymś stanie zrobiono eksperyment społeczny i zalegalizowano twarde narkotyki. Druga sprawa zobaczymy co będzie z tymi migrantami bo tam do nich miliony rocznie przybywają bez wiedzy, umiejętności i bogatych rodziców.
    • Nie ma prawie w ogóle, skończyłem wczoraj Emily i to niemalże to samo, w cut-scenkach są inne dialogi, czasem pojawiają się inne postacie w domu (w sensie, te same, tylko w innych miejscach xD), dowiesz się trochę więcej  z lore, jedyne co jest warte uwagi, to zupełnie inne wspomnienie, ale to tyle, nic co by zmieniło postrzeganie fabuły. IMHO można na spokojnie ominąć, albo walnąć speedruna na easy - mi zeszło około 3h przejście drugą postacią, czy było warto dla tego wspomnienia? No tak średnio bym powiedział xD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...