Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tical0

Pytanie o oferowany internet pewnego dostawcy - sensowna opcja czy dać sobie spokój?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą dotychczasowego dostawcy neta. Pewien lokalny dostawca oferuje internet 100Mb/s (39 zł/msc, umowa 24msc, podłączenie 99 zł). Właśnie skończył instalować infrastrukturę na moim osiedlu. Firma lokalna, dobrze znana, sporo klientów. Chciałbym się dowiedzieć czy oferowana przez niego technologia i rozwiązania są sensowne, będzie ten net śmigał? Oto co mi napisał jak zapytałem o szczegóły:

"Świadczymy swoje usługi w najnowocześniejszym na rynku systemie FTTH GPON RF Overlay ze splitem 1/32. Co to daje? Ano bardzo dużo. po pierwsze dochodzimy do mieszkania klienta bezpośrednio włóknem światłowodowym, a nie jak kablówki miedzianym kablem koncentrycznym. Kabel miedziany a szczególnie koncentryk to już historia ze wszystkimi jego przypadłościami - ograniczona pojemność (przepływność), zawodność, przesłuchy itd.

Po drugie puszczamy sygnał telewizyjny na zupełnie oddzielnej fali optycznej 1550nm, całkowicie separując się od sygnału internetowego. Bardzo mały split (rozdzielenie pasywne) sygnału gwarantuje największe na rynku przepływności, teraz 500 Mb/s, a za niedługo będziemy oferować 1000 Mb/s (faktyczne). Terminal abonencki, który instalujemy, jest najwyższej możliwej jakości, np faktyczny routing na poziomie 800 Mb/s (ile taki kosztuje w sklepie?), WiFi a,b,g,n MIMO, DLNA, USB, 2x PSTN, RF, IPv6 ready."

Co o tym myślicie, fajna opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światłowód to nie tylko większa prędkość ale i niski ping,lepsza jakość skype,voip itp.Ja bym brał; 39zł za 100 mega to dobra cena, ja płace za neta 30zł (30 mega symetryczny).Upload też jest ważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symetryczny tzn. download i upload na podobnym poziomie? W tej opcji za 39 zł mam 100/10. 10Mb/s uploadu to i tak sporo w porównaniu z tym netem co mam obecnie, czyli 5Mb/s download, 0,3Mb/s (!!!) upload, ping 30 ms za 40 zł. Niestety u mnie na osiedlu domków-bliźniaków nikomu się nie opłacało robić porządnej infrastruktury, dopiero jak jeen dostawca otrzymał dotację z UE to teraz się za to wzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...