Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

schietto

Phenom B50

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć :)

 

Ostatnio wymieniłem sobie sprzęt na :

Proc: Phenom II x2 550 @ II Phenom x4 B50 (chłodzenie boxowe)

Ram: 4gb 1333mhz samsung

Zasilacz: Fortron FSP500-60gln

Płyta: Gigabyte MA785GT-UD3H

Karta: Zintegrowana hd 4200

 

Postanowiłem sobie więc sprawdzić temperatury CPU z nudów, więc odpaliłem cinebench speedfan i cpu-z(Proc użyty był w 100 %), zaskoczyło mnie że w ciągu pierwszej minuty temp proca sięgała 70 stopni, wyłączyłem cinebench lecz podejrzewam że jeszcze by rosła. Napięcie na procku było od 1,425 do 1,440 i tu mnie zastanawia czy to nie za wysokie napięcie sprawia wysoką temp. ?

PS. Podczas spoczynku temperatura to 1,088

Czekam na Odp. z góry dzięki :)

 

I procek chodzi na 3,5 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałem bios i odblokowałem rdzenie jeszcze raz tylko tym razem na stocku 3,1ghz i nie wiem jakie dać napięcie bo na standardowym coś jakby wolno chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3.0 Ghz potrzebujesz ustawic w biosie 1,2V i 0% dla Load Line Calibration

na 3.1 Ghz (moje domyslne taktowanie) bedzie to 1,21875V

 

3.1 Phenom po skreceniu z 1.35V domyslnego do 1,2V i 3Ghz pobiera o 30W mniej, mierzylem wczoraj wieczorem watomierzem :)

Temp powinny Ci spasc, tylko koniecznie zmien Load Line Calibration z AUTO daj na 0%, dla tych wartosci do podalem.

 

Po takiej zmianie rob test stabilnosci programem prime95 sciagnij najnowsza wersje dla x64 i testuj wybierajac opcje Large Ftp

Zalezy jeszcze jaki masz stepping C2 czy C3 ten bardziej ekonomiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy box-ie i odblokowanych rdzeniach to u Ciebie normalne, że masz 70 i więcej, tym bardziej , że dałeś tak wysokie napięcie - jak sappi napisał, staraj się obniżać napięcie do wartości, przy której procek będzie nadal działał stabilnie, temperatury lecą na pysk, uwierz mi, ja na swoim PII x4 965 dzieki takiemu zabiegowi obniżyłem temperatury o ponad 10 st, a druga sprawa, sprzęt mi pobiera o prawie 40W mniej, niż przed obniżką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku nikt nie wspomniał, że warto podkrecic NB, jesli masz serie Black Edition mozesz dac mnoznik x11 i cieszyc sie wzrostem wydajnosci pamieci RAM.

Najlepiej wypada ustawienie mostka na 2600Mhz ale wtedy prawdopodobnie potrzeba podbic jego napiecie, a wszystko przetestowac jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić czy to jest seria black edition nie mając pudełka, bez potrzeby wyjmowania cpu ? xD

 

w Cpu-Z mam tylko: AMD Phenom II X2 550

 

Lecz udało mi się podwyższyć NB na x11 więc pewnie jest be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozesz w biosie zmienic dowolnie mnoznik CPU & NB w gorę to masz BLACKA. I jak temperatury? Zapodaj jakiegos screena:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3.0 Ghz potrzebujesz ustawic w biosie 1,2V i 0% dla Load Line Calibration

na 3.1 Ghz (moje domyslne taktowanie) bedzie to 1,21875V

 

3.1 Phenom po skreceniu z 1.35V domyslnego do 1,2V i 3Ghz pobiera o 30W mniej, mierzylem wczoraj wieczorem watomierzem :)

Temp powinny Ci spasc, tylko koniecznie zmien Load Line Calibration z AUTO daj na 0%, dla tych wartosci do podalem.

 

Po takiej zmianie rob test stabilnosci programem prime95 sciagnij najnowsza wersje dla x64 i testuj wybierajac opcje Large Ftp

Zalezy jeszcze jaki masz stepping C2 czy C3 ten bardziej ekonomiczny

Stepping: 2

Revision: RB-C2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,0 ghz na napięciu 1,2v podczas obciążenia jeden z rdzeni co jakiś czas się wyłączał ( w speed fanie 1 z rdzeni był 0 % użycia a całe cpu wyniosiło 75% zamiast 100% i to była przyczyna napięcia prawdopodobnie). Po ustawieniu 1,225v na 3,1Ghz wszystko ładnie pracowało Dzięki za pomoc :)

 

A i NB bez zmiany napięć podniosłem na 2400 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a jak temperatury? niestety linki nie dzialaja, wrzuc na strone zapodaj net czy jakas i wklej linki do zdjec

Load Line Calibration dales na 0% ? Ze 1 rdzen sie wylaczal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55C widze, to juz nie 70 jak bylo owczesniej. Sprawdz czy masz wlaczona funkcje C1E w biosie na Enabled - CPU Configuration. Ram masz w 1 kości? bo wykrywa jako single, jesli w kilku to wsadz w oznaczone kolorem sloty 1 i 3, 2 i 4 dla duala:) Ile trwal test Primem? Dobrze jakby pochodzil najmniej godzine albo dluzej. Przydalaby sie jakas GPU, zamiast tej integry zastapic z czasem, masz cos na oku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
    • Nowy sprzęt dla UA jest już w drodze na front. Było trzymane w tajemnicy, że jest już w Ukrainie.
    • No tak ale wtedy Nvidia pierwszy raz zastosowała myk ze zmianą półek cenowych Mieliśmy 1080ti za 699$  z układem wielkości 471mm^2 w 16nm A w jego miejsce wbili 2080 za 699$ z układem 545mm^2 w 12nm (czyli jak dobrze pamiętam lekko usprawnionym 16) A nad nią wrzucili 2080ti za 999$ z układem wielkości 754nm^2 Czyli realnie to przeskok od Pascala do Turinga nie był za wielki i zamiast wydajności dostaliśmy RT w "gratisie".   Teraz myślę będzie podobnie , nowe gpu będą szybsze ale pewnie będą ciągnąć te 20-30W więcej i być ciut większe niż ich Adowe odpowiedniki.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...